Vánoce na MATYÁŠI (27.12.2022)

Protože již po Vánocích, které krom jiného v současném pojetí symbolizuje obdarovávání, bude tento příspěvek tak trochu oscarovský, neboli děkovný.

V úterý doručen balíček s přáním,  sladkostmi a finančním příspěvkem  pro dvě klientky  Domova, dárkyní paní Iva O., která už několik let spolu se sestrou v tomto smyslu myslí na Domov a jeho klienty, za což jí velmi děkujeme.

Následující den pak jeden z Ježíškových vnoučat (JV), slečna Lenka H., osobně předala dárek od Ježíška klientce paní Evě K. a ještě při té příležitosti zahrála ostatním obyvatelům  pár vánočních koled na  flétnu. Tak tomu se říká mít velké srdce. Ve čtvrtek se pak klient pan František T. dočkal svého dárku, který rovněž předán osobně JV – slečnou Markétou A. Na stolním kalendáři, který si pan František přál, si bude sledovat, co je za den, kdo má svátek…. Prostě tak. Není nad to být v tomto směru orientován. Ale to není vše. Slečna Markéta přivezla  domácí cukroví, chlebíčky, skleničku sádla. A pak že jsou ti mladí …všelijací. Houby s octem. Tyhle dvě mladé dámy byly úžasné. Jo a zavařené houbičky s přáním dostal pan František také. Nevím, čeho bylo víc –  zda radosti či překvapení.

Čtvrteční dopoledne patřilo pak společnému posezení a předání dárků od Ježíškových vnoučat  prostřednictvím personálu. Nechyběl vánoční stromeček,  koledy a samozřejmě cukroví.

A nesmí chybět ani poděkování zbývajícím Ježíškovým vnoučatům, které své dárečky těm ,,svým“ klientům poslali a to Andree J. za propínací svetr, Tereze K. za CD s nejznámějšími dětskými písničkami, Zuzaně K. za tepláky a  vodu po holení, Janě V. za tepláky, mikinu a sladkosti, Radce K. za knihu Lexikon stavebního řemesla, Pavle P. za CD Waldemara Matušky, Jiřímu M. za nástěnné hodiny, Aleně S. za mikroplyšovou deku  a Anně K. za vlnu na pletení.  Dárečky ryze osobní a tak to má být. Některé dárky pečlivě a s láskou zabalené  pak doplněny o krásné osobní pozdravení, však koukněte sami.

Krom toho se zadařilo a získali jsme prostřednictvím Ježíškových vnoučat  sponzory či přesněji dárce finanční úhrady dvou zážitkových akcí. Paní Martině R. děkujeme tak za Kouzelníka Waldiniho a panu Michalovi P. za Vobludky neboli ,,zvířecí“ představení Sokolnické společnosti TEIR. Obě akce si uživatelé užijí začátkem roku 2023. Těšíme se a všem dárcům děkujeme.

Dámám z nejdeckých Kreativech z Krušnohoří děkujeme za dárečky v podobě ručně vytvořených vánočních ozdobiček a paní Pavlů a paní Francové pak za dobroty  a cukroví pro klienty. Další pytlíčky tentokrát Domovem  kupovaného vánočního  cukroví byly připraveny a klientům rozdány.

Snad jsem na nic a nikoho nezapomněla. A kdyby ano, tak děkuji i jemu a omlouvám se. Fotky, jména  zde uvedená vždy se souhlasem dotyčného.

Nakonec něco méně vánočního. Od 1.1.2023 se změnou úhradové vyhlášky č. 505/2006 Sb. zvyšujeme i my úhrady za stravu a pobyt, tedy ubytování. Musíme. Vám, kteří se podílíte na úhradě svého blízkého, se ozve naše paní sociální pracovnice s novou výší finanční spoluúčasti, neboť nutno  počkat na valorizaci důchodů, nově spočítat….no, však už to znáte.Z kraje jara kvůli REKO přijdeme o chodníček ke vchodu B sanitou, personálem i návštěvami využívaný. Pořešíme, budeme informovat, prosím, sledujte nás.

A na úplný závěr mi dovolte poděkovat především svým kolegyním a kolegům, všem zaměstnancům Domova. 

Za práci v právě končícím roce, za práci v nelehkých podmínkách, které se jim budou ještě nějaký ten rok spíše zhoršovat nežli naopak.

Všem pak přeji jen to dobré v novém roce 2023.

ředitelka Domova 

Předchozí článek
Následující článek