Archiv 2019-2013

 
 
Aktualita ze dne 31.12.2019

SILVESTR aneb sbohem roku 2019, ať žije rok 2020. Ke zpříjemnění silvestrovské nálady jistě přispěly i dopoledne klienty připravené chuťovky. Odpoledne pak v rámci  posezení při kávě, s něčím na zub a příteli jsme se rozloučili se starým rokem. Foto zde.


Aktualita ze dne 31.12.2019

Kočárkování. Klienti Domova dostali darem pod stromeček 5 miminek a 2 kočárky vč. miminek rebornů. Právě k nim mají  klientky i klienti (ano, velice něžně a pečlivě se starají i muži)  až dojemný vztah. Připomínka péče o vlastní novorozeňata, procvičení jemné motoriky při oblékání, přebalování, připomenutí běžných denních úkonů péče o čerstvě narozené mimčo, procházka s kočárkem, tedy pohyb, komunikace s maličkým  atd., atd. To vše přinášejí panenky do života uživatelům. Foto zde.

Poděkování dobrým lidem, jmenovitě dárkyním pí Šubové, pí Samešové, pí Vojtěchovské, pí Fišerové, pí Matoušové, pí Součkové, pí Vanžurové, pí Hilenkové a pí Pokorné.


Aktualita ze dne 23.12.2019

Ježíškova vnoučata. O této velmi zdařilé akci Českého rozhlasu více  viz aktualita níže. A jak vše proběhlo u nás? Nechyběl vánoční stromeček, koledy, cukroví…no a samozřejmě dárky. Nutno podotknout, že po zadání přání jednotlivých klientů do elektronického systému se po nich ,,jen zaprášilo", neboli téměř okamžitě se našli lidé, rodiny, jednotlivci se srdcem na dlani, kteří chtěli dárovat nejen to, co si klient přál. Klienti byli z dárků nadšeni i dojati. Leckdy nechybělo přání, dětský obrázek, něco, co nakonec potěšilo snad ještě víc, nežli samotný dáreček.

Vážení a milí dárci, děkujeme Vám všem za naše klienty. Děkujeme Vám za Vaši laskavost, čas i energii, kterou jste potěšili klienty Domova. Více by Vám řekla samotná atmosféra při ježíškovském nadělování, o níž jste byli ochuzeni. Tak aspoň takto zprostředkovaně – mrkněte na fotky zde.

Aktualita ze dne 24.12.2019.

Štědrovečerní večeře. Poděkování sloužícímu  personálu za svátečně prostřenou tabuli během vánočních svátků. Stoly spojené v jeden, společné posezení u štědrovečerní večeře, to vše zpříjemnilo klientům pobyt zde. Velký dík Lence, Pavle, Janě. Foto zde.


Aktualita ze dne 20.12.2019

Adventní bohoslužba. Před poslední adventní nedělí odsloužil u nás klientům bohoslužbu Mgr. Lukáš Bujna. Děkujeme. Foto zde.


Aktualita ze dne 19.12.2019

Cukroví pro klienty. Slovy mistra Gotta – tohle jsme opravdu, ale opravdu nečekali. 33, slovy třiatřicet, kg domácího  cukroví jste nám pro klienty napekli! Úžasné. Pekli zaměstnanci Domova, jejich blízcí, ale nejvíce lidé, kteří nemají s Domovem nic společného. Všichni ti pak nejen napekli, ale i s láskou a velkou pečlivostí poskládali do krabic, zabalili, přivezli. Velký dík a respekt všem. Poděkování též pracovnicím ředitelství, které cukroví navážily, napytlíčkovaly, ostužkovaly, tak aby každý klient dostal od všeho něco a pochutnal si na voňavém domácím vánočním cukroví  – foto zde. Díky pí Poliak, která s veřejností komunikovala přes FB. 

Děkujeme paní Šeré, paní Kuboňové, paní Orthackerové, paní Satýnkové, paní Pavlů, paní Schwarcové, paní Franzové, paní Poliak, paní Vrbové, Kufové, paní Šlapové, paní Mandousové, paní Kormančíkové, paní Macháčkové, děkujeme Danečkovi a všem dárcům, kteří si přáli zůstat v anonymitě.


Aktualita ze dne 19.12.2019

Vážení a milí klienti Domova, jejich rodinní příslušníci, kolegové a kolegyně,
obchodní partneři, přátelé našeho MATYÁŠE, přeji vám všem požehnané vánoce a do nového roku jen to dobré
za kolektiv DZR JUDr. Bc. Zuzana Blažková, ředitelka

Aktualita ze dne 13.12.2019

Mistr dráteník u nás. Ze vzdálených Pardubic k nám zavítal mistr dráteník, který nám poutavě povyprávěl o vzniku a  zániku tohoto starého řemesla, o tom, jak dráteníci žili, jaké měli zvyky apod. Ukázal nám odrátované hrnce a kuchyňské pomůcky – dříve nedílné to součásti každé domácnosti. Během vyprávění předvedl klientům postup při výrobě dekorativního srdce, což si sami přihlížející mohli vyzkoušet a vlastnoručněsi  takové srdíčko, svou dekoraci,  vyrobit.  Foto zde.


Aktualita ze dne 12.12.2019

Předvánoční čas na MATYÁŠI.
28.11.2019  Plzeňské divadlo Dráček nám dnes představením s příhodným názvem Dva sněhuláci připomnělo blížící se vánoce. Foto zde.
4.12.2019  Jak zvířata zimují. Již podruhé klienty velice zaujal svým působivým vyprávěním o tom, jak zimují savci, ptáci, hmyz i obpjžovelníci člen spolku TEIR, který s sebou přivezl na ukázku zvířata vycpaná, ale na pomazlení i živou ropušku a nejmenší sovu – kulíčka Arnošta. Foto zde.
5.12.2019  Krampušáci – viz Aktualita níže.
8.12.2019  CICHORIUM. Ženský pěvecký sbor z Nové Role již tradičně v čase adventním v Domově zpestřil a jistě potěšil mnohé klienty. Foto zde.
11.12.2019  Dětské pěvecké sbory. Pod vedením Mgr. Uhlíkové nám zazpívaly vánoční písně a koledy děti z nejdeckého pěveckého sboru KOMORÁČEK a  děti z pěveckého kroužku při DDM při ZŠ Karlovarská. Moc jim za kríásné vystoupení děkujeme. Foto zde.
12.12.2019 Čertíci z MŠ Závodu míru. Jako každý rok tak i letos jsme přivítali ty nejmenší čertíky z místní mateřinky. Svým vystoupením klienty dojali. Velká dík prckům i jejich paním učitelkám. Foto zde.
 
Eliška. Na přání klientů přinesla naše instruktorka Alenka svou ,,rebornovou" panenku Elišku. O tom, jakou radost tím udělal klientům, svědčí naše foto. (GDPR – Klienti jednotlivě po přiměřené edukaci souhlasili s vyvěšením detailních foto zde, dokonce si to velmi přáli)

Aktualita ze dne 10.12.2019

Domácí cukroví  pro klienty – viz Aktualita ze dne 27.11.2019. Vážené a milé pekařky, cukroví se nám začíná scházet, kilo ke kilu, je to paráda a Vy všechny jste prostě úžasné. Děkujeme moc a moc.


Aktualita ze dne 5.12.2019

KRAMPUŠÁCI na MATYÁŠI. Trochu jsme měli obavu, jak klienti zareagují na skutečné Krampušáky, ale vše bylo v pohodě, klienti si jejich návštěvu a přítomnost dvou andělů a Mikuláše moc užili. Zato personál se bál…asi letos zlobil ). Foto zde.


Aktualita ze dne 2.12.2019

ADVENT na MATYÁŠI. Co nás čeká zejména?
4.12.  Jak zvířata zimují. Beseda se živými zvířaty resp. jeho majitelem 🙂 ….na zvířátka se těšíme vždy.
5.12.  Návštěva  Mikuláše, anděla a 2 čertů. Nebojíme se, byli jsme hodní.
8.12.  Cichorium. Tradičně, svátečně, krásně.
11.12. Vystoupení dětského sbotu pod vedením Mgr. Uhlíkové. Děti a vánoce, to patří k sobě.
12.12. Čertu z místní ZŚ. Malí, ale šikovní.
12.12. Vystoupení paní Lepičové a její kolegyně. Dámy, co se naučily na kytaru až v pozdním věku. Motivace není nikdy dost.
13.12. Dráteník. Ukázka  polozapomenutého řemesla. Návraty k minulosti, prezentace šikovnosti a kreativity. Zlaté české ručičky – platí to ještě? Uvidíme.
16.12. Živá hudba pana Zumra. Zazpíváme si, zatancujeme.
20.12. Vánoční bohoslužba s Mgr. Bujnou.
23.12. Rozdávání dárků s Ježíškovými vnoučaty.
30.12. I toho Silvestra oslavíme

Aktualita ze dne 27.11.2019

SPONZORSKÝ DAR VE FORMĚ CUKROVÍ PRO KLIENTY. Vážení a milí stávající i potencionální sponzoři, občas se nás ptáte, čím udělat klientům radost, čím je potěšit,  čím příspět formou sponzorského daru, co koupit.  V neděli nám začíná čas adventní, vánoce se blíží. Jak víte, koneckonců i ze zde zaznamenaných aktivit, velkým potěšením klientů je posezení u kávičky a hudby, hlavně však nad něčím dobrým, voňavým, něčím,  co potěší jejich chuťové pohárky. Obracíme se tak na vás se zdvořilou  prosbou – najde se mezi vámi někdo, kdo by napekl pro klienty cukroví? Vždy jsme je pro ně kupovali, ale domácí je prostě domácí. Celkem bychom potřebovali tak min. 20 kg. Víme, není to málo, ale třeba by se našlo více kuchařů a sponzorů a celkově bychom tak uvedeného objemu dosáhli, takže  by se trochou dostalo pak na každého obyvatele Domova. Cukroví vánoční, jakékoliv, ale bez krémů.  Samotné cukroví by pak bylo třeba dopravit do Domova a to nejpozději do 16.12.2019, ale  v rámci zdejšího regionu bychom si pro něj samozřejmě i dojeli. Informaci o zájmu i množství od vás  potřebujeme dříve, tak  do 6.12.2019,  abychom  věděli, zda a kolik bude třeba klientům dokoupit. Kontakt: pí Lydie Niewiaková, nutriční terapeutka, MT: 723 681 562
Za klienty vám všem, kteří jste ochotni věnovat čas, práci, úsilí i nemalé finanční prostředky v době předvánoční, velice moc děkujeme.
 

Aktualita ze dne 26.11.2019

DVB-T2. Vážení blízcí klientů Domova, možná si kladete otázku co my a DVB-T2. Víme, sledujeme. V Karlovarském kraji bude vypnut první multiplex (např. CT1, CT2, ČT Sport..) už od února 2020, další multiplexy přijdou na řadu další měsíce. U zcela nových TV není problém, maximálně budou ,,přeházené" programy, kanály. Klientovi naladíme. Ke starších televizorům je třeba přikoupit set-top-box, k němuž je též ovladač, tudíž by měl klient ovladače dva. Navíc je třeba krabičku někam umístit. Ač jsme schopni set-top-box zakoupit, přikotvit, nelze toto provést ze dne na den. Zvláště má-li u nás vlastní TV většina klientů. Proto prosíme rodiny klientů, kteří mají starší TV v Domově, a to zvláště z důvodu nedostatku místa na pokoji, zakupte svému rodinnému příslušníkovi místo set-top-boxu už novou TV. Víte, že pokojíky malé, stačí  nevelká telka, hezký dárek třeba k vánocům. Pokud nelze, pak tedy alespoň právě onen potřebný set-top-box. Děkujeme moc a moc. O erární TV na společenských místnostech a jídelnách se samozřejmě postaráme. V případě dotazů neváhejte volat – nejlépe sociální pracovnice – viz kontakty. 

Aktualita ze dne 11.11.2019

Mažoretky. Klienti Domova měli dnes možnost zhlédnout vystoupení zájmového kroužku Oskárek při DDM Ostrov. Podívejte se na jejich vystoupení prostřednictvím obrázků – foto zde.


Aktualita ze dne 6.11.2019

Muzikoterapie. Děkujeme paní Pavlínce Petříkové, která dnes navštívila klienty Domova, aby si s nimi zazpívala, zahrála na zajímavé nástroje a společně s nimi si poslechla relaxační hudbu. Těšíme se zase někdy u nás. Foto zde.


Aktualita ze dne 31.10.2019

Solná jeskyně. Další z podzimních návštěv nejdecké solné jeskyně. Oblíbená aktivita uživatelů služby, příjemný relax spojený s výjížďkou ven. Prostě fajn. Foto zde.


Aktualita ze dne 24.10.2019

Podzimní vyrábění. V rámci volnočasové aktivity klienti vyráběli dnes podzimní dekorace z javorového listí, foto zde.


Aktualita ze dne 24.10.2019

JEŽÍŠKOVA VNOUČATA. I letos se naše organizace účastní akce Ježíškova vnoučata. Níže několik základních info z přísl. web. stránek ČRo. Předem všem dárcům upřímný dík nejen za splněné přání konkrétnímu klientovi, ale i za projev sounáležitosti, blízkosti a porozumění vyjádřené formou dárku klientovi. Stejně tak i personálu Domova, který se administraci akce věnuje.

Ježíškova vnoučata jsou projekt Českého rozhlasu. Propojuje lidi v Domovech a dalších státních i nestátních zařízeních pro seniory s dárci, kteří se rozhodnou jim na vlastní náklady splnit přání nebo poskytnout věcný dar.

Dárce vybere přání (dárek nebo zážitek), které seniorovi splní nebo poskytne, na webových stránkách www.jeziskovavnoucata.cz. Po kliknutí na tlačítko "chci věnovat"  dárce vyplní formulář, kde zadá svoje jméno, příjmení, telefonní číslo a platnou e-mailovou adresu. Potvrzení je dokončeno kliknutím na odkaz v ověřovacím e-mailu, který dárce dostane během pár vteřin na svoji adresu. Údaje z formuláře evidujeme v databázi a nejsou veřejně viditelné. Přístup k nim má pouze malý okruh organizátorů.

Po potvrzení přijde dárci e-mail s podrobnostmi. V té chvíli jsou údaje automaticky odeslány pověřenému pracovníkovi příslušného domova. Ten se mu bezprostředně telefonicky nebo přes e-mailovou adresu ozve, aby domluvil předání konkrétního daru nebo splnění přání. V tuto chvíli je takové přání rezervované.

Dárce má pak 7 dní na poslání nebo předání daru a 10 dní na splnění přání nebo na domluvu, kdy bude splněno. V případě, že byl dar doručen, přání splněno nebo přesně domluven termín jeho splnění, označí pracovník domova tuto skutečnost v databázi a přání se přesune do kategorie splněných. Poté dárci přijde poslední e-mail s poděkováním a odkazem na facebook, kde může své přání sdílet a inspirovat své přátele. Pokud k předání daru nebo splnění přání v termínu nedojde, je přání nebo dar znovu v databázi označen jako volný.

 


Aktualita ze dne 18.10.2019

Páteční vaření, pečení, smažení. Pravidelně každý pátek dopoledne v rámci volnočasové aktivizace si klienti Domova připravují sami něco dobrého na zub, odpoledne pak při pátečních kavárnách si pak na ,,výrobku"  společně pochutnají, často s kávou, poslechem hudby, za hezkého počasí třeba na terase. Poslední pátky to byl 27.9. kakaový koláč s tvarohem, 4.10. zvítězil na C2 štrúdl a na B2 vanilkový pudink s piškoty a jahodami, 11.10. se klienti na ,,béčkové" klubovně pustili do perníku s povidly a kakaovou polevou a konečně poslední pátek 18.10. si uživatelé pochutnali na lineckém koláči s tvarohem a drobenkou a to na B2, zatímco na C2 si klienti upekli a následně pochutnali na kakaovém koláči s kokosem a banánem. Samozřejmě s tu větším, tu menším dohledem, radou a pomocí ze strany našich instruktorek, nicméně s o to větším zápalem a chutí. Foto zde.


Aktualita ze dne 18.10.2019

REBORN. Že nevíte, co nebo kdo to je? Klienti Domova už ano. V rámci dopolední aktivizace si měli možnost pochovat a potěšit se s realistickou panenkou (říká se jim právě reborn) a to díky naší instruktorce Alence, které tímto děkujeme. Toto živě vypadající miminko vyvolalo u klientů nejdříve údiv, pak mnoho úsměvů a veliké něhy a to včetně ,,našich" chlapů, konečně podívejte se sami – foto zde.


Aktualita ze dne 17.10.2019

Solná jeskyně. Klienti se dnes společně zúčastnili pobytu v jimi oblíbené solné jeskyni a poté si návštěvu zpříjemnili kávičkou v místní kavárně. Foto zde.


Aktualita ze dne 15.10.2019

Podzimní soutěž v pečení. Dopolední souteže v pečení jablečných koláčů se zúčastnilo  26 klientů ve třech družstvech. Pekl se štrůdl z tvarohového těsta, hraběnčiny řezy a linecký koláč s jablky. Odpoledne tříčlenná porota ochutnávala, hodnotila, vybírala,  až nakonec  jako nejchutnější označila právě hraběnčiny řezy. Takže sláva vítězům a …ne, poražený nebyl nikdo, všem chutnalo a to je to hlavní. Foto zde.


