Domov se zvláštním režimem “Matyáš” v Nejdku, příspěvková organizace

 


 

Hledáme sponzory. Domov se zvláštním režimem ,,MATYÁŠ'' v Nejdku, příspěvková organizace by ráda zakoupila v rámci zkvalitnění péče o obyvatele Domova, často imobilní či hůře mobilní, mobilní zvedák. Výsledkem používání tohoto zvedáku v provozu Domova by bylo vytvoření bezpečnějšího pracovní prostředí při každodenních úkonech, jako jsou přesuny obyvatel a jejich zvedání. Mobilní zvedák nového typu je vybaven dvěma jedinečnými technologiemi: SVS (Stabilní Vertikální Systém) a elektrickým DPS (Dynamický Poziční Systém). Použitím těchto technologií vznikl nejbezpečnější a pro klienty nejpohodlnější systém pro přesuny – od samotného zvednutí klienta, jakokoli handicapovaného, po jemné a citlivé nastavení jeho polohy.

Zvedák je poháněn výkonnou baterií a umožňuje jedinému pečovateli bezpečně zvládnout celou škálu úkonů spojených s péčí. Jeho bezkonkurenční stabilita a spolehlivost z něj činí nejlepší zvedák pro náročné provozy pečovatelských zařízení. Zvedání a přesuny pomocí zvedáku jsou bezpečnější a pohodlnější jak pro klienty, tak i ošetřující personál. Mobilní zvedák  Maxi Move™ byl před časem Domovu zapůjčen na zkoušku dodavatelskou firmou ARJO. Bohužel jen na krátkou dobu, nicméně i tak jsme si stačili ověřit skutečně pozitivní přínos pro péči o obyvatele Domova. Ti i pečující personál Domova si možnosti a pomoc zvedáku nemohli vynachválit.
Cena zvedáku odpovídá jeho kvalitativním vlastnostem, tedy není nijak nízká, pohybuje se cca  200.000,-Kč. Obracíme se proto tímto na potenciální sponzory o přispění na tuto jistě potřebnou pomůcku.V případě zájmu o přispěvek na mobilní zvedák, prosím, kontaktujte ředitelku Domova na tel.č.: 353 176 447 nebo 723 707 240. Děkujeme za Váš zájem. 

Aktualita ze dne 14.6.2013
Hezkého počasí jsme využili i po vystoupení tanečního kroužku při ZŠ Karlovarská. Po vystoupení ještě někteří rádi poseděli na terase při kávě a domácím rebarborovém koláči. Foto zde.

Aktualita ze dne 13.6.2013 

Buřtíky. Několik dnů jsme sledovali počasí a vyplatilo se. Krásné počasí, voňavé špekáčky a k tomu nealko pivko, topinky. Odměnou nám všem byla pohoda a spokojenost obyvatel. Foto zde.

Aktualita ze dne 12.6.2013  
Dny mezinárodní kuchyně pokračují. Dnes kuchyní finskou, ochutnejte s námi – foto zde 
 Dne skuchy

Aktualita ze dne 29.5.2013

Dny mezinárodní kuchyně pokračují. Dnes kuchyní bavorskou, ochutnejte s námi – foto zde.


Aktualita ze dne 24.5.2013 

Divadlo. Žáci z divadelního souboru při ZŠ nám. Karla IV nám přišli zahrát v nastudování pana učitele Dalibora Zezuly tři pohádky: O Budulínkovi, O červené Karkulce a O dvanácti měsíčcích. Povedené kulisy, hezké zpracování a hlavně úžasné výkony dětí  – to byl základ mimořádného dne. Divadlo klienty Domova doslova nadchlo a už teď se těší na další. Dětem a panu učiteli Zezulovi moc děkujeme. Foto zde.

