Aktualita ze dne 4.11.2022

Poslední dny na MATYÁŠI.

REKO. Tak jsme  si s panem hejtmanem Ing. Kulhánkem, radním pro sociální věci Mgr. Pisárem, starostkou města Nejdek paní Vocelkovou a zástupci zhotovitele, tedy Společnosti pro Humanizaci sociální služby Domova MATYÁŠ složené ze společností Metrostav DIZ s.r.o. a BAK stavební společnost a.s, konečně (po 11 letech příprav, přestávek a odbíhání ke Kytce) za přítomnosti médií a dalších konečně ve středu 2.11. poklepali na základní šutr a bouchli bubliny.

Tak ať se dílo daří. Bude to stát ještě spoustu potu a nervů, ale jak ráda a často (rozuměj: otravně) říkám – salámovou technikou, krůček za krůčkem, den po dni, postupným řešením věcí příštích a hlavně společně přibližujme se k cíli, což je de facto na původním místě nová a technologicky i zábavně v mnohém netradiční budova.

Připomínám tímto prezentaci průběhu stavby, etapizace i představení finální podoby objektu pro personál Domova v úterý 29.11.2022, v 13.hod, ve velké jídelně pavilonu A.

Jak to vypadalo toto úterý v místech, kde ještě před dvěma měsíci bydleli klienti, se můžete podívat na foto. Ruina. Díkybohu.

Zatím zhotovitel nevyšlápnul mimo objekt, ale až začne v brzké době bořit severní stěnu, bude zadní výjezd ,,obsazen“ velkými vozy se sutinou. Takže do a z areálu prosím – opatrně a ,,spodní“ příjezdovou cestou zvanou Myší díra. Po zabrání chodníčku k pav. B bude přístup možný jen po schodech resp. v zimních měsících komplet pouze vchodem A – jak pro návštěvníky, tak sanity i RZS. Včas bude avizováno, tel. čísla na MT sesteren budou uvedena na vchodových dveřích.

I přes stísněné podmínky nezaostáváme ve volnočasovém vyžití, o čemž svědčí pestrá nabídka akcí níže neboli od růžiček přes kulturu až po ten žvanec. Do vyrábění růžiček z javorových listů se 25.10. pustili klienti odd. A a B2. A že konečný ,,produkt“ rozhodně nemá daleko k profi práci, se můžete přesvědčit na obrázcích. Moc pěkné, opravdu. Dne 27.10. nás navštívilo, k poslechu i společnému zpěvu zahrálo Duo Žákovec – Volínová. Soutěže v pečení nás a hlavně klienty baví, takže v úterý velké klání o to, který manšaft upeče tu top buchtu. Neměla to porota ve složení paní vrchní Milena, paní vedoucí přímé péče Romana a pan skladník Míra vůbec jednoduché. Těžké, těžké rozhodování…Tentokrát zlatá udělena lineckému koláči s drobenkou a jablky, tedy jeho tvůrcům, nicméně stejně dobře – a nejen porotě, taktéž i klientům – chutnal závin z listového těsta i štrúdl z těsta tvarohového s jablky a mákem. Ještě že vždy soutěží 3 týmy, nemusíme se utěšovat oním coubertinovským Není důležité……. Prostě  u nás se na bednu dostanou všichni. No a dneska to byly slané chuťovky z listového těsta, šunkou, salámem, sýrem, kečupem a  oregánem vytvořené společný úsilím klientů všech oddělení. Jestli byly tak dobré jak vypadaly, tak to musela být jakože fakt pecka.

Do konce roku  – alespoň v základní podobě – bychom měl mít webové stránky organizace  nové, daleko modernější, kreativnější, bohatší …. ,,Jen“ se překlopit, nakrmit, pochopit  a naučit se ……a je to.

Předchozí článek
Následující článek