Aktualita ze dne 8.10.2019

Vybavení kuchyně k prodeji. Statutární zástupce organizace nabízí níže uvedený majetek ve správě organizace k prodeji fyzickým či právnickým osobám poté, kdy byl marně nabízen PO KÚ KK:
– konvektomat RATIONAL SCC 6×1/1, rok pořízení 20007
– myčka na nádobí průmyslová COMEDA, rok pořízení 2008
– škrabka brambor nerez 654, rok pořízení 2004
– vyklápěcí pánev nerez 80 l, rok pořízení  2004.
 
Uvedené pro organizaci nepotřebné, nicméně stále funkční  věci budou prodány za odhadní cenu. Odhad znalce se očekává v nejbližších dnech.  JUDr. Bc. Zuzana Blažková, ředitelka

Aktualita ze dne 23.9.2019

DRÁČEK. Dnes klienti zhlédli představení Míček Flíček plzeňského Divadla DRÁČEK, foto  zde.


Aktualita ze dne 20.9.2019

Páteční kavárna. Společné posezení, poslech hudby, káva  a dopoledne upečený broskvový koláč =  příjemná pátečná atmosféra  klubovny B, foto zde.


Aktualita ze dne 13.9.2019

Páteční kavárna. V rámci volnočasové páteční aktivizace si dnes klienti na obou odd. společně upekli makovec jeden makový.). Foto zde.


Aktualita ze dne 6.9.2019

SUPER DEN v Rudné. Tradičně jsme přijali pozvání na SUPERDEN do DOZP v Rudné. U kolegů nás čekalo hudební představení, tanec a občerstvení. Foto zde.


Aktualita ze dne 30.8.2019

Páteční kavárna. I tento pátek si klienti Domova připravili k odpolední kávě pečený dezert. Odd. B2 provoněl perník s čokoládovou polevou a šlehačkou, v rámci následného posezení na terase přišel k chuti. Na odd. C2 si pak klienti společnými silami připravili a odpoledne snědli kefírový koláč s kakaem. Foto zde.


Aktualita ze dne 29.8.2019

U ŽÁBY. Splnili jsme přání klientů a dnes s částí z  nich navštívili nedalekou ,,restauračku", kde si každý objednal, nač měl chuť. Foto zde.


Aktualita ze dne 28.8.2019

Oslava narozenin.  Jedna z obyvatelek Domova projevila přání oslavit své narozeniny společně s ostatními klienty Domova. Oslava se díky pěknému počasí uskutečnila na terase odd. B1, kde se podával dort a chlebíčky, které si klienti v rámci dopolední volnočasové aktivity sami připravili.  Neplánovaně se k oslavě připojil i Punťa, rozkošný čtyřnohý kamarád, který přišel spolu s páníčky navštívit jednu z klientek. Bylo těžké v zájmu  psího zdraví  odolat jeho žádostivým očím a nepřecpat ho pro psy nevhodnými pamlsky. Jinak nechyběla káva, poslech oblíbených písniček a dobrá nálada, nejen u oslavenkyně. Foto zde.


Aktualita ze dne 23.8.2019

Páteční kavárna. Jako téměř každý pátek i dnes se linula Domovem vůně pečení, když si klienti na odd. B2 pekli bábovky a mezi tím si ještě pochutnávali na čerstvě usmažených topinkách. Obyvatelé odd. C2 se zase  s vervou pustili do meruňkového koláče ze šlehačkového těsta a s máslovou drobenkou; chutnalo všem. Foto zde.


Aktualita ze dne 17.8.2019

Zpívání s harmonikou. Tentokrát si s  panem Severou přišlo zazpívat 44 klientů. Panu Severovi děkujeme a těšíme se na další setkání, která vždy život klientů v Domově zpestří a zpříjemní. Foto zde.


Aktualita ze dne 16.8.2019

Páteční kavárna. Dnes si tedy přišli všichni mlsouni zase na své – obyvatelé se dali do piškotového dortu s kysanou smetanou a jahodami. Povedl se, chutnal, foto zde.


Aktualita ze dne 9.8.2019

Páteční kavárna. Dnes si klienti na klubovně B2 připravili takřka českou společenskou klasiku – chlebíčky s vlašským salátem, vejci a šunkou. Na odd. C2 zvítězili oblíbení sýroví šneci z listového těsta. Chutnalo nicméně všem. Foto zde.


Aktualita ze dne 6.8.2019

Grilování. Při dnešním  grilování nás v jednu chvíli příjemně osvěžil letní deštík – někteří klienti se schovali pod přístřešek, někteří, ti správní zálesáci, vydrželi a opečený salám s hořčicí a chlebem si vychutnali v přímém kontaktu s přírodou :). Foto zde.


Aktualita ze dne 3.8.2019

Dopoledne  s harmonikou. Na toto živé posezení s písničkou se klienti těší vždy a velmi. Zazpívat a zahrát přišel opět pan Karel Rozkot, jemuž děkujeme a těšíme se na další setkání. Foto zde.


Aktualita ze dne 2.8.2019

Páteční kavárna. Tentokrát klienti z odd. C2 vykročili do neznáma a zkusili nový recept na cuketový koláč s kokosem a skořicí. Ten naše instruktorky našli na netu a vzhledem k úspěchu – chutnal skvěle – se souhlasem klientů ponechali pro další pečení někdy příště. Foto zde.


Aktualita ze dne 26.7.2019

Páteční kavárna. K horkému létu neodmyslitelně patří dobrá zmrzlina. Proto jsme tento pátek místo pečení klientům dopřáli zmzku točenou a dovezli ji z města. Těm, kteří si ji chtěli vychutnat v soukromí pokoje a nikoliv na klubovně,  byla donesena přímo tam.Foto zde.


Aktualita ze dne 25.7.2019

VIOLA. Stromy na zahradě Domova poskytly příjemný stín, v němž si klienti skvěle užili hudební představení nám dobře známého pěveckého tělesa VIOLA a to představení S kyticí písní jedeme k vám. Písně Karla Hašlera, Fanoše Mikuleckého, písně staropražské i jiné lidové určitě udělaly radost. Foto zde.


Aktualita ze dne 20.7.2019

Dopoledne s harmonikou. Sobotní odpoledne nám zpěvem a hrou na harmoniku zpříjemnil pan Karel Rozkot, který Domov navštívil už poněkolikáté. Výborná atmosféra díky společnému zpívání a hraní skladbiček na přání, už teď se klienti těší na další setkání. Panu Rozkotovi poděkování.Tentokrát bez foto, nějak se nezadařilo, tož se omlouváme.


Aktualita ze dne 12.7.2019

Páteční kavárna. Dneska to u klientů na obou klubovnách vyhrál koláč, přičemž na ,,céčku" to byl ten z jogurtového těsta a broskvemi a voňavou máslovou drobenkou, na ,,béčku" pak též s drobenkou, ale meruňkový. Každopádně si na obou klienti velmi pošmákli, v rámci odpoledního posezení u kávy. Foto zde.


Aktualita ze dne 28.6.2019

Páteční kavárna. Tento pátek si klienti pochutnali na vlastnoručně vyrobeném resp. upečeném kynutém závinu s mákem a tvarohem, foto zde.


Aktualita ze dne 26.6.2019

Je nám ctí informovat o tom, že náš kolega pan Martin Slezák, vedoucí provozně technického útvaru, včera na slavnostním shormáždění v Březové u Sokolova převzal z rukou hejtmanky Karlovarského kraje Zlatý kříž 3. třídy, který mu byl Českým červeným křížem udělen za 80 odběrů. Gratulujeme a za všechny potřebné děkujeme.


Aktualita ze dne 14.6.2019

Páteční kavárna. Na tuto páteční kavárnu jsme se nachystali již ve čvrtek, kdy jsme si po vzájemné dohodě s klienty obou kluboven připravili smetanový dort s jahodami za studena. V pátek už pak klienty čekala na terase pohoda, sluníčko, reprodukovaná hudba a jimi nachystaný tento skvělý dezert. Foto zde.


Aktualita ze dne 7.6.2019

Páteční kavárna. Na klubovně B2 i v přilehlých prostorách zavoněly dnes svou typickou vůní topinky. Krom toho  se dnes obyvatelé pustili do chleba  obalovaného ve vajíčku, k odpolední kávě si pochutnali pak na zmrzlině s melounem a šlehačkou. Ani na klubovně C2 se klienti nenechali zahanbit a upekli si dle vlastního společného přání perník s rozinkami a ořechy – ke kávě a spokojenosti též úplně super. Foto zde.


Aktualita ze dne 5.6.2019

První letošní grilování. Krásné počasí umožnilo sejít se dnes na první letošní grilovačce v hojném počtu. Akce, na níž se klienti už moc těšili, se uskutečnila na naší terase. Tradičně vládla dobrá nálada, popíjela se káva, k tomu poslech hudby a samozřejmě to hlavní – grilovaný salám s chlebem a hořčicí. Foto zde.


Aktualita ze dne 3.6.2019

Dravci u nás. Dnešní odpoledne klientům zpříjemnil velice poutavým výkladem sokolník ze spolku TEIR, který nás osobně a hezky zblízka seznámil se svými opeřenci. Poznali jsme tak řadu dravců žijících v našich lesích. Tak třeba nejmenší sovičku – kulíška Arnošta nebo krále noci – výra lesního Anežku. Anežka je, jak jsme se dozvěděli, hereckou hvězdou, když si zahrála  v pohádce Dešťová víla (sekundovali jí např. Donutil, Stašová, Dulava…:):). Takže vzácná návštěva a hlavně spousta zajímavých informací ze světa přírody, hezké počasí a ptáci kolem nás a s námi. Foto zde.


Aktualita ze dne 31.5.2019

Páteční kavárna. Dnes to u klientů vyhrála slaná varianta, neboli chlebíčky s vajíčkem, které si sami s kreativitou sobě vlastní pro sebe připravili. Foto zde.


Aktualita ze dne 24.5.2019

Páteční kavárna. Hvězdou dnešního  pečení se stal meruňkový koláč, který si obyvatelé Domova dopoledne upekli a odpoledne u kávy na něm společně pochutnali. Foto zde.


Aktualita ze dne 17.5.2019

Páteční kavárna. Dnes se klienti sešli v hojném počtu, aby  si společně pochutnali na piškotovém dortu s jahodami a kysanou smetanou, který si sami připravili už včera. K dobré náladě přispěl nejen dort, ale i kávička a tóny dechové hudby, u které si obyvatelé zazpívali. Foto zde.


Aktualita ze dne 15.5.2019

DDM opět u nás. Tentokrát jsme se mohli potěšit opravdu povedeným vystoupením dětského pěveckého sboru DDM při ZŠ Karlovarská pod vedením paní Jany Uhlíkové. Klienti Domova byli nadšení a už teď se těší na předvánoční představení toho tělesa. Foto zde.


Aktualita ze dne 11.5.2019

DEN MATEK. K blížícímu se Dni matek zazpíval, zahrál, a to i na přání, prostě naše klienty a klientky zejména jako vždy potěšil pan František Severa. Děkujeme. Foto zde.


Aktualita ze dne 6.5.2019

Předávání keramických výrobků. Naši mladí přátelé z DDM při ZŠ Karlovarská přišli a obdarovali obyvatele Domova keramickými výrobky, které sami vytvořili. Milými výtvarnými dílky si uživatelé služby mohou vyzdobit své pokoje, zbylo i na výzdobu květin v zimní zahradě Domova. Opět došlo i na společné zpívání, posezení, popovídání si o tom, co nám chutná i o blížících se prázdninách, na které se všechny děti samozřejmě už velice těší. Foto zde.


Aktualita ze dne 2.5.2019

Muzikoterapie. Klienti se dnes dopoledne účastnili relaxační muzikoterapie pod vedením paní Pavlíny Petříkové, která náš Domov pravidelně navštěvuje. Foto zde.


Aktualita ze dne 26.6.2019

Velikonoční bohoslužba. Krásná bohoslužba odsloužená Mgr. Bujnou s velmi přátelskou příjemnou atmosférou, díky níž se klienti vyjádřili pro častější setkávání. Panu magistru tímto za klienty vřelé díky. Foto zde.


Aktualita ze dne 26.4.2019

Páteční pečení. Tentokrát se obě klubovny shodly, když u klientů tam i tam zvítězil perník se sušenými švetskami a čokoládovou polevou. Dopoledne se peklo, po odpočinku po obědě si už obyvatelé vychutnávali vlastnoručně upečené cukrářské výrobky. Foto zde.


Aktualita ze dne 24.4.2019

DDM u nás. Klienti se dnes sešli s děvčaty z DDM při ZŠ Karlovarská. Společně vyráběli dekorativní vázičky, jimiž si mohou vyzdobit dle své chuti a vůle své pokoje, naše mladé ,,kolegyňky" z DDM si je pak odnesly domů. Foto zde.


Aktualita ze dne 24.4.2019

Předvelikonoční čas na MATYÁŠI.
12.4.2019 Soutěž v pečení. Tématem letošní velikonoční soutěže byl dezert s jablky. Klienti jako vždy pekli dopoledne kolektivně ve třech družstev, odpoledne pak následovalo vyhodnocení a předávání diplomů. Vítězství tentokrát patřilo mužstvu, jenž stvořilo skvělý závin s jablky. Foto zde.
16.4.2019 DDM při ZŠ Karlovarská u nás. Příjemné setkání s dětmi z DDM při ZŠ Karlovarská. Tentokrát děvčata z dívčího klibu přinesla a obdarovala klienty svými výrobky, které je velice potěšily. Při čaji a občerstvení pak proběhla srdečná komunikace a došlo i na společné zpívání. Foto zde.
17.4.2019 Jarní hudební odpoledne. V odpoledních hodinách si obyvatelé zazpívali společně s panem Zumrem, který už tradičně přijal naše pozvání. Foto zde.
18.4.2019 Pletení pomlázek. Co by to bylo za velikonoční přípravy bez pletení pomlázek? Krom jejich pletení se samozřejmě barvila i vajíčka doprovázená  diskusí o různých způsobech, postupech a technikách barvení a oslavách velikonoc vůbec. Foto zde.

Aktualita ze dne 16.4.2019

VŠEM KRÁSNÉ POHODOVÉ A SLUNEČNÉ VELIKONOCE.

A co nás na MATYÁŠI čeká nejen na velikonoce?

– na Škaredou středu  velikonoční tancovačka s živou muzikou p. Zumra,

– na Zelený čtvrtek pletení pomlázek a barvení vajíček,

– po velikonocích 24.4. společné vyrábění jarních dekorací s dětmi z DDM při ZŠ Karlovarská; zveme tímto i rodinné příslušníky – přijďte se pobavit trochou rukodělné činnosti, setkáním s dětmi, pomocí s aktivizací svých blízkých, nebo jen tak pobýt, popovídat si – v 10.00 hod ve velké jídelně pav. A

– 26.4. od 15.00 hod  jarní bohoslužba s Mgr. Bujnou, taktéž zvaná veřejnost.


Aktualita ze dne 12.4.2019 PRO VŠECHNY PŘÍCHOZÍ – OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Návštěvy musí dbát ochrany osobních údajů všech subjektů osobních údajů, tedy všech fyzických osob nacházejících se v Domově a to zejména obyvatel Domova a personálu, ale také  rodinných příslušníků a dalších návštěv obyvatel, dobrovolníků, účinkujících, obchodních partnerů a dalších osob, řídit se účinnými právními předpisy  týkajícími se ochrany osobních údajů a dbát v tomto směru pokynů vedení Domova a personálu. Všichni výše označení mají pak zákaz pořizovat, z Domova vynášet, jiným osobám předávat či sami zveřejňovat zvukový  a obrazový materiál zachycující subjekt osobních údajů  bez jeho výslovného souhlasu. S ohledem na zdravotní stav cílové skupiny Domova a udělování souhlasu  obyvatelem  se sníženou orientací, který  není rodinným příslušníkem, se návštěvě doporučuje postup konzultovat s na místě příslušným personálem. Děkujeme za pochopení.  JUDr. Bc. Zuzana Blažková, ředitelka

——————————————————-

FOTODOKUMENTACE A OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ. Ačkoliv máme velmi pozitivní zpětnou vazbu od rodinných příslušníků, kteří kvitují, že prostřednictvím více než bohaté obrazové fotodokumentace mohou (třeba i ze vzdáleného zahraničí) sledovat své blízké a nejbližší, kteří dožívají zde v Domově, a ačkoliv dodržujeme námi daný manuál k pořizování konkludentních souhlasů klientů Domova s jednotlivým fotografováním (písemnou formu s ohledem na zdravotní stav klientů nelze dodržet) vč.   výběru konkrétních foto na tyto webové stránky samotnými klienty, budeme s ohledem na Nařízení GDPR  resp. ochranu osobních údajů nadále používat foto samozřejmě z dané akce, nicméně spíše skupinové, vzdálené, bez detailních záběrů konkrétního klienta. Děkujeme za pochopení JUDr. Bc. Zuzana Blažková, ředitelka


Aktualita ze dne 9.4.2019

Návštěva v MŠ. Další příjemné dvougenerační setkání, tentokrát s dětmi v jejich MŠ Závodu míru v Nejdku a to s těmi nejmladšími z třídy Berušky. Ač malé, tak velmi šikovné,  děti klientům předvedly, co už umí, hezky zazpívaly sami a poté i společně s obyvateli Domova a nakonec si všichni  společně pochutnali na občerstvení, které bylo pro klienty nachystáno. Foto zde.