Aktualita ze dne 23.5.2013Aktualita ze dne 23.5.2013 
Povídání o stravování aneb  co nám chutná a nechutná. Dnes jsme se sešli na společenské místnosti BC ve velkém počtu, povídaní se zúčastnili obyvatelé z oddělení C2, C1, B2 a  A  v doprovodu personálu a nutriční terapeutky paní Niewiakové. Klienti si z poslední doby nejvíc pochvalovali  rýžový nákyp se švestkami  a tlačenku k večeři. Pozitivně kvitují sladké pečivo i vánočku ke snídani a  pomazánky  spolu s měkkým toastovým chlebem  a to jak ke snídani tak  i k večeřím.
Častěji by klienti uvítali nastavovanou kaši, která jim velice chutná, segedín, vepřové se zelím a knedlík,  hovězí svíčkovou, řízek s bramborovým salátem, dušenou mrkev i fazolky se smetanou, plněné papriky, zelný závitek, bramboráky a palačinky, k snídani pak bílou kávu. Místo rajčete ke snídaji si raději dají strouhanou papriku, obejdou se bez těstovin po boloňsku k večeři. A už se těší, co přinesou další Dny mezinárodní kuchyně.

Aktualita ze dne 22.5.2013

Dny mezinárodní kuchyně pokračují.  Dnes v historii  našich ,,kuchyní'' už podruhé kuchyně gruzínská, vizuální ochutnávka zde na fotu.

Aktualita ze dne 10.5.2013Aktualita ze dne 10.5.2013  
Kontakt na pastoračního asistenta pro veřejnost: Jan Nevečeřal, Švermova 820, Nejdek, tel:737422878. Více viz zde.
  , ,   , , 


Aktualita ze dne 9.5.2013 

Jedlíci aneb 100 kilo lásky v našem improvizovaném kině spolu s panem režisérem Bc. Tomášem Magnuskem a jednou z hlavních postav filmu Milanem Chárou – foto zde. P.S. Dle tajného zdroje (T.M.) začíná Tomáš natáčet seriál z domova pro seniory, přičemž ředitelku zařízení má ztvárnit paní Dagmar Havlová.

Aktualita ze dne 7.5.2013 

Den matek. S pásmem písniček nás dnes přišly potěšit a rozveselit ke Dni matek děti z MŠ Lipová a osobně také předaly obyvatelům Domova vlatsnoručně vyrobené dárečky. Děkujem. Foto zde.

Aktualita ze dne 6.5.2013 

Jedlíci. Už ve čtvrtek dne 9.5.2013 nás navštíví ,,náš'' pan režisér Bc. Magnusek se svým novým hvězdně nabitým filmem Jedlíci aneb Sto kilo lásky. Srdečně zveme ve 13.30 do velké jídelny do našeho improvizovaného kina  k jeho shlédnutí, pobavení se a popovídání si s Tomášem a Milanem. Zítra v 10.00 vystoupení dětí MŠ ke Dni matek.

Aktualita ze dne 2.5.2013 

Divadlo. V pátek dne 24.5.2013 sehrají u nás v Domově děti ze ZŠ nám. Karla IV. v Nejdku divadelní představení – 2 pohádky a to O budulínkovi a O dvanácti měsíčkách. Přijďte se v 9.30 pobavit do velké jídelny pavilonu A, všechny srdečně zveme.

Aktualita ze dne 30.4.2013 

Čarodějnice. Jako každý rok tak i letos u nás v Domově uskutečnilo se čarodějnické rejdění. Počasí nám tentokrát nepřálo, takže jsme se sešli ve velké jídelně. Náladu nám mračna a zima nezkazila, na opečených buřtech a pivečku jsme si moc pochutnali i tam. Baby čarodějnické samotné byly letos excelentně připravené a jak profičely celým objektem, můžete se podívat ve fotogalerii zde.

Aktualita ze dne 17.4.2013 

Dny mezinárodní kuchyně pokračují.  Dnes kuchyní tureckou: polévkou se sýrovými nočky a kebabem z pánve a hráškovou kaší. ALFIYET OLSUN = Dobrou chuť! Foto zde.

