Co vzít s sebou do Domova?

Příjem: vhodná doba k příjmu – 9.00 – 10.00 hod, trvá cca 1 hod., posuzuje se individuálně, je třeba rozlišit mezi obyvatelem mobilním, imobilním, ne/orientovaným atd., je nutné přihlédnout též k aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Parkoviště před pavilonem ,,C”, vstup pavilonem ,,B”.

Požadujeme: datum zaregistrování a datum poslední preventivní prohlídky u praktického lékaře obyvatele – nutné vědět už při příjmu, dotažte se, prosím, u lékaře telefonicky, emailem a pokud nebudete u samotného příjmu (rodina, doprovod), stejným způsobem nám sdělte. Děkujeme.

1. Osobní doklady:
Občanský průkaz, průkaz pojištěnce, potvrzení o poslední výši důchodu nebo ústřižek z poukázky od doručeného důchodu, průkaz TP,ZTP,ZTP/P, průkaz diabetika, průkaz pacienta s kardiostimulátorem, průkaz o implantaci oční čočky apod.(jiné průkazy evidence u odborných lékařů), pokud má obyvatel již zřízen účet, prosíme o výpis z účtu s číslem a jménem (ostatní začerněte).

2. Léky:
Pravidelně užívané léky včetně rozpisu užívání, inzulin nebo jiné injekce s popisem lékaře o jejich užití včetně inzulinových jednoúčelových jehel a inzulinových per. Pokuste se vzpomenout si na všechny typy alergických reakcí, pokud jste je někdy prodělali např. na léky, ovoce, hmyzí bodnutí, pyly. Pokud je Vám známo datum posledního očkování proti tetanu, chřipce atd. napište si je a sdělte při příjmu.

3. Zdravotní a kompenzační pomůcky:
Pokud jste jejich uživatelem, vezměte si je s sebou – např. brýle, naslouchadla, zubní protézy, hole, chodítka, invalidní vozík atd.

4. Osobní potřeby, oblečení a osobní prádlo v rozumném množství:
ošacení a obuv na celoroční pobyt včetně obuvi na 1 šatní skříň, dle potřeby šatní ramínka:

  • alespoň 1 společenské oblečení vhodné pro účast na společenských akcích (kostým, halenka, košile, společenské kalhoty apod.),
  • domácí oblečení včetně vhodné pevné domácí obuvi (pantofle raději ne),
  • oblečení na spaní, župan (množství dostatečné, zejména u obyvatel méně pohyblivých a inkontinentních,
  • spodní prádlo (množství dostatečné, zejména u obyvatel méně pohyblivých a inkontinentních),
  • kapesníky (raději papírové), ponožky, punčochy, pokrývky hlavy včetně pokrývky letní (např. plátěný kloubouček), deštník…

5. Hygienické potřeby – minimální množství:
Osušky – 3ks, ručníky – 10 ks, žínky – 10ks, pomůcky pro hygienu dutiny ústní, pomůcky na péči o nehty dle vlastních zvyklostí (není nutno ale kupovat), šampon, hřeben, kartáč, pro muže holící potřeby a další kosmetické prostředky dle vlastního uvážení – pouzdro na mýdlo, kelímek nebo skleničku na čištění chrupu a protéz, lepidlo na protézy, toaletní papír atd.

6. Bílá nažehlovací látka pro označení osobního prádla:
V prodeji většinou v galanterii v balení po několika kusech, z nichž se odstřihává v množství a velikosti dle potřeby. Nutné min. 3 ks balení. Nažehlení i označení provádí personál zařízení.

7. Ostatní předměty osobní potřeby:
Příbor včetně malé lžičky, hrneček na čaj, hrneček na kávu, termoska na čaj, sklenka, dezertní talířek, utěrky, ubrusy na malý stůl, polštářek, televizi (vhodné předem domluvit s Domovem předem – umístění, držák , stolek atd.), rádio, knihy, časopisy, předměty k vlastní zájmové a tvůrčí činnosti, psací potřeby, potřeby pro písemnou korespondenci, upomínkové předměty, fotoalba, hodinky, hodiny, budík, pokojové květiny, vlastní povlečení (pokud chce obyvatel spát ve vlastním) apod.

8. Na první dny:
čaj, kávu, cukr, umělé sladidlo, sladkosti, ovoce – co má obyvatel rád, na co je zvyklý, raději v uměřeném množství (kávu, sypaný čaj, cukr, smetanu vhodné nasypat do nějakých zbylých doz – např. po kávě – a označit jménem obyvatele, tak aby si tyto věci mohl obyvatel , bude-li chtít, nechávat v klubovně)

9. Reminiscenční kufřík
viz letáček Reminiscenční kufřík v sekci Ke stažení – Formuláře k přijetí do Domova

Finanční hotovost: Rodině doporučujeme vzít si už k příjmu potřebnou hotovost na zaplacení úhrady za pobyt v Domově a stravu za měsíc, v němž je obyvatel přijímán. Peníze a cenné věci je možné (doúporučujeme) v Domově uschovat.

Množství ošacení a ostatních věcí volte, prosím, uvážlivě, k dispozici budete mít jednu menší policovou skříň a jednu vestavěnou šatní skříň.
Přesný soupis věcí obdržíte u sociální pracovnice Domova v rámci návštěvy u Vás nebo přímo v Domově, shora uvedený soupis je jen orientační.

Do Domova si s sebou v žádném případě neberte:
tepelné spotřebiče jako radiátory, teplomety, elektrické dečky apod.
varné konvice, vařiče