Aktualita ze dne 6.4.2019

Dopoledne s harmonikou. Pro velký zájem a na přání klientů navštívil Domov opět náš dobrý známý pan František Severa. Zahrál na harmoniku a společně s klienty zazpíval řadu známých písniček. I jemu velký dík. Foto zde.


Aktualita ze dne 4.4.2019

ZUMBA. Dnešní taneční vystroupení děvčat z kroužku ZUMBY DDM při ZŠ Karlovarská v Nejdku pod vedením paní Petry Vondrové. Děvčata, děkujeme. Foto zde.


Aktualita ze dne 29.3.2019

Páteční pečení. Na odd. C2 si klienti při odpolední kávě pochutnali na vláčném kakaovém koláči z podmáslí. Na klubovně B2 si obyvatelé dopoledne připravili lívance, které si pak po obědě namazali malinovou marmeládou s jogurtem. Následovala vzájemná ochutnávka a taktéž oboustranná pochvala za dobroty, které se povedly náramn. Foto zde.


Aktualita ze dne 28.3.2019

Solná jeskyně. V tomto roce první návštěva místní solné jeskyně. Jako obvykle – klienti spokojeni s relaxační procedurou i občerstvením. Foto zde.


Aktualita ze dne 23.3.2019

Dopoledne s harmonikou. Klientům známý pan Karel Rozkot přišel, písně, které nestárnou zahrál a zazpíval a víkend tak klientům  zpříjemnil. Spolu s pátečními kavárnami, kdy si klienti vaří a pečou dle vlastních chutí a nápadů, patří živá hudba a písničky na přání k top oblíbeným kratochvílím klientů Domova. Panu Karlovi děkujeme. Foto zde.


Aktualita ze dne 22.3.2019

Páteční kavárna. Tak dnes čekala na klienty opravdová lahůdka a to vychlazený smetanový  dort s jahodami. Dobrotu si sami nachystali již včera tak, aby se přes noc hezky proležela. Všem chutnalo, foto zde.


Aktualita ze dne 20.3.2019

Společné vyrábění s kolegy z Rudné. V rámci návštěvy klientů z DOZP v Rudné a jejich doprovodu jsme společně dnes vyráběli dekorativní vázičky a prožili příjemné odpoledne. Foto zde.


Aktualita ze dne 15.3.2019

Páteční kavárna. Tentokrát si klienti z klubovny B2 v rámci  pátečního ,,klientského" vaření/pečení zvolili slanou variantu a to roládu z listového těsta, zatímco obyvatelé z odd. C2 si společně připravili a odpoledne pochutnali na pizze. Foto zde.


Aktualita ze dne 13.3.2019

Středeční aktivizace. V rámci aktivizace dnes klienti  natírali láhve a sklenice na zavařování, které využijeme k následnému vyrábění váziček. Foto zde.


Aktualita ze dne 9.3.2019

Hudební představení s harmonikou. Tentokrát nám zazpívat a zahrát na harmoniku přišel pan František Severa. Klienti byli nadšení, neb si mohli společně nejen zazpívat, ale nechat si na přání zahrát ,,tu svou". S panem Františkem se loučili jen velmi neradi, když jim musel slíbit, že se do Domova zase někdy vrátí. Panu Severovi děkujeme. Foto zde.


Aktualita ze dne 8.3.2019

MDŽ. Tento více než tradiční svátek jsme oslavili dnes prací a to s velkým úspěchem – klienti si usmažili langoše. Káva, společný zpěv a k tomu výborné langoše, to vše přispělo k dobré páteční náladě a spokojenosti klientů. Foto zde.


Aktualita ze dne 1.3.2019

Páteční kavárna. Dneska se u nás v rámci dopoledního klientského vaření intenzivně protnuly vůně česneku, majoránky a skořice, když na ,,céčku" se pekl štrúdl, ,,béčko" si dne dopřálo pěkné množství bramboráků, na které se obyvatelé Domova už pěknou řádku dnů velice těšili. Chutnalo všem. Foto zde.


Aktualita ze dne 27.2.2019

Povídání o stravování. Klienti Domova mají možnost krom individuálních rozhovorů s nutriční terapeutkou potkat se s ní též v rámci pravidelných posezení, při níž diskutují  o tom, co se vaří a proč, co by se vařit mohlo, na co mají klienti sami chuť nebo naopak co jim příliš nechutná. Potkávání se s ,,dietkou" slouží rovněž k edukaci a vysvětlení problematiky některých diet, pitného režimu apod. Jídlo – toť věc velmi a živě diskutována vždy, názory stejně jako chuť velmi individuální – např. někdo z pohádky mládí neboli krupicové kaše nadšen, jiný nikoliv.  Dnes na setkání chváleny především zdejší omáčky – okurková, koprová, křenová, svíčková…Jsme prostě v Čechách. Klienti rádi palačinky a ovocné knedlíky.


Aktualita ze dne 22.2.2019

Páteční kavárna. V  rámci dopolední aktivizace ,,formou přípravy jednoduchých pokrmů dle přání klientů" se dnes obyvatelé rozhodli pro jogurtový koláč s broskvemi a voňavou máslovou drobenkou a to na klubovně C2, o patro níž na B2 pak pro bábovku z tvarohového těsta. Odpoledne aktivizace vystřídána ochutnávkou při hudbě a kávě, oba výtvory  koštovaly výtačně..(takže vlastně omluva – jaképak ,,jednoduché pokrmy, což:)). Foto zde.


Aktualita ze dne 1.3.2019

OD PONDĚLÍ   4.3.2019 OTEVŘEME DOMOV opět pro veřejnost – rodiny, blízké. Prosba o pečlivé zvážení návštěvy, pokud je někdo z rodiny, blízkých nemocen resp. má příznaky nějaké choroby (po chřipkách ,,řádí" v ČR zase spalničky) trvá. Děkujeme za Vaši velkou trpělivost a vstřícnost. Ředitelka Domova.


Aktualita ze dne 20.2.2019

Z našich kluboven. Během dopolední aktivizace na klubovně C2 jsme s klientkami vyráběli jarní dekorace z papíru, kterými si vyzdobí své pokoje. Muži nezaháleli a procvičovali svou motoriku komletováním šroubků a matiček. Klubovnu B2 navštívila  jorkšírka Baruška, do které se naši klienti zamilovali hned po její první návštěvě. Během dopoledne klientky  pletly a vyráběly z vlny a příze dekorativní ptáčky. Foto zde.


Aktualita ze dne 15.2.2019

Páteční klubovna. Klienti z oddělení C2 se společně podíleli na upečení kakaového koláče s tvarohem, zatímco obyvatelé docházející na klubovnu B2 si dneska  při odpolední kavárně pochutnali na vlastnoručně upečených poctivých kynutých buchtách s tvarohem, mákem a povidly. Tímto mezi námi vítáme i novou instruktorku sociální péče pí Alenku, kterážto se bude dále s pí Reginou starat o volnočasové aktivity obyvatel Domova. Pražáci mají – prý – v pátek malou sobotu, my na MATYÁŠI ctíme sladké pátky:). Dobrou chuť a jako vždy –  fotečky zde.


Aktualita ze dne 7.2.2019

K  účinností od zítřejšího dne, tj. od 8.2.2019 včetně  dni vyhlašuje ředitelka Domova se zvláštním režimem ,,MATYÁŠ''v Nejdku, příspěvkové organizace zákaz návštěv z důvodu zamezení šíření virových onemocnění. Jde o preventivní opatření. Jakmile důvody zákazu pominou, zákaz bude odvolán. Rodiny obyvatel Domova se mohou na zdravotní stav svých blízkých informovat telefonicky, kompetentní personál jim informace ochotně poskytne.
Děkujeme za pochopení.


Aktualita ze dne 4.2.2019

Domov se zvláštním režimem „MATYÁŠ“ v Nejdku, příspěvková organizace se sídlem Mládežnická 1123, 362 21 Nejdek, zřízená  Karlovarským krajem, zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Krajským soudem v Plzni, odd. Pr. Vložce č. 509  nabízí  pracovní místo zahradníka na dohoda o provedení práce  na sezonní ( cca duben – říjen ) údržbu zeleně v areálu Domova.

Jedná se zejména o péči o keře, stromky, svahové květináče, údržbu pochozích chodníků, shrabování posekané trávy ze svahů, shrabovaní podzimního listí, péče o truhlíky a okrasné dřeviny vně objektu, péče o čistotu na parkovišti  a v celém areálu atd.  Pracovní doba: 2 – 3x týdně na 2 – 5 hod. ( dle počasí, povětrnostních  podmínek, naléhavosti práce, počet hodin pak dle frekvence činnosti v týdnu ).

Vhodné pro šikovnou a aktivní osobu v důchodu – zahrádkáře. V případě zájmu kontaktujte pracovnici PaM – tel. číslo 353176459. www.ddnejdek.cz

 


Aktualita ze dne 25.1.2019

Páteční kavárna. Na přání klientů se dnes pekli slaní šnecí z listového těsta, klienti si pochvalovali nejen samotnou přípravu a pečení, ale následně i výtvor svého snažení, šneci prostě moc  chutnali. Foto zde.


Aktualita ze dne 23.1.2019

Ještě k přelomu  roku 2018/2019

21.12.2018   BOHOSLUŽBA.  Poslední tečkou za našimi předvánočními akcemi byla bohoslužba Mgr. Lukáše Bujny. Foto zde.

21.12.2018  VÁNOČNÍ PŘÁNÍČKA. Těsně před svátky dorazila přáníčka od dětí z mateřských a základních škol, které se také zapojily  do projektu Českého rozhlasu – JEŽÍŠKOVA VNOUČATA. Našim klientům přáníčka udělala velkou radost. Foto zde.

31.12.2018   SILVESTR. Silvestrovské posezení, na kterém nechyběla pozitivní  nálada, hudba a něco dobrého na zub. Foto zde.

11.1.2019  PÁTEČNÍ KAVÁRNA. Po Vánočním cukroví jsme se opět vrátili k našemu oblíbenému jogurtovému koláči s ovocem a drobenkou. Foto zde


Aktualita ze dne 4.1.2019

INFORMACE PRO PŘÍCHOZÍ DO DOMOVA – RODINY, NÁVŠTĚVY, OBCHODNÍ PARTNERY

VE DNECH 7.1. DO 15.2. 2018 BUDE  V ORGANIZACI REALIZOVÁNA VÝMĚNA VÝTAHU AB.

V TOMTO  OBDOBÍ  NEBUDE  V  PROVOZU VÝTAH NA SPOJOVACÍM KRČKU MEZI PAVILONY  A  A  B. 

V  PROSTORÁCH  KOLEM VSTUPŮ  DO  VÝTAHOVÉ  ŠACHTY  BUDOU PROVÁDĚNY STAVEBNÍ PRÁCE.

PROSÍME O ZVÝŠENOU POZORNOST, OPATRNOST V  OKOLÍ STAVBY A RESPEKTOVÁNÍ POKYNŮ PERSONÁLU, PŘÍP.  NA VSTUPECH DO BUDOVY, NÁSTĚNKÁCH ČI WEB.  STRÁNCE  ORGANIZACE.

PROSÍME  RODINY  O  VÝPOMOC  V PODOBĚ ZAJIŠTĚNÍ NÁKUPŮ PRO SVÉ BLÍZKÉ, ZEJMÉNA PAK BALENÝCH VOD PRO TY KLIENTY, KTEŘÍ  JSOU ZVYKLÍ BALENOU VODU PÍT. TÝKÁ SE PŘEDEVŠÍM RODIN  V  BLÍZKOSTI  NEJDKU RESP. TĚCH, KTERÝM TAKOVÁ POMOC NEČINÍ PROBLÉM. PITNÝ REŽIM FORMOU PODÁVÁNÍ ČAJE BUDE ZACHOVÁN.

ZA POMOC, POCHOPENÍ A VSTŘÍCNOST ZA ORGANIZACI DĚKUJE JUDr. Bc. Zuzana Blažková, ředitelka


Aktualita ze dne 2.1.2019

Z posledních dnů roku 2018 na MATYÁŠI

 

13.12.2018  ČERTÍCI z MŠ Závodu míru 

Malí čertíci z MŠ Závodu míru v Nejdku potěšili náše klienty  svým roztomilým vystoupením. Foto zde.

 

14.12.2018 SPOLEČNÉ  PEČENÍ  PERNÍČKŮ

Stalo se již tradicí tradicí, že nás v předvánočním období navštěvují žáci ZŠ Karlovarská v Nejdku, kteří společně s našimi klienty pečou medové perníčky. Příjemné setkání, poslech koled, vůně perníčků a dobrý pocit z povedené práce, to vše, doufáme,  se vryje do paměti nejen dětí ,ale i  obyvatel Domova. Foto zde.

 

16.12.2018  PĚVECKÝ  SBOR  CICHORIUM

Jako každý rok přijely I tentokrát v čase adventním do  Domova dámy  z pěveckého sboru CICHORIUM a  svým předvánočním vystoupením potěšily  klienty. V jejich podání zazněly vánoční koledy tak krásně, že si s  nimi obyvatelé Domova  s potěšenim také  zazpívali. Foto zde.

 

17.12.2018  NÁVŠTĚVA  DOBROVOLNÍKŮ

Odpolední setkání s dobrovolníky z Nové Role proběhlo opět v příjemné atmosféře. Děkujeme za návštěvu i drobnosti klientům přivezené. Foto zde.  

 

19.12.2018 ČOKOLÁDOVÉ KOLEKCE  VĚNOVANÉ ČESKÝM  ROZHLASEM.

Za ČRo předala p. Eva Jandáková  uživatelům služeb  Domova, kteří nebyli zapojeni do projektu  ,,JEŽÍŠKOVA  VNOUČATA”  čokoládové kolekce, které v rámci této akce věnovala firma NESTLE  ORION. Foto zde.

 

19.12.2018  DĚTSKÝ PĚVECKÝ SBOR

Velké díky za dojaté klienty, kterým se líbilo představení dětskéko  pěveckému sboru pod vedením p. Jany Uhlíkové moc a moc. Foto zde.

 

20.12.2018 JEŽÍŠKOVA  VNOUČATA

Domov se zapojil do projektu  ČESKÉHO ROZHLASU ,,JEŽÍŠKOVA  VNOUČATA”  – více již Aktualita ze dne 30.11.2018 níže.  Všem dárcům ještě jednou velký a upřímný DÍK. Foto z předávání dárků zde.

 


Aktualita ze dne 2.1.2019

PF 2019. Všechno dobré v novém roce, zdraví, spokojenost, klid na duši, úspěchy doma i v práci i  splnění přání klientům i jejich blízkým, zaměstnancům i jejich rodinám, našim obchodním partnerům a všem lidem dobré vůle přeje za vedení Domova JUDr. Bc. Zuzana Blažková, ředitelka


Aktualita ze dne 19.12.2018

 

 

INFORMACE PRO PŘÍCHOZÍ DO DOMOVA – RODINY, NÁVŠTĚVY, OBCHODNÍ PARTNERY

 

VE DNECH 7.1. DO 15.2. 2018 BUDE  V ORGANIZACI REALIZOVÁNA VÝMĚNA VÝTAHU AB.

V TOMTO  OBDOBÍ  NEBUDE  V  PROVOZU VÝTAH NA SPOJOVACÍM KRČKU MEZI PAVILONY  A  A  B. 

V  PROSTORÁCH  KOLEM VSTUPŮ  DO  VÝTAHOVÉ  ŠACHTY  BUDOU PROVÁDĚNY STAVEBNÍ PRÁCE.

PROSÍME O ZVÝŠENOU POZORNOST, OPATRNOST V  OKOLÍ STAVBY A RESPEKTOVÁNÍ POKYNŮ PERSONÁLU, PŘÍP.  NA VSTUPECH DO BUDOVY, NÁSTĚNKÁCH ČI WEB.  STRÁNCE  ORGANIZACE.

PROSÍME  RODINY  O  VÝPOMOC  V PODOBĚ ZAJIŠTĚNÍ NÁKUPŮ PRO SVÉ BLÍZKÉ, ZEJMÉNA PAK BALENÝCH VOD PRO TY KLIENTY, KTEŘÍ  JSOU ZVYKLÍ BALENOU VODU PÍT. TÝKÁ SE PŘEDEVŠÍM RODIN  V  BLÍZKOSTI  NEJDKU RESP. TĚCH, KTERÝM TAKOVÁ POMOC NEČINÍ PROBLÉM. PITNÝ REŽIM FORMOU PODÁVÁNÍ ČAJE BUDE ZACHOVÁN. 