Aktualita ze dne 12.4.2013

Jarní pečení.Na internetu jsme si našli recept na koláč z bramborového těsta s jablky. Nakoupili jsme suroviny a pustili se do práce. A co jsme si upekli, to jsme si také při odpolední kávě snědli a moc nám chutnalo. Foto zde. 

Aktualita ze dne 6.4.2013

Komorní sbor. Vystoupení Smíšeného pěveckého sboru Chorea Nova a ženského Komorního sboru Cichorium z Nové role pod vedením sbormistryně paní Pavlíny Petříkovébylo krásným zážitkem sobotního odpoledne. Foto zde. 

Aktualita ze dne 5.4.2013

Oslava narozenin. Dnes jsme se v hojném počtu a příjemné atmosféře sešli v klubovně na společné oslavě narozenin tří obyvatelek Domova. Rodiny oslavenkyň paní Dobšíčkové, paní Kyptové a paní Nejedlé přinesly občerstvení pro všechny obyvatele oddělení C2. Společně jsme si zaspívali a popřáli oslavenkyním všechno dobré. Foto zde.

Aktualita ze dne 3.4.2013

Dny mezinárodní kuchyně pokračují. Jako každá oblast i Balkán má obrovské množství místních pokrmů. Dominantní je rozmanitost a vynalézavost této kuchyně. Velice často se používá koření jako například pepř, rozmarýn, šalvěj, kopr, koriandr. Menu většinou dominuje ryba či maso doplněné čerstvou zeleninou. Známé jsou saláty a různé grilované maso. Mezi u nás poměrně známé speciality se řadí Burek, což je lískový slaný koláč plněný mletým masem, zelým, tvarohem. Dále je známá Sarm skládající se z vinných listů plněné směsí masa, cibule a koření. My jsme dne sv Domově ochutnali jarní polévku se sýrovými nočky, kuřecí játra po balkánsku s rýží. Foto zde.

Aktualita ze dne 27.3.2013

Velikonoční zábava. Již tradičně jsme oslavili velikonoční svátky zábavou u kávy a výborné bublanině z naší kuchyně. Nechyběla živá muzika – oblíbené písničky se ,,Saxíkem´´ pana Zumra a dobrá nálada. Foto zde. 

Aktualita ze dne 20.3.2013

V rámci mezigeneračního setkávání nás navštívili žáci 2.B Základní školy nám. Karla IV. v Nejdku. S paní učitelkou Miroslavou Smolíkovou se děti seznámily s prostředím, ve kterém obyvatelé Domova žijí, prohlédly si naše klubovny, zazpívaly nám a zarecitovaly a společně jsme si naplánovali další setkání. Foto zde.._

Aktualita ze dne 13.3.2013
Dny mezinárodní kuchyně pokračují. Argentina. Tato jihoamerická země s překrásnou přírodou se stala domovem mnoha národností z celého světa, které obohatily typickou argentinskou kuchyni o speciality a tradiční pokrmy svých zemí. Jedno mají však v Argentině společné, všichni milují maté "zelené zlato indiánů" servírované v nádobách z vydlabané tykve tzv. cuia. Domov dne spodával jáhlovou polévku a těstoviny po argentinsku. Foto zde.

Aktualita ze dne 6.3.2013

Dny mezinárodní kuchyně pokračují. Základním stavebním kamenem irské kuchyně jsou kvalitní a čerstvé suroviny, které jsou darem místní přírody. Zelené pastviny a dlouhé mořské pobřeží zajišťují přísun kvalitního jehněčího, hovězího a vepřového masa, ryb a mořských plodů.
Irská kuchyně stojí na mase, ale základní potravinou jsou tu také všudypřítomné brambory. My jsme ochutnali vepřové na pivě a medu se smetanovou kaší, před tím irskou polévku. Foto zde
______________________________________________________________________________________________________________________________
Aktualita ze dne 27.2.2013
Dny mezinárodní kuchyně pokračují. Dnes u nás  z letních dovolených celkem známou kuchyní bulharskou. Tak pojďte ochutnat s námi alespoň prostřednictvím obrázků – foto zde.

