Seznámení s Domovem

Materiální vybavení Domova

Domov sestává ze  3 dvoupodlažních  pavilonů, dříve samostatně stojících  budov, které díky spojovacím traktům tvoří dnes jeden bezbariérový celek.  Domov má  vlastní kuchyň, prádelnu, disponuje dvěma zimními zahradami s květinami a příjemným posezením s krásným výhledem do zeleně, město Nejdek a část Krušnohoří,  tělocvičnou, společenskými místnostmi, kuchyňkami na patrech, rehabilitačním provozem, dvěma klubovnami pro skupinovou zájmovou činnost a potřebným technickým zázemím.

V ubytování převažují dvoulůžkové pokoje. Každý pokoj, vybavený ústavním nábytkem, má předsíň, vlastní WC a umývadlo s teplou a studenou vodou.

Polovina pokojů má balkon převážně na jižní stranu. Snažíme se, aby vybavení pokoje odpovídalo vkusu obyvatele, který v něm bydlí. Vlastní obrázky, fotografie, kalendáře, květiny, hodiny a další drobnosti jsou tedy samozřejmostí. Záleží na každém obyvateli, jak si pokoj vyzdobí.

Obyvatel si samozřejmě může vybavit svůj pokoj vlastním televizorem a rádiem. Pokud je na pokoji televizorů a rádií více, doporučeme používat vlastní sluchátka tak, aby se obyvatelé navzájem nerušili. Za užívání vlastního televizoru a rozhlasového přijímače (pokud to právní norma ukládá a ve výši právní normou uložené) platí obyvatel koncesionářský poplatek. Za připojenou lednici na pokoji pak poplatek za elektřinu stanovený ve vnitřní normě Domova. Ve společenských místnostech, malých jídelnách a ergoklubovně  jsou obyvatelům k dispozici ústavní televizory.

Koupelny  jsou na každém patře jednotlivých oddělení. V Domově jsou obyvatelům k dispozici výškově nastavitelné vany zn. Parker od firmy ARJO, které umožňují přesun imobilním či hůře pohyblivým z vozíku přímo na sedačku ve vaně. Vana se pak sklopí tak, že obyvatel dle svého přání může být ve vodě až po ramena. Opačným postupem se pak po koupeli pohodlně přímo z vany přesune zpět na svůj vozík. Lze tu nastavit perličkovou lázeň, která obyvatele příjemně uvolní.

Domov v souladu s Rozvojovým plánem postupně ponížil kapacitu zařízení postupnou změnou dvoulůžkových pokojů na jednolůžkové s cílem povýšit komfort bydlení a soukromí pro obyvatele zařízení.

K 1.7.2018 byla celková kapacita Domova 105 lůžek.
Kapacita pokojů:
1 lůžkový pokoj……………….19 x,
2 lůžkový pokoj……………….37 x,
3 lůžkový pokoj……………….  4 x (pokoj rozdělen přepážkou na prostor pro 2 lůžka a prostor pro 1 lůžko, společné WC).
 
Fotoalbum jednolůžkového pokoje zde. Více viz Aktualita ze dne 7.8.2011
 
Od 6/2021 ponižování kapacity z důvodu REKO, jež plánována na dobu  2022 – 2026, kdy v průběhu stavby bude kapacita 72 lůžek, po REKO konečná kapacita  84 lůžek. Z tohoto důvodu se od 6/2021 mění také počty  jednotlivých typů pokojů. 
 
Jednolůžkové pokoje si obyvatel může dovybavit s ohledem na prostorové možnosti v kontextu s jeho pohybovými  možnosti – využívání imobilních pomůcek a jeho bezpečnost i bezpečnost personálu. Jednolůžkový pokoj si může obyvatel (rodina) na své náklady přemalovat dle svého, v takovém případě obyvatel hradí a zajišťuje i práce spojené se stěhováním a úklidem.