ZA POMOC, POCHOPENÍ A VSTŘÍCNOST ZA ORGANIZACI DĚKUJE   JUDr. Bc. Zuzana Blažková, ředitelka

 


Aktualita ze dne 14.12.2018

JEŽÍŠEK Z WITTE….A JAKO BONUS NAVÍC KRÁSNÉ SETKÁNÍ S MILÝMI LIDMI. Jedno velké ohromné poděkování patří skupince pracovnic  personálního oddělení spol. WITTE Automotive, WITTE Nejdek. Shromáždily fin. prostředky, po poradě s námi objednaly a dnes předaly klientům 2 terapeutické panenky resp. 1 holčičku  a 1 panáčka, terapeutická zvířátka – kočinu s pejskem, stolní hru Člověče nezlob se XXL a několik overalů na spaní, v nichž se klient cítí bezpečně a je mu v něm příjemně. Nejen předaly, ale s klienty pobyly, popovídaly si, prohlédly a pohrály si společně s nimi s novými věcmi.  Z těch  měli obdarovaní velikánskou radost.

Našim ,,kolegyním" z WITTE patří velký dík nejen za radost z  krásných dárků, z nichž zvláště terapeutické panenky přinesou našim klientkám chvíle štěstí a naplnění prostřednictvím vzpomínek, ale též za chvíle strávené s našimi klienty.  Ač byly dárkyně  u nás poprve, přistupovaly ke klientům  s velkým respektem i zájmem, chovaly se profesionálně v tom nejlepším smyslu slova a tak jim darovaly též krásný zážitek ze setkání. Foto zde.

 

Jednu velkou terapeutickou panenku daroval Domovu anonymní dárce. Velký dík tak patří i jemu.

 


Aktualita ze dne 11.12.2018

 
Ještě pár aktualit z dnů právě uplynulých:
16.11.2018 Páteční kavárna. Dnes si obyvatelé na obou klubovnách připravili, upekli a pochutnali na slaném štrůdlu. Foto zde.
 
24.11.2018 Zpívánky s harmonikou. Sobotní dopoledne strávili klienti ve společnosti pana Karla Rozkota, který  přišel zahrát a zazpívat jejich oblíbené písničky. Foto zde.
 
27.11.2018 Solná jeskyně. Návštěva našimi klienty oblíbené solné jeskyně a místní kavárny. Foto zde.
 
29.11.2018 Návštěva mateřinek. Dnes návštěva MŠ Závodu míru na jejich půdě :). Jako vždy laskavé přijetí, výborné občerstvení a to hlavní…milé a šikovné dětičky, které klientům předvedly mnoho z toho, co se od září ve školce naučily. Prckům a jejich paním učitelkám velký dík. Foto zde.
 
5.12.2018 Mikulášská besídka. Tradiční pozdrav Mikuláše s čertem a andělem. A nebyla by to ani Mikulášská, kdyby nepřijel pan Zumr, jemuž rovněž velký dík. Zpívalo se a tančilo, byla káva se štrůdlem a cukrovím. Všichni zúčastnění si užili příjemné předvánoční atmosféry. Foto zde.

Aktualita ze dne 10.12.2019

Rok 2019. V příštím roce, pokud zřizovatel dovolí resp. poskytne finanční prostředky, které již přislíbeny, plánujeme nakoupit další nová polohovací lůžka, obměnit téměř veškerou techniku v prádelně, do značné míry i v kuchyni, koupit nový motorový vůz lépe vyhovující převozu ještě částečně mobilního klienta a hlavně zrekonstruovat z vlastních fin. prostředků 2 koupelny…. Je toho hodně,  takže si přejme, ať se daří tendrovat, vybírat solidní dodavatele potažmo dodávky, ať  v konečném důsledky věci slouží tak, jak mají, klientovi i personálu.

První  velkou a logisticky s ohledem na klientu Domova velmi náročnou akcí bude výměna výtahu mezi pavilony A a B.

INFORMACE PRO PŘÍCHOZÍ DO DOMOVA – RODINY, NÁVŠTĚVY, OBCHODNÍ PARTNERY

VE DNECH 7.1. DO 15.2. 2018 BUDE  V ORGANIZACI REALIZOVÁNA VÝMĚNA VÝTAHU AB.

V TOMTO  OBDOBÍ  NEBUDE  V  PROVOZU VÝTAH NA SPOJOVACÍM KRČKU MEZI PAVILONY  A  A  B. 

V  PROSTORÁCH  KOLEM VSTUPŮ  DO  VÝTAHOVÉ  ŠACHTY  BUDOU PROVÁDĚNY STAVEBNÍ PRÁCE.

PROSÍME O ZVÝŠENOU POZORNOST, OPATRNOST V  OKOLÍ STAVBY A RESPEKTOVÁNÍ POKYNŮ PERSONÁLU, PŘÍP.  NA VSTUPECH DO BUDOVY, NÁSTĚNKÁCH ČI WEB.  STRÁNCE  ORGANIZACE.

PROSÍME  RODINY  O  VÝPOMOC  V PODOBĚ ZAJIŠTĚNÍ NÁKUPŮ PRO SVÉ BLÍZKÉ, ZEJMÉNA PAK BALENÝCH VOD PRO TY KLIENTY, KTEŘÍ  JSOU ZVYKLÍ BALENOU VODU PÍT. TÝKÁ SE PŘEDEVŠÍM RODIN  V  BLÍZKOSTI  NEJDKU RESP. TĚCH, KTERÝM TAKOVÁ POMOC NEČINÍ PROBLÉM. PITNÝ REŽIM FORMOU PODÁVÁNÍ ČAJE BUDE ZACHOVÁN. 

ZA POMOC, POCHOPENÍ A VSTŘÍCNOST ZA ORGANIZACI DĚKUJE   JUDr. Bc. Zuzana Blažková, ředitelka

 
 


Aktualita ze dne 30.11.2018

Ježíškova vnoučata s Českým rozhlasem. Poté, co jsme si v minulosti vyzkoušeli oslovení veřejnosti přes facebook, zapojili jsme se letos do akce Ježíškova vnoučata, organizované Českým rozhlasem. Na zkoušku, s 15 klienty. A musíme uzavřít, že  akce funguje skvěle. Dárky, a to včetně těch, jejichž cena není zanedbatelná, byly na webu rozebrány takřka okamžitě. Více nás však zaujal zájem dárců následně po vybrání obdarovaného a dárku. Z komunikace s nimi bylo zřejmé, že jim velmi záleží na tom, aby se dáreček líbil, aby byl přesně dle představ konkrétního obdarovaného. Balíky s  dárky již přicházejí a za necelý měsíc najdou své adresáty. 

Děkujeme Českému rozhlasu za jednoduchou elektronickou aplikaci, jejímž prostřednictvím lze udělat jinému radost, děkujeme pí vedoucí úseku přímé péče Domova a oběma instruktorkám za práci spojenou s akcí a samozřejmě děkujeme všem úžasným a  milým dárcům, díky nimž je na světě lépe.


Aktualita ze dne 30.11.2018

Všem klientům a zaměstnancům, jejich rodinám, našim obchodním partnerům a

vlastně všem, kdo chodíte na naše webovky,

přejeme za organizaci  krásné a hlavně klidné prožití adventního času.


Aktualita ze dne 13.11.2018

Solná jeskyně. Dnes odpočinek v ,,naší" solné jeskyně, poté místní kavárna a popovídání u kávičky. Foto zde.


Aktualita ze dne 9.11.2018

Páteční kavárna. Klienti odd. B2 se dohodli na pečení mrkvového koláče s citronovou polevou. Ochutnávka jako vždy v odpoledním čase při hudbě a kávě. Foto zde.


Aktualita ze dne 30.10.2018

Vyrábění podzimních dekorací. Tentokrát ke společnému vyrábění přijali naše pozvání klienti z DOZP v Rudné. Tvořili jsme z přírodních materiálů interiérové dekorace k výzdobě Domova i pokojů klientů dle jejich vůle.  Práce s takovým materiálem je oblíbenou náplní volnočasových aktivit klientů a smysluplnou aktivizací. Že lze vytvořit skutečně  krásné předměty pro to které roční období z toho, co najde každý z nás kolem sebe v přírodě, se můžete přesvědčit na foto zde.


Aktualita ze dne 5.11.2018
Pro blízké našich potenc. i stávajících klientů.

Životní příběh – nedílná součást individuální péče

 

Každý starý člověk má svůj životní příběh, který je poskládán z radostných i bolestných událostí. (Klevetová, Dlabalová, 2008, s. 57). Životní příběh nám pomáhá porozumět životu klienta, jeho současnému způsobu chování a vede k nastavení individuální péče, která je pro zajištění důstojného stáří zásadní.

Co by  měl životní příběh obsahovat? Důležité okamžiky a mezníky v životě klienta od narození až po současnost. Informace o každodenním životě, rodinném životě, koníčcích, pozitivních, ale i negativních životních události. Velmi důležité jsou také smyslové vjemy (chutě, vůně, zvuky apod.).

Proč věnovat životnímu příběhu pozornost? Znalost biografie klienta je velmi důležitá pro poskytování kvalitní individuální péče. Aby péče byla kvalitní, musíme klienty znát. Věnujte proto zvýšenou pozornost „Sociálnímu dotazníku“, který obdržíte od sociálních pracovnic před příjmem Vašeho blízkého do Domova. Udělejte si chvilku a sepište s Vaším blízkým několik vět obsahujících informace o jeho dosavadním životě.

 

Možná uvedete, že Váš blízký již z důvodu zdravotního stavu nekomunikuje, „nevnímá“ a bude Vám připadat sepisování dotazníku zbytečné. I když se Vám může zdát kontakt z jeho strany minimální, přesto existuje. Probuďme vzpomínky na oblíbené vůně, zvuky, chutě apod. I zdánlivé maličkosti mohou vést ke zlepšení dosavadní komunikace.

 

Co se děje se Sociálním dotazníkem po odevzdání?

 

Informace z Vámi odevzdaného dotazníku jsou předány klíčovým pracovníkům a personálu, který o Vašeho blízkého pečuje. Předejme jim, co nejkonkrétnější informace o životě, potřebách, přáních, zvycích. Díky těmto podstatným informacím mohou navázat s Vaším blízkým kontakt, zachovat jeho dosavadní styl života a jeho zvyky a mohou dále pracovat na naplňování jeho potřeb a přání.

 

S životním příběhem také úzce souvisí „Reminiscenční (vzpomínkový) kufřík“, který obsahuje osobní vzpomínkové předměty spjaté právě s životním příběhem klienta.

Umožněme společně Vašemu blízkému usnadnit tíživou životní situaci, vraťme se s ním díky vzpomínkám do dob, kdy byl zdravý a šťastný.

 

Každý z nás se v těžkých situacích vrací k radostným vzpomínkám, což senior s demencí nemůže, protože mu to nemoc nedovolí.

 

Pomozme mu vzpomínat!

 

Sociální dotazník a informace k Reminiscenčnímu kufříku naleznete v sekci „Ke stažení“.


Aktualita ze dne 27.10.2018

Zpívánky s harmonikou. Děkujeme panu Karlu Rozkotovi, který v tomto roce již podruhé zpříjemnil obyvatelům Domova sobotní dopoledne. Klienti si s ním a jeho harmonikou s chutí zazpívali ty ,,své" oblíbené písničky. Foto zde.


Aktualita ze dne 26.10.2018

Páteční kavárna. Dnes klienty oblíbený kakaový koláč  s tvarohem, foto zde.


Aktualita ze dne 24.10.2018

Dvougenerační setkání. Spolěčně s dětmi ze zdejší ZŚ Karlovarská jsme dnes dopoledne vyráběli podzimní dekorace pro naše interiéry a to z nasbíraných a nasušených šišek a jiných lesních plodů. Zdali  se povedlo – zkoukněte zde.


Aktualita ze dne 19.10.2018

Pejskové u nás a s námi. S potěšením jsme dnes přivítali studenty Střední zemědělské školy v Dalovicích (dnes už ofic. Integrovaná střední škola Cheb, p.o.) – členy nadace ,,Ochrana zvířat" a to spolu s jejich čtyřnohými miláčky. Za návštěvu děkujeme milým studektům i přítulným zvířátkům a těšíme se zase někdy příště. Foto zde.


Aktualita ze dne 18.10.2018

Pečení. Tentokrát byla ,,páteční"  kavárna dnes ve čtvrtek, neb nás zítra navštíví labradorka Elis. Klienti se vrátili v čase a upekli si veleúspěšný sypaný jablečný koláč z naší nedávné podzimní souteže – viz aktualitka níže. Foto zde.


Aktualita ze dne 12.10.2018

Páteční kavárna. Klienti si pochutnali na domácím štrúdlu, který si sami s chutí upekli, a zároveň tak zpracovali darovaná voňavá jablka, za něž děkujeme. Foto zde.


Aktualita ze dne 16.10.2018 SOLNÁ  JESKYNÉ. Dnešním dnem začínáme s pravidelnými návštěvami nejdecké  solné jeskyně, na které si uživatelé služby již uvykli a s blížícím se podzimem na ně těšili.  Jako vždy si klienti během terapeutické kůry zdřímli a pak v místní kavárně pochutnali na kávičce nebo čaji. Foto zde.


Aktualita ze dne 12.10.2018 PÁTEČNÍ  KAVÁRNA. Klienti si pochutnali na domácím štrúdlu, který si upekli, a zároveň zpracovali darovaná voňavá jablíčka. Za podzimní ovoce, které posloužilo i k soutěži – viz aktualitka níže – velice pěkně děkujeme naší kolegyni. Foto zde.


Aktualita ze dne 10.10.2018 PODZIMNÍ  SOUTĚŽ  V  PEČENÍ. Dnešní dopolední aktivizace probíhala v soutěžním duchu. Kolbištěm se už standardně stala velká jídelna v pavilonu A. Každé ze tří  družstev tvořené klienty  mělo ,,svůj" recept, ,,úkolem týdne" pak bylo jakékoliv použití jablka.  Podmínky soutěže tak daly vzniknout tradičnímu štrúdlu, obrácenému koláči a sypanému koláči. Odpoledně pak za přítomnosti –  přísné 🙂 – komise jako vždy: ochutnávka, hodnocení, vyhlášení vítěze, předání diplomů za nejchutnější dezert. Tím se tentokrát stal sypaný koláč (a přísahám, že byl fakt boží, neb jsme byla v komisi Ř:)). Foto zde.


Aktualita ze dne 8.10.2018 DVOUGENERAČNÍ SETKÁNÍ. Dvougenerační setkání v mateřské školce Závodu míru, při kterém si klienti Domova se zdejšími caparty  popovídali, zazpívali a prožili příjemné chvíle. Foto zde.


Aktualita ze dne 5.10.2018 KOMUNÁLNÍ VOLBY 2018. I klienti Domova si vybírali své zástupce do obeního zastupitelstva. Foto zde.


Aktualita ze dne 5.10.2018 PÁTEČNÍ KAVÁRNA. V podzimním období si klienti odd. B připravili ovocný salát a klienti odd. C2 si pochutnali na perníku,který během dopoledne upekli. Foto zde


Aktualita ze dne 14.9.2018

PÁTEČNÍ  KAVÁRNA. Na výborném kakaovém koláči z podmáslí s rybízovou marmeládou a čokoládou si pochutnali nejen ti klienti, kteří si ho během dopolední aktivizace společně upekli. Jako každý pátek za poslechu předem vybrané hudby, při kávě a v pohodové atmosféře své dopolední dílo nabídli i ostatním obyvatelům Domova. Foto zde.


Aktualita ze dne 5.10.2018

INFO PRO RODINY.

Vážení případní zájemci, rodiny zájemců, čekatelů, rodiny již stávajících obyvatel Domova,

protože víme, že informací, jichž se Vám v rámci příjmu či ještě před příjmem, např. v rámci prvního setkání s rodinou, dostane, je – jak hezky říkají Slováci – neúrekom, připravili jsme pro vás informační letáček, kde najdete vše potřebné: např. co máte připravit svému blízkému k pobytu zde, jaké doklady potřebujeme, jak je to třeba s vlastní TV na pokoji a platbách za ni, s označením oděvních součástí, s návštěvami v Domově, pobytem mimo Domov, kdy a kam si zavolat a mnoho dalšího. Všechny tyto informace  naleznete a nacházeli jste dosud zde na našich webových stránkách, v informační brožuře, nejde tedy o nic nového. Jen jsme vám chtěli už tak pro rodinu vždy náročné období zjednodušit, abyste případně nemuseli hledat, a vygenerovali to zásadní  do jednoduchého a přehledného letáčku. Tento letáček ORIENTAČNÍ SEZNAM POTŘEB A VĚCÍ OBYVATELE, ZÁKLADNÍ INFORMACE PRO RODINU najdete zde na našem webu v sekci Ke stažení (horizontání horní lišta/dole ve formulářích pro přijetí do Domova). Můžete si sami stáhnout, nicméně rodina obdrží vytištěné, tedy v písemné podobě, i u sociálních pracovnic Domova, tedy u Bc. Maslejové a Bc. Sládkové.


Aktualita ze dne 12.9.2018

Poslední letní grilovačka. Grilování na prosluněné terase Domova, zřejmě letos už poslední. Ale že jsme si tady toho slunka letos užili, což… Foto zde.


Aktualita ze dne 31.8.2018

Páteční kavárna. Poslední srpnový pátek nám sice počasí nedovolilo posezení na terase, ale i tak si  klienti pochutnali na kakaovém koláči s čokoládovou polevou. Foto zde.