Aktualita ze dne 22.2.2013
Oslava narozenin. 80 narozeniny oslavil dnes v klubovně obyvatel Domova pan Janeczek v kolektivu gratulantů.Panu Janeczkovi jsme popřáli hlavně hodně zdraví, spokojenosti a stále dobrou náladu. Foto zde. 
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Aktualita ze dne 20.2.2013  
Dny mezinárodní kuchyně pokračují.  Dnes jsme okusili  něco z té indické.  Kvůli této exotické kuchyni jsme nemuseli  vážit dalekou cestu do Indie nebo do indických  restaurací, ale mohli si kousek Indie přinést prostřednictvím indické  pochoutky  také do naší ,,závodní‘‘ kuchyně. Foto zde.

Aktualita ze dne 19.2.2013
Hudební skupina,,Rozmarýnka‘‘. Hudební pásmo lidových písní z Moravy a Čech s harmonikou a zpěváky nás všechny v tento stále ještě zimní čas potěšilo, zahřálo a rozveselilo. Členové skupiny zahráli a zazpívali našim obyvatelům rovněž písničky na přání a nezapomněli jsme pěknou písničkou popřát ani našim oslavencům narozeným v tomto měsíci. Foto zde.

Aktualita ze dne 14.2.2013
Opět jsme navštívili solnou jeskyni zde v Nejdku a přitom využili inzerované slevy na 1 vstup zdarma. Ten plánujeme na příští měsíc. Foto zde.

Aktualita ze dne 13.2.2013 
Dny mezinárodní kuchyně pokračují. Zůstáváme na východě od  nás  a cestujeme po Kavkaze, pojďte  s námi alespoň prostřednictvím obrázků ochutnat kavkazskou rybu a boršč
Foto zde.

Aktualita ze dne 5.2.2013   
Povídání o stravování. Dnešního dne jsme se sešli  na společenské místnosti, abychom si popovídali o jídle. Ke středečním obědům mezinárodní kuchyně neměl nikdo žádných  připomínek. Během diskuse o stravování v Domově  převládala spíše chvála a spokojenost.  Obyvatelé si chválili zejména  polévky pro jejich hustotu a dobrou chuť. Ke snídani si rádi dají  pomazánky i toastový chléb. Mezi přáními klientů jsme zaznamenali  častější chuť  na  šlehaný tvaroh ke svačince, místo polosuchých balených salámů pak by raději volili salámy dietní a měkké. Žádná  připomínka nebyla ani k nedělním studeným večeřím.
Vzpomínali jsme na jídla, která se už dlouho neobjevila na jídelním lístku, nutriční terapeutka paní Niewiaková si tak mohla zaznamenat, že je zájem o  segedín, čevabčiči, pštrosí vejce a farářovo tajemství. 

Aktualita ze dne 30.1.2013
Dny mezinárodní kuchyně pokračují. Dnes u nás naprosto neznámou kuchyní gruzínskou. Tak pojďte ochutnat s námi alespoň prostřednictvím obrázků – foto zde.

Aktualita ze dne 28.1.2013   
K dnešnímu dni zrušen zákaz návštěv.

Aktualita ze dne 23.1.2013
Dny mezinárodní kuchyně pokračují. Dnes u nás tak oblíbenou kuchyní čínskou. Tak pojďte ochutnam s námi alespoň prostřednictvím obrázků – foto zde.

Aktualita ze dne 15.1.2013
K  dnešnímu dni vyhlašuje ředitelka Domova se zvláštním režimem ,,MATYÁŠ''v Nejdku, příspěvkové organizace zákaz návštěv z důvodu zamezení šíření virových onemocnění. Jde o preventivní opatření. Jakmile důvody zákazu pominou, zákaz bude odvolán. Rodiny obyvatel Domova se mohou na zdravotní stav svých blízkých informovat telefonicky, kompetentní personál jim informace ochotně poskytne.
Děkujeme za pochopení.