Aktualita ze dne 29.8.2018

Oslava narozenin. Během dnešního dopoledne společně s ostatními klienty, dcerou a přítelkyní oslavila své jedenaosmdesáté narozeniny paní Zdena. Při poslechu oblíbených valčíků si přítomní  pochutnali na kávě s jahodovým dortem. Foto zde.


Aktualita ze dne 29.8.2018

KUKAČKA. Středeční odpoledne si obyvatelé Domova  zpříjemnili posezením na slunečné terase nejdecké restaurace, kde si  pochutnali na palačince, ovocném poháru a kávě. Foto zde.


Aktualita ze dne 23.8.2018

Pes NIKO. Dopolední aktivizace probíhající díky hezkému počasí na terase Domova nám dneska  zpestřil svou návštěvou francouzský buldoček jménem  Niko. Foto zde.


Aktualita ze dne 22.8.2018

Oslava narozenin. Na terasách Domova  dnes dvě klientky v krihu svých blízkých oslavily své narozeniny.  Nechyběly chlebíčky, dortíky, káva, květiny a dobrá nálada. Foto zde.


Aktualita ze dne 17.8.2018

Páteční kavárna. V pátek při odpoledním posezení na terase Domova si naši klienti pochutnali na vlastnoručně vyrobeném koláči ze šlehačkového těsta s broskvemi, švestkami a máslovou drobenkou. Foto zde.


Aktualita ze dne 15.8.2018

Exotická fauna na MATYÁŠI. Tým pana Radka Jareše z Litvínova klientům Domova  představil v rámci dopolední aktivizace exotické ptactvo a opičky amazonských pralesů. Během představení si klenti mohli zvířátka pohladit a vyfotografovat se s nimi. Představení bylo doprovázeno zajímavým výkladem, na závěr pak obyvatelé dostali fotografickou publikaci DIVOKÁ  SRDCE od Petra Slavíka. Foto zde.


Aktualita ze dne 9.8.2018

VIOLA. Hudební představení Zdeňka Černohouze a Jaroslava Šolce, při kterém zazněly písně Karla Hašlera,Václava Bláhy, písně staropražské i lidové klienty Domova opět příjemně naladilo. Foto zde.


Aktualita ze dne 3.8.2018

Letní grilovačka. Deštivé počasí nás neodradilo, takže jsme si na terase ugrilovali hermelíny a  špízy, které si pak  naši klienti zbaštili v klubovně. Foto zde.


Aktualita ze dne 2.8.2018

Letní grilování s kolegy. Ve stínu stromů a pergoly na  zahradě Domova jsme si společně s klienty z DOZP Rudné, kteří přijali naše pozvání na odpolední grilování, užili příjemný letní den. Foto zde.


Aktualita ze dne 27.7.2018 Páteční kavárna. Při páteční kavárně si klienti pochutnali na zmrzlině a kávě, co také jiného v takovém parnu, že:). Foto zde.


Aktualita ze dne 25.7.2018

U ŽÁBY. V parném počasí nám na terase restaurace U ŽÁBY  ve stínu vzrostlých stromů při kávě a zmrzlinovém poháru bylo jako v ráji. Foto zde.


Aktualita ze dne 25.7.2018

Domov se zvláštním režimem „MATYÁŠ“ v Nejdku, příspěvková organizace se sídlem Mládežnická 1123, 362 21 Nejdek, zřízená Karlovarským krajem, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Plzni, odd. Pr. vl.  509 přijme   VŠEOBECNOU SESTRU/BRATRA v sociálních službách do směnného provozu

Požadavky: bezúhonnost, zdravotní způsobilost, minimálně střední vzdělání s maturitní zkouškou

Osobnostní předpoklady: zodpovědnost, spolehlivost, trpělivost, samostatnost, laskavost,schopnost empatie, schopnost týmové spolupráce, organizační  schopnosti, fyzická kondice, psychická odolnost

Nabízíme: dobré platové podmínky, příjemné prostředí, profesionální tým, závodní stravování, příspěvky z FKSP (penzijní připojištění, příspěvek na rekreaci), týden dodatkové dovolené

Nástup: leden 2019

Kontakt: 353 176 459, 720 078 860, www.ddnejdek.cz


Aktualita ze dne 20.7.2018

SUPER DEN V RUDNÉ. Páteční odpoledne jsme strávili v DOZP Rudné u Nejdku, kam nás tamní personáíl a klienti pozvali na svůj   "SUPER DEN ". Návštěvu jsme zahájili procházkou po okolí Rudné, posezením u rybníka, kde si NAŠI klienti měli možnost posedět a pokochat se příjemným okolím.  V samotném zařízení nás pohostili kávou s perníkem i osvěžujícím melounem. Foto zde.


Aktualita ze dne 13.7.2018

Páteční kavárna. Jako každý pátek se dneska  na klubovnách  peklo. V rámci čtvrteční aktivizace – reminiscence na téma přípravy pokrmů si klienti vybrali,  co budou péci během pátečního dopoledne. Obyvatelé scházející se na  klubovně B2 se rozhodli pro  jablečný štrúdl, na ,,céčku"  zvítězili  oblíbení sýroví a šunkoví šneci z listového těsta. Odpolední ochutnávka proběhla za slunného počasí na terase při kávě a reprodukované hudbě. Foto zde


Aktualita ze dne 23.7.2018

Domov se zvláštním režimem „MATYÁŠ“ v Nejdku, příspěvková organizace se sídlem Mládežnická 1123, 362 21 Nejdek, zřízená Karlovarským krajem, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Plzni, odd. Pr. vl.  509   přijme pomocného kuchaře.

Požadavky: bezúhonnost, střední, popř. základní vzdělání  

Osobnostní předpoklady: spolehlivost, samostatnost, schopnost týmové spolupráce, organizační  schopnosti, fyzická kondice, laskavost

Nabízíme: dobré platové podmínky, příjemné prostředí, profesionální tým, závodní stravování, příspěvky z FKSP (penzijní připojištění, příspěvek na rekreaci) 

Nástup: ihned  

Kontakt: 353 176 459, 720 078 860, www.ddnejdek.cz

 


Aktualita ze dne 10.7.2018

ŠARI VARI NA MATYÁŠI. Dnes návštěva kouzelníka Waldini až z daleké Břeclavi. Klienty Domova zavedl do světa magie, čar a kouzel . Svým vystoupením vzbudil obdiv při číslech s kartami, ščátečky i holoubkem. Ti odvážnější dostali příležitost mu při jeho kouzelnickém vystoupeníí i asistovat. Foto zde.


Aktualita ze dne 3.7.2018

U ŽÁBY. Odpolední návštěva nejdecké restaurace zpříjemnila letní odpoledne 7 klientům Domova. Foto zde.


Aktualita ze dne 29.6.2018

Páteční kavárna. Během páteční dopolední aktivizace si klienti odd. C2 upekli broskvový koláč ze šlehačkového těsta. Jako vždy předvíkendová ochutnávka vlastní kuchařské tvorby s kávou za poslechu hudby na klubovně, foto zde.


Aktualita ze dne 27.6.2018

Vítání léta. Dnes první letní grilování. Nakonec přeci jen počasí vyšlo, tak si klienti mohli venku pochutnat na grilovaném salámu s chlebem a hořčicí, popovídat si či se jen tak zaposlouchat do reprodukované hudby. Foto zde.


Aktualita ze dne 26.6.2018

DOPOLEDNE S HARMONIKOU. Dopolední vystoupení pana Karla Rozkota, s nímž si obyvatelé Domova za jeho doprovodu harmoniky zazpívali známé písně J. Suchého, J. Šlitra, J. Ježka, K. Hašlera se uskutečnila na terase Domova. Kvůli proměnlivému počasí byli klienti  dostatečně oblečení a zabaleni do dek, takže si  hitovky hezky užili a závěrem tak mohli panu Karlovi srdečně zatleskat za příjemné dopoledne. Foto zde.


Aktualita ze dne 22.6.2018

Páteční kavárna. K tradiční páteční odpolední kávě si dnes klienti  v rámci dopolední aktivizace upekli jogurtový koláč s jablky, banánem a skořicovou drobenkou a moc jim chutnal. Foto zde.


Aktualita ze dne 22.6.2018

INFO pro KONTAKTNÍ OSOBY

Vážení přátelé,

vzhledem k častým emailovým dotazům  typu:,,…. naše babička má Alzheimera, máte volné místo…?‘‘, na které se nedá bez dalších informací stručně emailem odpovídat, Vás,  tj.  rodinné příslušníky zájemců , prosíme o následující postup, na základě kterého se Vám dostane veškerých aktuálních informací.  1) Prostudujte si, prosím,  naše webové stránky, ze kterých  se dozvíte vše zásadní, tj. vše o naší cílové skupině – okruhu osob, kterým sociální službu poskytujeme (především věk a závislost na pomoci jiné fyzické osoby  – těžká nebo úplná, psych. dg. ), info o poskytované sociální službě, také třeba info o platbách apod.  2) Určete si, prosím,  v rámci rodiny tzv. kontaktní osobu, tj. osobu, která má přehled o zdravotně sociální situaci zájemce. 3) Telefonicky kontaktujte, prosím, sociální pracovnici Domova (kontakt – viz sekce Kontakty), s níž proberete základní informace týkající se zájemce. Dospějeme-li společně  k závěru, že by zájemce mohl  patřit do naší cílové skupiny, domluvíme si osobní schůzku zde v Domově, na které dostanete detailní informace, formuláře k vyplnění (poradíme, jak je vyplnit), zodpovíme Vaše dotazy, prohlédnete si zařízení event. si už domluvíme termín sociálního šetření v místě současného pobytu zájemce atd. V opačném případě Vás nasměrujeme na sociální službu poskytující požadovanou sociální službuTeprve na základě bližších informací ohledně zdravotního stavu zájemce a dalších informací, event. na základě závěrů sociálního šetření v místě současného pobytu zájemce, tj. teprve po určení oddělení, na kterém poskytujeme přesně tu službu, kterou konkrétní zájemce potřebuje a požaduje,   jsme  Vám schopni sdělit více  k umístění v pořadníku resp. to, zda na takovém oddělení je v tu chvíli volné místo. Přesně vymezit ,,čekací dobu‘‘ skutečně nelze.  Domov preferuje jednoznačně osobní setkání se samotným zájemcem, takže, pakliže je to jen trochu možné vzhledem k zdravotnímu stavu zájemce, dopřejte zájemci návštěvu  zařízení tak, aby se on sám mohl rozhodnout, zda chce žít u nás v Domově, aby si poslechl nabídku služeb a sám se rozhodl, které služby chce čerpat, aby si prohlédl zařízení a jeho okolí, aby on i Domov získat potřebné informace. Pokud zájemce není schopný dopravy na MATYÁŠ, bude se Domov s ohledem na vzdálenost aktuálního pobytu zájemce snažit zájemce navštívit v jeho přirozeném prostředí nebo v místě současného pobytu. Na prvním osobním setkání rádi uvítáme kontaktní osobu, ale stejně tak i ostatní blízké osoby zájemce.

O tom, jaké osobní údaje a koho  si žádáme a dále zpracováváme – viz sekce GDPR.

 

Za Domov děkuje  za spolupráci JUDr. Bc. Zuzana Blažková, ředitelka

 


Aktualita ze dne 8.6.2018

Páteční kavárna. Klubovna B2 a slaní šneci z listového těsta – to byla naše dnešní aktivizace, samozřejmě pekli klienti a ti si také na šnečcích na sluníčku pochutnali. Pohoda a něco dobrého k tomu – to je ten správný ,,matyášovský" pátek u nás. Foto zde.


Aktualita ze dne 1.6.2018

Jakože cože – obrácená buchta? No fakt, dneska si takovou ,,obracenku" s jablky  klienti společnými silami upekli a za pěkného počasí si na ní na terasách Domova pochutnali. Foto zde.


Aktualita ze dne 30.5.2018

Restaurace U ŽÁBY.  Tentokrát jsme navštívili nejdeckou restauraci U ŽÁBY. Pánové si objednali nealkopivko, bramborové chipsy s vynikajícím česnekovým dipem, dámy pak kávičku s pohárem z vanilkové zmrzky a horkých malin, taktéž výborným. Foto zde


Aktualita ze dne 30.5.2018

MUZIKOTERAPIE.  V rytmu reklaxační hudby za doprovodu různých chrastítek, zvonků, bubínků a činelů si klienti užili pod vedením paní Pavly Petříkové dnešní dopolední muzikoterapii. Foto zde.


Aktualita ze dne 25.5.2018

Páteční kavárna, kde si klienti odpoledne  pochutnali na dopoledne vlastnoručně upečeném perníku. Foto zde.


Aktualita ze dne 24.5.2018

Mezigenerační setkání. Prckové z MŠ Lipová nám  na ,,domácí půdě" zazpívali, ti starší pak i zatančili. Výborné pohoštění pro všechny a volná zábava neboli individi pokec švitořící drobotiny s klienty Domova. Foto zde.


Aktualita ze dne 23.5.2018

KUKAČKA. Káva, palačinka se šlehačkou a ovocem, venkovní posezení, krásný výhled do údolí a na rozlučku déšť. Foto zde.


Aktualita ze dne 18.5.2018

Páteční kavárna. Tento pátek napekli klienti dokonce 3 plechy jogurtového koláče s broskvemi a drobenkou. Krásné počasí jim dovolilo pochutnat si na koláči na terasách Domova. Ke koláči pak tradičně káva, hudba a dobrá nálada. Foto zde.


Aktualita ze dne 17.5.2018

ZUMBA. Žákyňky třetí třídy ZŠ Karlovarská z volnočasového kroužku ZUMBA svým dynamickým představením zpříjemnily klientům dnešní odpoledne. Foto zde.


Aktualita ze dne 11.5.2018

DEN NATEK. K příležitosti Dne matek nás navštívily děti z MŠ Závodu míru. Pod vedením pí učitelek Falátkové a Karešové předvedly klientkám představení, které mnohé z žen dojalo až k slzám. Děkujeme. Foto zde.


Aktualita ze dne 10.5.2018

KUKAČKA. Letos první návštěva Kukačky, zdejší výletní restauračky. Z příjemného posezení na terase, odkud je krásný výhled na Nejdek a okolí, nás bouřka zahnala do interiéru restaurace, kde si klienti pochutnali na palačince s ovocem a šlehačkou, takže i přes změnu počasí (jistě potřebnou), byla pohoda a výlet se líbil.


Aktualita ze dne 4.5.2018

Páteční kavárna. Příprava předem dohodnutého receptu, dopoledne pečení, odpoledne relax na slunné zahradní terase, káva a upečení marmeládovo jableční šnečci k tomu. Foto zde.


Aktualita ze dne 3.5.2018

BUBÁK. V pořadí už 4. vystoupení slečny Petry a jejího perfektně vycvičeného jacka russla Bubáka. Bubák je neuvěřitelně šikovný, přítulný a se svou paničkou sehraný. Po představení se ještě dokáže pomazlit s klienty. Ti si navíc mohli dnešní vystoupení díky počasí užít venku na  terase, což přispělo k velké spokojenosti všech zúčastněných. Bubááááák je prostě božíííí.  Foto zde.


Aktualita ze dne 27.4.2018

Páteční pečení. Dnešní recept měl obrovký úspěch, dílko chutnalo velice, takže si zase zopákneme – řekněte sami, už jenom ten název: pečení jableční šnečci s jahodovou marmeládou z listového těsta. Pohlreich se může jít bodnout. Klienti si sami  upekli a při kávě a svých oblíbených písničkách  pochutnali. Foto zde.


Aktualita ze dne 25.4.2018

ČARODĚJNICE NA MATYÁŠI. Sluníčko si s námi dnes tak trochu zahrávalo, aby nakonec přeci jen vystrčilo čumák a zkouklo naši odpolední  a už hodně tradiční čarodějnickou akci. V rámci sletu těhle bab neřestných (no, ačkoliv..?)  si klienti s nimi zazpívali i zatančili, pomocí hudebního kvízu paměť  a v dalších aktivitách i své hmatové a čichové smysly procvičili, na salámu s hořčicí a chlebem pochutnali. Tož takové bylo loučení se zimou, která nám dala ve svém závěru dosti slušně zabrat, otázkou je, zda-li jsme se zároveň neloučili také s létem :). Uvidíme. Hlavní je, že nálada byla pohodová, důkaz čili foto zde.


Aktualita ze dne 17.4.2018

Mezigenerační setkávání. Dnešní odpoledne si někteří obyvatele Domova užili ve společnosti  žákyněk ze ZŠ Karlovarská . Pod vedením pí Vondrové společně vyráběli jarní dekorace k výzdobě interiéru Domova i pokojů klientů. Některé studentky navštěvují Domov opakovaně a tak i tato oboustanná znalost jistě přispívá k pohodově příjemné atmosféře. Foto zde.


Aktualita ze dne 13.4.2018

Páteční kavárna. Vyhrává tvarohový koláč v obou klubovnách, klienti se dávají do díla, výsledek vynikající. Jako vždy. Foto zde.


Aktualita ze dne 12.4.2018

Mezigenerační setkávání. Příjemně strávené čtvrteční odpoledne s dětmi z keramického kroužku z DM při ZŠ Karlovarská. Dětem moc děkujeme za jejich výrobky z keramiky, jimiž si vyzdobíme interiér Domova. Šikovní žáci a žákyňky dostali od obyvatel Domova zase naoplátku drobné dárečky, jež pro ně vytvořili na klubovnách v rámci rukodělné aktivizace. Foto zde.


Aktualita ze dne 6.4.2018

Páteční kavárna. Jaro téměř letního rázu, čemuž odpovídal dnešní recept, který si klienti připravili a zrealizovali – vajíčková pomazánka s ředkvičkami. MUDr. Cajthamlová by zaplesala…. Foto zde.


Aktualita ze dne 6.4.2018

Bohoslužba. Jarní bohoslužba s tajemníkem biskupa Mgr. Lukášem Bujnou ze sboru církve československé husitské. Foto zde.


Aktualita ze dne 10.4.2018

Včera distribuce Matyášovek  č. 16 ,,po baráku" :).


Aktualita ze dne 29.3.2018

Solná jeskyně. Po dlouhé době, kdy jsme bojovali na MATYÁŠI s chřipkami a virovými onemocněními, jsme navštívili naši oblíbenou solnou jeskyni. Jako vždy – relax, pak káva, sušenka, prostě pohoda. Foto zde.


Aktualita ze dne 28.3.2018

Velikonoční tancovačka. Sice venku chumelilo, ale my si v čase předvelikonočním při živé hudbě pana Zumra pěkně jarně zazpívali a zatancovali. Foto zde.


Aktualita ze dne 22.3.2018

SOUTĚŽ V PEČENÍ. Dnes na téma ,,Tvarohové variace". 3 týmy, 3 sladké recepty, v níchž prim hrál právě tvaroh. Nakonec si diplomy odnesli členové týmu s vítěznou tvarohovou bábovkou. Fakt byla skvělá. Pokoukejte foto zde  a budou se vám sbíhat sliny.


Aktualita ze dne 16.3.2018

Pátky jsou u nás dnem mlsání.  Dnes se klienti na klubovně B2 vrátili k oblíbenému jogurtovému koláči, zvládli i pár výtečných koláčků ze sýrového těsta, na klubovně C2 si zase pochutnali na vlastnoručně upečeném čokoládovém perníků. Foto zde.


Aktualita ze dne 15.3.2018

Po prodělaných vlnách virových onemocnění začali klienti už zase navštěvovat klubovny, kde si třeba dnes z barevných papírů vyráběli jarní dekorace do interiéru. Foto zde.


Aktualita ze dne 9.3.2018

Páteční kavárna. Rebarborový koláč jednak uspokojil chuťové buňky klientů, jednak jsme si při jeho pečení osvěžili paměť zopakováním receptu nám již známého. Foto zde.


Aktualita ze dne 8.3.2018

Drobný dárek k MDŽ i naše klientky potěšil. Foto zde.


Aktualita ze dne 22.3.2018

MASÉR – již nehledáme, děkujeme veřejnosti za zájem. Ředitelka


Aktualita ze dne 13.3.2018

OTEVŘENÍ DOMOVA.

Po uzavření Domova z důvodu virových onemocnění k dnešnímu dni opět otvíráme. Návštěvy klientů Domova prosíme, aby své blízké navštěvovaly jen v případě, kdy sami nejsou nemocní, tedy netrpí právě virovými a respiračními onemocněními. Děkujeme za pochopení i vstřícnost, kterou rodiny projevovali během tentokrát dlouhého uzavření Domova. Za Domov JUDr. Bc. Blažková, ředitelka 


Aktualita ze dne 7.3.2018

Domov  přijme maséra, nástup nejpozději 6/2018. Více na Volná místa – menu vlevo.


Aktualita ze dne 5.3.2018

Uzavření Domova stále trvá, předpokládané otevření v úterý dne 13.3.2018.

Sledujte zde. Děkujeme za pochopení a vstřícnost. Za vedení DZR JUDr. Bc. Zuzana Blažková, ředitelka


Aktualita ze dne 20.2.2018

UZAVŘENÍ MATYÁŠE Z DŮVODU PREVENCE NAKAŽENÍ VIROVÝMI  ONEMOCNĚNÍMI STÁLE TRVÁ.

Stav virových  onemocnění v DZR mezi obyvateli i personálem zřejmě  ještě před kulminací, tudíž, bohužel, nutno stále trvat na uzavření zařízení pro návštěvy. K tomuto opatření přibyla opatření i další – zvýšená dezinfekce prostor, hygiena, rozšířené podávání stravy na pokojích, omezení společných aktivizačních činností atd.

O otevření MATYÁŠE budeme informovat, víkend 24.2. – 25.2.2018 zůstane zavřeno zcela jistě. Děkujeme za pochopení a vstřícnost. O rodinném příslušníkovi – obyvateli Domova se lze informovat na sesterně tak, jak jsou rodiny zvyklé.


Aktualita ze dne 16.2.2018

Páteční kavárna. Klienti, kteří odolali virozám, si ještě v pátek při odpolední kavárně pochutnali na šlehačkovém koláči s kokosem, který si dopoledne  při naší pravidelné aktivizaci sami upekli. Foto zde.


Aktualita ze dne 9.2.2018

Páteční kavárna. S ohledem na dnes podávaný sladký  rýžový  nákup k obědu se obyvatelé rozhodli pro něco slanného k odpolední kávě. Vyhráli to sýrové a salámové šneky, foto zde.


Aktualita ze dne 8.2.2018

Foto z dnešní návštěvy naší oblíbené solné jeskyně zde.


Aktualita ze dne 2.2.2018

Páteční kavárna. Dnes se klienti Domova  resp. dvou kluboven na B2 a C2 dohodli na společném pečení tvarohového koláče dle nového receptu. Povedl se, takže si na něm při odpolední kávě všichni ,,kuchaři" pošmákli. Foto zde.


Aktualita ze dne 12.2.2018

ZÁKAZ NÁVŠTĚV.

K dnešnímu dni z důvodu prevence před nákazou virovými onemocněními je Domov pro návštěvy uzavřen.

O ukončení zákazu budeme informovat opět na těchto stránkách zde.

Děkujeme za pochopení. Za Domov JUDr. Bc. Zuzana Blažková, ředitelka


Aktualita ze dne 31.1.2018

Solná jeskyně. Lednový pohodový relax v naší oblíbené zdejší solné jeskyni – foto zde.


Aktualita ze dne 26.1.2018

VOLBY 2018. I druhého kola se naši klienti zúčastnili – foto zde.


Aktualita ze dne 26.1.2018

Páteční kavárna. V roce 2015 v jedné z našich soutěží v pečení zvítězil recept na jogurtový koláč. Dnes se k němu klienti vrátili a to na obou klubovnách, koláč chutnal jako tehdy, tj. výtečně. Foto zde.


Aktualita ze dne 19.1.2018

Páteční kavárna. Dnes se u nás vařilo, vlastně peklo, opravdu na úrovni. Klienti odd. B2 se totiž rozhodli pro ananasový koláč. Povedl se a tak si založili recept do své kuchařské knihy receptů. Obyvatelé odd. C2 naopak oprášili nestárnoucí klasiku a volili vaječnou pomazánku. Důležité bylo, že klientům chutnalo a na obou odd. vládla pohodová atmosféra. Foto zde.


Aktualita ze dne 12.1.2018

VOLBY. V pátek se otevřela ,,volební" místnost i v DZR. Ti z klientů, kteří měli zájem, si volili svého prezidenta i u nás. Foto zde.


Aktualita ze dne 12.1.2018

Páteční kavárna. Dnes si obyvatelé a návštěvnici obou kluboven, přátelé to vaření, pečení, smažení  a všelijaké jiné přípravě pokrmů z řad klientů rozdělili úkoly – zatímco na B2 se kliento věnovali přípravě šlehačkové bábovky, na ,,céčkové" klubovně se pekl perník. Chutnalo ovšem všem a to fakt hodně:). Foto – viz Páteční kavárna 12.1.2018.


Aktualita ze dne 5.1.2018

Páteční kavárna.  Vzhledem k dnes podávanému perníku k odpolední svačině, dohodli se klienti na dopolední přípravě slaného štrůdlu se salámem, sýrem, vajíčkem a okurkou. Na obou klubovnách klientů velice chutnalo. Foto zde.


Aktualita ze dne 4.1.2018

Solná jeskyně. Naše první novoroční ,,jeskyňka". . Jako vždy příjemné přijetí majitely, necelá hoďka procedury  –  relax  ,, u Mrtvého moře" v teploučkých dekách a následné posezení při kávě či čaji. Foto zde.


Aktualita ze dne 29.12.2017

SILVESTR. Silvestrovské loučení se straým rokem jsme si nechali na páteční kavárnu. Obyvatelé Domova si pochutnali na vlastnoručně připravených chuťovkách a chlebíčcích. Foto zde.


Aktualita ze dne 22.12.2017

BOHOSLUŽBA. Svou návštěvou v čase adventním nás poctil tajemník biskupa pan Mgr. Lukáš Bujna. Děkujeme za klienty za společný zpěv, modlitbu a hezké povídání o vánocích. Foto zde.


Aktualita ze dne 16.12.2017

NEJSBOR. Adventní čas nám přišly zpříjemnit ženy z nejdeckého pěveckého sboru NEJSBOR. Spolu s klienty si všichni společně zazpívali vánoční koledy, klienty pak obdarovaly vánočními přáničky. Foto zde.


Aktualita ze dne 13.12.2017

Podzimní dekorace 2017 – ocenění. Jak jsme vás již informovali (Aktualitka níže), zúčastnili se někteří  klienti Domova soutěže ,,Podzimní dekorace 2017" vyhlášené v rámci projektu Senioři mezi námi. Na krásném čtvrtém místě z dvacítky nejlepších se umístila ,,naše" klientka paní Šrámková, které jsme  s radostí předali cenu. Foto (vč. jména se souhlasem klientky – jako vždy) zde.


Aktualita ze dne 13.12.2017

Mezigenerační ,,perníčkové" setkání. S pečením perníčků nám tentokrát vypomohli školáci ze ZŠ Karlovarská pod vedením pí Vondrové, za což patří všem velký dík. Koledy, vůně perníkového koření a energie žáků 9.A přispěla k pozitivní a vskutku vánoční atmosféře. Foto zde.


Aktualita ze dne 12.12.2017

Příprava na pečení. Dnes jsme společnými silami hnětli a hnětli, bo zítra tj. 13.12. nás čeká velké pečení vánočních perníčků, s nímž nám jako už tradičně pomohou školáci ze ZŠ karlovarská. Foto zde.


Aktualita ze dne 8.12.2017

Čertíci z MŠ Závodu míru. Pod vedením ped. pí Karešové a sl. Drobné z ,,naší" MŠ Závodu míru nás tentokrát potěšili malí čertíci, kteří nejen tak trochu postrašili, ale pro klienty Domova přinesli vlastnoručně vyrobené dárečky. Čerti a čertice, děkujemeeee. Foto zde.


Aktualita ze dne 5.12.2017

MIKULÁŠSKÁ. Živá hudba p. Zumra, Mikuláš s čertem a andělem s nadílkou, koledy při svíčkách – to vše přispělo k hezkému ,,mikulášskému" odpoledni. Foto zde.


Aktualita ze dne 3.12.2017

CICHORIUM. První adventní neděle a ženský pěvecký sbor – to už je u nás tradice. Děkujeme za krásný zážitek. Foto zde.


Aktualita ze dne 1.12.2017

Páteční kavárna. Dneska to  vyhrál  jablečný štrúdlík, který si klienti upekli. Klientka slavící tento týden narozeniny nakoupila ostatním sušenky a tak bylo dnes ke kávičce a povídání spousta dobrého. Foto zde.


Aktualita ze dne 8.11.2017

Šikovní a perspektivní pracovníci přímé péče (§116, odst.1, písm. a)),

vy, kteří chcete dělat práci velmi náročnou, psychicky i fyzicky namáhavou, nicméně lidsky naplňující a smysluplnou – neváhejte, přijďte mezi nás.

Více viz Volná místa, kontakt pí Dagmar Šilhanová v kontaktech.  


Aktualita ze dne 27.11.2017

Zumba a zpěv – to jde dobře dohromady. Za krásné vystoupení taneční i pěvecké a to už s vánočními koledami děkujeme děvčatům a pěveckému sboru pod vedením paní Jany Uhlíkové ze ZŠ Karlovarská. Foto zde.


Aktualita ze dne 21.11.2017

OSLAVA STÝCH NAROZENIN. Bylo nám velkou ctí poblahopřát klientce paní Františce Dbalé k jejím 100. narozeninám. Těch se paní Františka, narozená v jihomoravské obci s krásným názvem Nesvačilka,  dožívá v neobyčejné svěžesti duševní i dobré fyzické kondici. Milovnici luštění křížovek a  osmisměrek, kterým přišla na chuť nedávno, sběru hub, kvalitní kosmetiky, neobyčejně vitální ženě, v jejíž přítomnosti je prostě dobře, přišla s kyticí a velikým dárkovým košem popřát hlavně zdraví a spokojenost hejtmanka Karlovarského kraje Mgr. Jana Vildumetzová spolu s tiskovou mluvčí KK Mgr. Janou Pavlíkovou. Mezi gratulanty byla i ředitelka OSSZ paní Ing. Lenka Kollárová a Bc. Iveta Franková, vedoucí Oddělení důchodového pojištění OSSZ.  Ke gratulantů se samozřejmě připojili zaměstnanci Domova a jeho  vedoucí pracovníci.  O víkendu pak paní Františka přivítala své nejbližší na rodinné oslavě zde v Domově. Paní Fanynko, opatrujte se a buďte tady s námi v takové pohodě, v jaké jste oslavila tu 1. stovečku. Foto se souhlasem klientky (jako vždy) zde.

 


Aktualita ze dne 21.11.2017

PODZIMNÍ DEKORACE – dvougenerační setkání, při kterém jsme společnými silami vyráběli ze šišek závěsné vrány a sovy. Příjemné setkání jsme strávili s dětmi ze ZŠ Karlovarská, které nás již poněkolikáté navštívili pod vedením  pí Vondrové. Díky všem za super odpoledne. Foto zde.


Aktualita ze dne 15.11.2017

A ZASE TEN BUBÁK.  Samozřejmě máme na mysli úžasného psího russela jménem Bubák. V tomto roce k nám spolu s paničkou sl. Petrou zavítali už podruhé, aby nám představili skvěle secvičený, vtipný program  a Bubák pak i potěšil klienty svou přítulností. No nakonec podívejte se sami – foto zde.


Aktualita ze dne 14.11.2017

SOUTĚŽÍME. Nezústáváme stranou  soutěžení různého druhu – tentokrát se klienti Domova se zúčastnili soutěže ,,Křížovka" a ,,Podzimní dekorace" pořádané ve spolupráci s nadačním fondem Phoenix. Tímto bychom vám rádi představili výrobku společně vytvořené v rámci aktivizačních činnosti. Foto zde.


Aktualita ze dne 10.11.2017

SVĚTELNÁ SHOW. Dnešní předmartinovské  odpoledne zpestřil klientům program se světly sl. Petry. Ačkoli takové představení zažili poprve, moc se jim líbilo. Foto zde.


Aktualita ze dne 10.11.2017

Páteční kavárna. Dnes něco ,,na slano" – klienti si připravili k odpolední kávě chuťovky s rybičkovou a salámovou pomazánkou. Foto zde.


Aktualita ze dne 9.11.2017

Matyášovci na návštěvě mateřinek. Na dnešní návštěvě MŠ Závodu míru si klienti s dětmi pohráli i zazpívali, užili sladkého občerstvení i dárečků, které pro ně prckové přichistali. Pedagožkám z MŠ a samozřejmě dětem moc děkujeme. Foto zde.


Aktualita ze dne 8.11.2017

MUZIKOTERAPIE. Ta dnešní byla určena především imobilním klientů z odd. B1, pí Petříkové za ni děkujeme. Foto zde.


Aktualita ze dne 7.11.2017 Foto z dnešní solné jeskyně zde.


Aktualita ze dne 3.11.2017

Páteční kavárna. Víte co obrácená jablečná buchta? Že ne? Klienti Domova už nejen vědí, ale také ji bravurně pod vedením instruktorek Reginy a Verči zvládají. Nakonec koukněte – foto zde.


Aktualita ze dne 2.11.2017

Solná jeskyně + dopolední kávička tam = už tradiční rituálek obyvateli Domova oblíbený. Foto zde.


Aktualita ze dne 1.11.2017

MUZIKOTERAPIE. 14 obyvatel se dnes ve velké jídelně aktivně  zapojilo do programu muzikoterapie, pro ně speciálně připravené paní Pavlínou Petříkovou. Foto zde.


Aktualita ze dne 27.10.2017

Páteční kavárna. Dneska to ,,béčková" klubovna dost, ale opravdu dost vychytala  mrkvovým koláčem. Vláčný, lahodný, jedna báseň. Klienti si vychutnali při odpolední kávě. Foto zde. 


Aktualita ze dne 26.10.2017

ŠTRÚDLIÁDA. Soutěže se účastnilo 19 klientů ve 3 družstvech. Každý mančaft byl vybaven jedním klienty vybraným receptem a šlo se na věc. Nakonec porota vybírala ze štrúdlu tvarohového, pivního a jourtového těsta. A vítěz? Ano, jogurtový štrúdlík byl vyhodnocen jako ten nejlahodnější, ačkoliv chuťové pohárky polaskaly i štrúdly ostatní. Foto zde.


Aktualita ze dne 25.10.2017

HLEDÁME ŠIKOVNÉ PRACOVNÍKY PŘÍMÉ PÉČE.

OZVĚTE SE, PROSÍM, V PŘÍPADĚ ZÁJMU O INFORMACE PERSONALISTCE PÍ ŠILHANOVÉ  – VIZ KONTAKTY NEBO VÍCE TÉŽ MENU VLEVO – VOLNÁ MÍSTA. 


Aktualita ze dne 24.10.2017

Solná jeskyně. Opět příjemně strávené dopoledne v nejdecké solné jeskyni, kde si klienti zarelaxují, třeba i zdřímnou. Po proceduře návštěva místní kavárny. Foto zde


Aktualita ze dne 21.10.2017

Zpívánky s Martinem. Dnešní dopoledne si klienti zpestřili společně s panem Martinem zpěvem oblíbených lidovek, atmosféra jako vždy vynikající. Foto zde


Aktualita ze dne 20.10.2017

VOLBY 2017. I na MATYÁŠI proběhly se vší vážností a důstojně volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Foto zde


Aktualita ze dne 20.10.2017

Trénink na Štrúdliádu. Říká se – těžko na cvičiště, lehko na bojišti. Takže jsme dnes pořádně potrénovali. Na co? No přeci na Štrúdliádu, která se blíží. Proto si dnes tréninkově klienti upekli štrúdl z   jogurtového těsta, tu pekli na klubovně B2, klienti z odd. C2 pak štrúdl z těsta tvarohového. Soutěž bude tutově napínavá, neb oba štrúdly se povedly a chutnaly výborně. Foto zde.  


Aktualita ze dne 17.10.2017

KOUZELNÍK NA MATYÁŠI. V solovém programu dnes u nás vystoupil jako klasický salonní kouzelník WALDINI. Předvedl manipulaci s kartami a jiné iluze. Klienti byli představením nadšeni, někteří z nich s kouzelníkem spolupracovali  a na památku od něho dostali malý dárek ve formě zvířátek z nafouknutých balónků. Foto zde


Aktualita ze dne 13.10.2017

Páteční kavárna. Dnešní bublanina se klientům nadmíru vydařila, při odpolední kávě si na ní klienti rádi pochutnali. Foto zde


Aktualita ze dne 11.10.2017

Solná jeskyně. S přicházejícím podzimem jsme začali opět navštěvovat místní solnou jeskyni, klienti byli moc spokojení. Foto zde


Aktualita ze dne 6.10.2017

Páteční kavárna. Tento pátek si klienti připravili a pochutnali na chuťovkách s vajíčkovou a česnekovou pomazánkou, foto zde. 


Aktualita ze dne 5.10.2017

Závěr roku na MATYÁŠI. Co se u nás do konce tohoto roku chystá? Hned se dozvíte….:

ŘÍJEN

21. Zpívánky s Martinem

26. Štrúdliáda

LISTOPAD

1.   Muzikoterapie

9.   Návštěva v MŠ Závodu míru v Nejdku

10. Světelná show

13. Muzikoterapie aneb poslechová masáž pro imobilní

15. Vystoupení psa Bubáka

21. Společné tvoření s dětmi ze ZŠ Karlovarská v Nejdku

27. Zumba se žáky ze ZŠ Karlovarská v Nejdku

PROSINEC

3.   Cichorium

5.   Mikulášská besídka s živou hudbou p. Zumra

13. Společné pečení perníčků  s žáky ze ZŠ Karlovarská v Nejdku

22. Bohoslužba s Mgr. Bujnou

+ naše obvyklé aktivity jako solná jeskyně Klub vařeníčka, kino atd.

Takže se máme na co těšit, za což děkujeme především našim instruktorkám Regině a Veronice :).


Aktualita ze dne 29.9.2017

Práce s kognitivními pomůckami. Dnes jsme s klienty vyráběli v rámci arteterapie puzzle z odpadových kartonů, které následně budou použity k jejich aktivizaci. Obyvatelé si jednotlivé díly, jejichž velikost i tvar byl přizpůsoben potřebám klientů, vybarvili vodovými barvami, konečně zkoukněte sami – foto zde.


Aktualita ze dne 27.9.2017

VIOLA opět na MATYÁŠI. Dne 21.9. jsme si společně zazpívali a užili příjemné podzimní odpoledne při hudebním představení Zdeňka Černohouze a Jaroslava Šolce, v němž zazněly písně Karla Hašlera, Františka Kmocha a Václava Bláhy. Foto zde.

Páteční pečení. Voňavým perníkem jsme zahájili první podzimní pečení dne 22.9. Jako obvykle jsme si připravenou dobrotu vychutnali při odpolední kávě na obou klubovnách Domova. Foto zde.


Aktualita ze dne 26.9.2017

Kromě pracovníků přímé obslužné péče – viz níže, příp. Volná místa vlevo

přijme Domov se zvláštním režimem ,,MATYÁŠ" v Nejdku, p.o. se sídlem Mládežnická 1123, 362 21 Nejdek, zřízená Karlovarským krajem, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Plzni, odd. Pr., vl. 509

POMOCNÉHO KUCHAŘE.

Požadavky: bezúhonnost, střední, popř. základní vzdělání

Osobnostní předpoklady: spolehlivost, samostatnost, shcopnost týmové spolupráec, organizační shcopnosti, fyzická kondice, laskavost

Nabízíme: dobré platové podmínky, příjemné prostředí, profesionální tým, závodní stravování, příspěvky z FKSP ( penzijní připojištění, příspěvek na rekreaci)

Nástup: IHNED

Kontakt: pí Dagmar Šilhanová, PaM, 353 176 459, 720 078 860, www.ddnejdek.cz, dagmar.silhanova@ddnejdek.cz


Aktualita ze dne 15.9.2017

Páteční kavárna. Ještě trocha Itálie v období babího léta – dnes si klienti v rámci dopolední aktivity upekli a odpoledne pak pochutnali na pizze, foto zde.


Aktualita ze dne 15.9.2017

Hledáme dva šikovné pracovníky v přímé péči, kteří by rozšířili náš pracovní tým od ledna 2018 – více v sekci Volná místa, vertikální menu vlevo.


Aktualita ze dne 8.9.2017

,,Nejlepší způsob, jak začít nový den,  je po probuzení myslet na to, zda dnes můžeme udělat radost alespoň jednomu člověku." Friedrich Nietzsche, 1944 – 1900, německý filozof a spisovatel.

 

Zářijové narozky. Jedna z klientek se rozhodla udělat radost klientům slavícím v měsíci září své narozeniny. Osobně každému popřála, nartrhala malou kytičku, vyrobila přání a každému připravila balíček s kávou a něčím dobrým na zub. Foto zde.


Aktualita ze dne 8.9.2017

Foto z dnešní kavárničky se štrůdlem a kávou.


Aktualita ze dne 1.9.2017

Páteční kavárna. I tento pátek si klienti dopoledne připravili něco dobrého k odpolední kávě – tentokrát to vyhrála česká klasika, tedy  jablečný štrůdl. Přestože venku pršelo a bylo nevlídné podzimní počasí, na klubovně to krásně vonělo a panovala dobrá nálada. Foto zde.


Aktualita ze dne 30.8.2017

Středeční Kukačka. I dnes jsme využili možná jednoho z posledních letních dnů co do počasí a vyrazili s klienty (vlastně s klientkami, dnes to byla ryze dámská jízda) na Kukačku. Jsou-li tam kukačky skutečně – nevím, ale vím a vědí i to naši obyvatelé, že se na Kukačce dá hezky posedět venku, pokochat se krásným výhledem na Nejdek a okolí, popovídat si, zavzpomínat, třeba i zazpívat, dát si kávu a nějaký ten mls k tomu. Foto zde.


Aktualita ze dne 30.8.2017

VOLNÁ MÍSTA pro uchazeče o zaměstnání – viz sekce Volná místa, vertikální lišta vlevo.


Aktualita ze dne 25.8.2017

Páteční kavárna. Dnes si klienti pochutnali na vlastnoručně vyrobeném zmzlinovém poháru s ovocem, foto zde.


Aktualita ze dne 24.8.2017

KUKAČKA. I tento čtvrtek jsme si udělali s klienty MATYÁŠE výlet na Tisovou do místní restaurace s krásným výhledem do údolí. Na Kukačce nás přivítala příjemná obsluha, jako vždy výborná káva a něco dobrého na zub. Foto zde.


Aktualita ze dne 17.8.2017

UPOZORNĚNÍ  !!!

V DOBĚ OD DNEŠNÍHO DNE 17.8.2017  DO ÚTERÝ 22.8.2017 VČETNĚ BUDE ODD. C2 PRO NÁVŠTĚVY UZAVŘENO.

PROSÍME RODINNÉ PŘÍSLUŠNÍKY O RESPEKTOVÁNÍ TOHOTO OPATŘENÍ. 

Z důvodu výskytu kožního onemocnění bude celé odd. z preventivních důvodů dezinfikováno a realizovány další preventivní hygienická opatření tak,

aby se zamezilo dalšímu šíření kožních problémů.

Velice děkujeme za pochopení a vstřícnost.

ředitelka Domova


Aktualita ze dne 11.8.2017

Páteční kuchtění. Klienti MATYÁŠE se vypracovali na skutečné mistry pečení. Dnes si obyvatelé z klubovny B2 upekli  šlehačkovou bábovku a ovocný koláč. Pozadu nezůstali ani klienti z klubovny C2, kteří se rozhodli pro chuťovky s česnekovou pomazánkou. Odpoledne si pak při kávičce na svých výtvorech pochutnali. Foto zde.


Aktualita ze dne 9.8.2017

KUKAČKA. Dnešní krásné počasí nám umožnilo posedět na ,,kukaččí" terase místní výletní restaurace. Oblíbené palačinky se zmrzlinou a šlehačkou, káva s mlékem, zazpívali jsme si, zavzpomínali a vůbec se nám nechtělo domů, foto zde.


Aktualita ze dne 7.8.2017

BUBÁK na MATYÁŠI. Ne, nestrašili jsme klienty, ale seznámili jsme se se slečnou Petrou a jejím úžasně vycvičeným, milým a přítulným jackem russlem, pojmenovaným Bubák. Oba nám představili program plný zábavy a psích kusů, oba sklidili za své vystoupení velký potlesk, no, nakonec podívejte se sami – foto zde. Těšíme se na další setkání.


Aktualita ze dne 4.8.2017

PÁTEČNÍ GRILOVÁNÍ. Ani tento pátek jsme si neodpustili něco dobrého na zub. Dopoledne příprava, odpoledne letní grilování na terase. Foto zde.


Aktualita ze dne 3.8.2017

KUKAČKA. Dneska jsme zavítali opět do nejdecké restaurace Kukačka, tento měsíc už podruhé. Přestože počasí nepřálo, atmosféra byla příjemná, klienti si nejen pochutnali na palačince se šlehačkou a kávě, ale ti ,,domorodí" také zavzpomínali – jedna z klientek zde ženila syna, druhý klient se zase rozpovídal o restauraci a výletech na Tisovou v dobách dřívějších. Foto zde.


Aktualita ze dne 28.7.2017

Páteční kavárna. Tentokrát se obě klubovny dohodly na pečení domácích sušenek. Klientům se povedly velmi, takže si je s chutí snědli při odpolední kávě. Foto zde.


Aktualita ze dne 26.7.2017

KUKAČKA. Středeční odpoledne jsme  strávili příjemným posezením v tisovské restauraci Kukačka. Klienti si pochutnali na dobré kávě, sladkých palačinkách se šlehačkou a zmrzlinou a tak ani nevadilo, že nám počasí příliš nepřálo. Foto zde.


Aktualita ze dne 21.7.2017

Páteční grilování. Dnes si klienti v rámci dopolední volnočasové aktivity připravili špízy k odpolednímu grilování. Na terase při poslechu country hudby, kdy se i tančilo a zpívalo, chutnaly náramně. Foto zde.


Aktualita ze dne19.7.2017

STELA mezi námi. Dnešní pobyt na terase nám zpříjemnila fenka bernského salašnického psa Stela, se kterou jsme se poznali už  minulé léto. Stejně jako tehdy ji zase chutnaly piškoty od klientů, nakonec podívejte se sami – foto zde.


Aktualita ze dne 14.7.2017

Oslava narozenin. Dnes jsme na klubovně B2 oslavili narozeniny jedné z klientek Domova. Rodina paní Růženky přivezla oslavenkyni a jejím gratulantům věnečky, takže jsme místo tradičního sladkého na odpoledne ke kávičce připravili chlebíčky. Vůně rajčat a cibule se linula celým oddělením a všichni gratulanti včetně oslavenkyně si pak pochutnali na sladkém i slaném. Foto zde.


Aktualita ze dne 30.6.2017

Při posledním červnovém pečení se dali klienti na odd. C2 do pečení tvarohového koláče s broskvemi, na klubovně B2 pak do slaných šneků z listového těsta. Zbytečné dodávat, že se odpoledne po výsledku jen zaprášilo. Foto zde.


Aktualita ze dne 29.6.2017

Kavárna s příchutí soli. Dnešní  – konečně – deštivé počasí nás neodradilo od plánované návštěvy kavárny u zdejší solné jeskyně. Tam se vždycky rádi vracíme, ať už jen tak na kávičku a něco dobrého, jako dne, nebo na chvilku relaxu do jeskyně, kde si poležíme při příjemné uklidňující hudbě a mnozí z nás i  příjemně zdřímnou. Foto zde.


Aktualita ze dne 27.6.2017

SUPER DEN v DOZP RUDNÉ.  Kolegové z DOZP v Rudné nás i letos pozvali na SUPER DEN. Vyrazili jsme hned po obědě. V areálu tamního zařízení zkoukli ukázky práce s šestiletou fenkou německého ovčáka, představení dětí ze ZUŠ Nejdek i ukázku práce Hasičského sboru v Nejdku. Následovala volná zábava s občerstvením, tanec. I když počasí nebylo úplně super, klienti si  odpoledne v Rudné přesto super užili. Foto zde.


Aktualita ze dne 26.6.2017

Dopolední posezení na terásce nám nezhatilo ani nepříliš teplé počasí, vhodně  oblečeni vždycky aspoň chvíli posedíme, foto zde.


Aktualita ze dne 23.6.2017

Páteční kavárna. V rámci dnešního pečení se klienti  odd. C2 rozhodli pro pro slanou variantu – slané koláčky z listového těsta plněné šunkou a sýrem. Klubovna B2 volila koláčky na sladko – s povidly a tvarohovou náplní. Oboje pak při kávě a čaji na terase s výhledem do přírody chutnalo velmi. Foto zde.


Aktualita ze dne 21.6.2017

VÍTÁNÍ LÉTA.  Dnešní letní grilování proběhlo za pěkného počasí a v příjemné atmosféře. Klienti si poslechli i společně zazpívali známé country písně a pochutnali na grilovaném salámu s chlebem a hořčicí. Foto zde.


Aktualita ze dne 21.6.2017

Červnové narozeniny. Paní Chottová, klientka Domova, udělala klientům, slavícím v červnu narozeniny, radost, když jim připravila balíčky s něčím dobrým na zub a přáníčka. Oslavence tím velice překvapila, nakonec byli dojatí oni i sama klientka. Foto zde.


Aktualita ze dne 19.6.2017

Odpolední posezení na terase. Na přání klientů jsme dnes zakoupili v naší kavárně nanuky, které si pak v horkém počasí vychutnali při odpolední kávě na terase. Foto zde.


Aktualita ze dne 16.6.2017

Páteční kavárna. Dneska, stejně jako většinu pátků, se klieti činili při přípravě něčeho dobrého k odpolednímu posezení u kávy. Na odd. B2 upekli šátečky z listového těsta plněné tvarohem s broskví a jablkem, na odd. C2 se dohodli na p meruňkovém koláči s máslovou drobenkou. Po obou výtvorech se odpoledne jenom ,,zakouřilo", všem moc chutnalo. Foto zde.


Aktualita ze dne 13.6.2017

PROCHÁZKA PO NEJDKU. Dnes čekala na klientky, které si troufnou na delší procházku, příjemný ,,výšlap" do města, kde si v restauraci Anna poseděly u kávy. Foto zde.


Aktualita ze dne 9.6.2017

Páteční kavárna. Závěr pracovního týdne a předvíkendové společné posezení s něčím dobrým na zub  se nám osvědčil, tentokrát se na obou klubovnách B2 i C2 pekl jogurtový koláč s nektarinkami a máslovou drobenkou. Účast hojná, pěkné počasí, takže posezení i pochutnání na terase… I Pohlreich by se oblizoval. Foto zde.


Aktualita ze dne 2.6.2017

Páteční kavárna. Tento pátek se obyvatelé odd. B2 rozhodli pro kokosovou bábovku, na níž si pochutnali na terase Domova. Klienti z odd. C2 dali přednost zmerzlině.  Foto zde.


Aktualita ze dne 26.5.2017

Páteční kavárna. Jak se stává již tradicí, patří pátky společnému kuchtění. Dneska si obyvatelé Domova upekli k pátečnímu posezení výborný piškot z podmáslí s višňovou marmeládou a čokoládou. Fakt ňamka. Díky pěknému počasí jsme měli možnost posedět odpoledne na terase a při kávě si pochutnat na dopoledním díle. Foto zde.


Aktualita ze dne 25.5.2017

Solná jeskyně. Dnes jsme se zájemci z řad klientů opětovně navštívili nejdeckoukavárnu u ,,naší" klienty oblíbené solné jeskyně. V příjemném prostředí si obyvatelé Domova pochutnali na kávě s medovníkem. Foto zde.


Aktualita ze dne 19.5.2017

GRILOVÁNÍ. Příjemné téměř letní počasí nám dovolilo strávit dnešní odpolední čas na terase Domova. Náš páteční dobrý zvyk rozloučit se s pracovním týdnem při kávě a něčem dobrém jsme tak mohli modifikovat páteční grilovačkou venku. Marinované vepřové maso  – děkujeme tímto synovi jedné z klientek – a opečený salám s hořčicí a chlebem chutnal, sluníčko pálilo a nic nám nekazilo pohodovou náladu. Foto zde.


Aktualita ze dne 17.5.2017

MUZIKOTERAPIE. Metoda používající jako léčebný prostředek hudbu. Dnes  jsme strávili v jídelně pavilonu A zajímavé dopoledne v rytmu různých druhů bubínků – oceánského a šamanského, tibetských misek, činelů, chrastítek z ořechů, ozvučených dřívek a tzv. hromobití. Každý z přítomných klientů si mohl vyzkoušet dle libovůle různé nástroje. Nálada byla skvělá a my se těšíme na další setkání s muzikoterapeutkou a muzikoterapií vůbec. Foto zde.


Aktualita ze dne 12.5.2017

Páteční pečení. Pátek bez něčeho dobrého na zub upečeného/uvařeného samotnými klienty si už nedovedeme ani představit. Dnes to oblíbený jablečný štrúdl, na kterém si obyvatelé pochutnali.  Foto zde.


Aktualita ze dne 11.5.2017

Oslava narozenin paní Marie. V odpoledních hodinách popřály oslavenkyni paní Marii nejbližší spoluobyvatelky Domova k jejim narozeninám. Pogratulovat přijel i syn s manželkou, na příjemné a důstojné oslavě nechyběl dort, káva, květiny a dobrá nálada. Foto se svolením všech zúčastněných včetně rodinných příslušníků zde.


Aktualita ze dne 11.5.2017

DEN MATEK. Den matek je mezinárodním dnem všech maminek, kterým vzdáváme dík za jejich lásku a péči. Dnes nás v rámci oslavy tohoto dne navštívili malí předškoláci z nejdecké MŠ Husova ul. Přednesli našim klientkám básničky a předali jim pro ně vyrobené květiny z papíru. Dětem se u nás líbilo, obdivovali akvárko s rybičkami, králiky i morče. Doufáme, že se snimi zase potkáme, to už ale budou žáci základky, kam se prý moc těší. Tak ať jim to nadšení vydrží, my moc děkujeme dětem a paním učitelkám. Foto zde.


Aktualita ze dne 28.4.2017

Páteční kavárna. Všechno je jednou poprve :). Dneska to byl drobenkový koláč, který si upekli klienti na odd. B2, a ač měl premiéru, dopadl výtečně a všem moc chutnal. Foto zde.


Aktualita ze dne 27.4.2017

ČARODĚJNICE 2017. Vzhledem k nepříznivému počasí jsme se letos ,,na čarodějnice" sešli ve velké jídelně A. Odpoledne jsme strávili u společenských her, křížovek, nakonec došlo na zpěv i tanec. K dobré náladě jistě přispěl i opečený salám s chlebem a hořčicí. Foto zde.


Aktualita ze dne 21.4.2017

Páteční kavárna. Jako každý pátek jsme si i dnes připravili společně něco dobrého na zub ke kávě a čaji. Tentokrát na odd. B2 pekli klienti slané pečivo, na odd. C2 jsme se domluvili na pomazánce ze šprotů, kterou jsme mázli na křupavé tousty. Kam se hrabe Polhreich, obyvatelé Domova  se toho nebojí, experimentují a jsou velmi zdatní kuchaři a pekaři, nakonec mrkněte sami – foto zde.


Aktualita ze dne 19.4.2017

SOUTĚŽ V PEČENÍ ,,O NEJCHUTNĚJŠÍ BÁBOVKU". Po vzájemné dohodě byly tentokrát vybrány 3 recepty z internetové položky ,,Jak upéct netradiční bábovku". Pekli jsme bábovku z čerstvých banánů a čokolády, bábovku s Margot čokoládou a konečně bábovku s Banány v čokoládě. Dopoledne klienti napekli, odpoledne předem určená komise vyhodnotila bábovku nejchutnější a odměnila diplomem a maličkostí zvítězivší družstvo.  Jednoznačně zabodovala bábovka s Banány v čokoládě – nadýchaná, banány provoněná, zajímavá a hlavně opravdu, ale opravdu vynikající. Zkuste také. Nicméně ani ostatní dvě za top bábovkou nijak nezaostávaly. Klienti si na všech velmi pochutnali. Pokoukejte – foto zde.


Aktualita ze dne 12.4.2017

Dnes nám k poslechu, zpěvu  i tanci přišel zahrát pan Zumr. Podávala se káva, čaj a jako moučník jablečný závin z kynutého těsta. Obyvatelé si užili příjemné  předvelikonoční odpoledne. Foto zde.


Aktualita ze dne 6.4.2017

Solná jeskyně počtvrté – i dnes  nám bylo v nejdecké solné jeskyni a tamní kavárničce dobře, foto zde.


Aktualita ze dne 6.4.2017

Domov se zvláštním režimem ,,MATYÁŠ" v Nejdku, p.o. se sídlem Mládežnická 1123, 362 21 Nejdek, zřízená Karlovarským krajem, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném KS v Plzni, odd. Pr. vl. 509

PŘIJME POMOCNÉHO KUCHAŘE.

Požadavky: bezúhonnost, střední, popř. základní vzdělání.

Osobnostní předpoklady: spolehlivost, samostatnost, schopnost týmové spolupráce, organizační schopnosti, fyzická kondice, laskavý přístup ke klientům, zodpovědný přístup k práci.

Nástup: ihned.

Kontakt: 353 176 459, 720 078 860, PaM pí Dagmar Šilhanová


Aktualita ze dne 29.3.2017

Dnes nás navštívily nám už známé tváře z DDM ZŠ Karlovarská – děvčata pod vedením pí Pospíšilové a sl. Slezákové. Společně jsme vyráběli závěsné obrázky z recyklovaného papíru, mušlí a knoflíků. Foto zde.


Aktualita ze dne 25.3.2017

CICHORIUM. Krásné sluněčné jarní sobotní dopoledne nám přijely zpříjemnit dámy z Nové Role. Nám už dobře známé hudební těleso CICHORIUM představilo pásmo lidových písní. Děkujeme, moc se líbilo. Foto zde.


Aktualita ze dne 24.3.2017

Při páteční kavárně si klienti oddělení C2 smlsli na jimi připravené vaječné pomazánce s toustovým chlebem. A na B2 se zase připravoval recept podle Ládi Hrušky a to toustový chléb s jablky, máslem a skořicovým cukrem. Mňam … a ta vůně – fotky zde


Aktualita ze dne 22.3.2017

Dnes opět návštěva solné jeskyně s příjemným posezením v kavárně. Foto zde.


Aktualita ze dne 17.3.2017

Klub vařeníčka. Nebo spíš pečeníčka. Nová trouba na odd.  B2 přímo vybízí k různým kuchařským experimentům. Takže dneska si klienti z ,,béčka" zkoušeli pečený velikonoční věnec z tvarohového těsta, ,,céčko" se dohodlo, že si upeče oblíbenou slanou variaci listového těsta, když dopoledne si klienti tamního odd.  smlsli na sladkém domácím koláči v rámci oslav narozenin klienta p. Ondera. Foto zde


Aktualita ze dne 16.3.2017

Návštěva ze ZŠ Karlovarská. Navštívila nás děvčata 4. třídy ZŠ Karlovarská v Nejdku a přinesla pro imobilní klienty z papíru vyrobené motýly. Tyx jsme společně rozvěsili na pokojích těchto obyvatel Domova. Čerstvě vymalované pokoje tak získaly ještě o něco příjemnější nádech, nejdůležitější je však spokojenost klientů.  Šikovným děvčatům moc děkujeme. Foto zde.


Aktualita ze dne 15.3.2017

Návštěva mateřinek. Návštěva MŠ Závodu míru v Nejdku proběhla tradičně v příjemné až domácké atmosféře. Nejprve jsme s dětmi vyráběli jarní dekorace, pak nás prckové pohostily upečeným perníkem s čajem. Po pohoštění jsme si s dětmi společně zazpívali. Foto zde


Aktualita ze dne 14.3.2017

Solná jeskyně. Opět pohodová návštěva zdejší solné jeskyně. Jen dfoufáme, že při příští návštěvě si už kávičku se sušenkou vychutnáme díky slunečnému počasí  na terase místní kavárny. Foto zde.


Aktualita ze dne 13.3.2017

Matyášovky už velikonoční nebo chcete-li jarní tento týden k dispozici.


Aktualita ze dne 8.3.2017

PEPČA, ZAJDA, FERDA.  Máme nové zvířátko – nádherného králíčka, který dostal jméno Zajda. Zajda je kamarádský, přítulný, takže už nejen sdílí společný bejvák s kámošem  Ferdou, naším služebně starším morčetem, ale umí se krásně přitulit i ke klientům. Na klubovně C2 je pak třetí do party – králík Pepča. Foto zde.


Aktualita ze dne 8.3.2017

MDŽ. Dopoledne byly  dámy našeho Domova v rámci svému svátku obbdarovány  květinou. Ony i páni, aby se necítili ošizeni, pak pár sladkostí. Při kávě jsme pak společně sledovali koncert mistra Gotta. Foto zde.


Aktualita ze dne 2.3.2017

REMINISCENCE. Každý čtvrtek dopoledne se v rámci reminiscence věnujeme nějakému tématu, tentokrát jsme se vrátili do období společenských akcí, plesů, tzv. čajů  a různých tanečních večírků. Foto zde.


Aktualita ze dne 2.3.2017

CVIČÍME I NA MATYÁŠI. Každý čtvrtek odpoledne si chodíme zacvičit do naší tělocvičny. Mrkněte, jak nám to jde – foto zde


Aktualita ze dne 24.2.2017

KAVÁRNA. Páteční pečení a tradiční páteční kavárna na klubovnách B a C – ,,céčko" dnes frčelo na slaném, ,,béčáci" si upekli šlehačkovou bábovku. Chutnalo obojí, na vás už nezbylo, tak alespoň  zkoukněte foto 🙂 zde.


Aktualita ze dne 23.2.2017

ZUMBA. Zumbu,  taneční fitness program, nám dnes představily žákyně 4. a 5. ročníku ZŠ Karlovarská pod vedením pí Petry Vondrové. Moc pěkné, děvčatům i paní Petře děkujeme za hezké vystoupení. Foto zde.


Aktualita ze dne 22.2.2017

Solná jeskyně. I v novém roce se chystáme navštěvovat zdejší solnou jeskyni. Při relaxační hudbě, zabaleni hezky v měkkoučkých hřejivých dekách si klienti odpočinou, někdo i zdřímne. Pak na ně čeká tradičně dobrá káva s nějakou tou sušenkou. Dnešní a letos první návštěva na foto zde.


Aktualita ze dne 11.2.2017

Zpívání s kytarou. Víkendovou sobotu nám tentokrát a už poněkolikáté zpestřil pan Ing. Martin Pikora, který nám nejen zahrál a zazpíval ,,ty naše", ale také každou skladbu doprovodil připraveným výkladem. Program byl velmi pestrý, neb pan inženýr obsáhl ve svém programu písně z 1. republiky až po ty z let sedmdesátých. Společně jsme si zazpívali lidovky, které si běžně zpíváme na klubovnách. Panu inženýrovi moc děkujeme. Foto zde.


Aktualita ze dne 10.2.2017

Dneska byl den velkého pečení – klienti si na klubovně B2 upekli pizzu, na klubovně C2 pak perník. Všem moc chutnalo, nakonec podívejte se sami – foto zde.


Aktualita ze dne 5. – 6.1.2017

Zimní tvoření. Konečně nastala ta opravdovská, tady v Nejdku téměř ladovská zima, která nás motivovala k vytváření zimních obrázků. Jeden den se malovalo, druhý den jsme procvičovali jemnou motoriku tvorbou papírové mozaiky. Foto zde


Aktualita ze dne 2.1.2016

Domov se zvláštním režimem ,,MATYÁŠ" v Nejdku, p.o. se sídlem Mládežnická 1123, 362 21 Nejdek zřízená Karlovarským krajem, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Plzni, odd. Pr. vl. 509

PŘIJME KUCHAŘE. 

Požadavky: bezůhonnost, střední vzdělání s výučním listem v oboru kuchař

Nástup: únor 2017

Kontakt: 353 176 459, dagmar.silhanova@ddnejdek.cz, www.ddnejdek.cz

 

 


Aktualita ze dne 30.12.2016

SILVESTR. Závěr roku jsme završili společným přípitkem. Na stolech různé chuťovky, chlebíčky, kávička. Nálada fajn, zazpívali jsme si, někteří i zatančili. Takže vzhůru do nového roku, ať se tu zase všichni sejdeme. Foto zde. 


Aktualita ze dne 24.12.2016

Štědrý den na MATYÁŠI. 

Každý dar, i sebemenší, je ve skutečnosti veliký, byl-li dán s láskou.

Pindaros

 

Vážení a milí dárci, jste prostě skvělí. Váš zájem, množství milých a ochotných lidí, kteří chtěli potěšit dárečkem klienta/klienty Domova nás – upřímně – zaskočil.

Obyvatel Domova, kteří skutečně nikoho nemají, je jen část – jejich přání jsme vám prezentovali a vy jim, tedy konkrétně tomu ,,svému" klientovi, poslali vánoční dárek. Často už krásně zabalený a oslovením s přáním opatřený. Všem vám patří velký dík. 

Protože se nakonec i s přespěním zaměstnanců Domova, mezi nimiž se našla řada ,,Ježíšků", dostalo s nějakou tou maličkostí na téměř každého ze 105 obyvatel Domova, užili si klienti letošního Štědrého dne náramně. Samozřejmě nešlo jen o dárečky, ale i o dobré jídlo, cukroví a především vzájemnou pospolitost, pohodu, sváteční náladu a to všechno, co k vánocům patří. 

 

Pro dárce a nejen pro ně FOTO ZDE

 

Děkuji všem,  dárcům i sloužícím zaměstnancům Domova, kteří se snažili zpříjemnit pobyt a udělat radost seniorům, z nichž mnozí by rádi trávili čas vánoční se svou rodinou, ale intenzita a povaha péče o ně to prostě neumožňuje. 

Jsem přesvědčena, že shora uvedenému citátu dostává se naplnění právě na sklonku života, v době, kdy je člověk sužován nejrůznějšími zdravotními neduhy, pocitem osamělosti a u nás ještě absencí blízkých. 

Speciálně děkuji dorostencům 🙂 z 9.A ZŠ Karlovarská, kteří klienty obdarovali košem plným výtvarných pomůcek a novým živým přírůstkem – krásným morčetem, který si už zvyká na nový ,,bejvák" na klubovně. 

 

Vážení a milí spolupracovníci, přátelé Domova, dárci, blízcí našich klientů děkujeme vám za váš zájem a přejeme vám jen to dobré v roce 2017. 

ředitelka Domova 

 


Aktualita ze dne 20.12.2016

Vážení a milí obyvatelé Domova,

přejeme Vám i Vašim blízkým klidné a požehnané vánoce a v novém roce jen to dobré – zdraví, spokojenost, pohodu a kolem sebe jen příjemný a vstřícný personál. 

 

Šťastné a veselé vánoce, 

hodně štěstí, zdraví a spokojenosti v soukromí a v práci 

všem spolupracovníkům – zaměstnancům DZR, obchodním partnerům a sponzorům Domova 

v novém roce 2017 přeje a za odvedenou práci v roce starém 

děkuje ředitelka a vedoucí pracovníci Domova.


Aktualita ze dne 19.12.2016

Adventní ekumenická bohuslužba. Jako každý rok i letos nás v čase adventním navštivili pan děkan Mgr. Pražan a pan reverend Mgr. Ogola. Oběma pánům děkujeme za čas, který věnovali klientům, a duchovní zklidnění, k němuž jistě přispěli. Foto zde


Aktualita ze dne 19.12.2016

CUKROVÍ. Dnes jsme se věnovali dokončení přípravy vánočního cukroví. Foto zde


Aktualita ze dne 16.12.2016

ZŠ Karlovarská. S pečením lineckého nám letos poprve pomohli deváťáci ze ZŠ Karlovarská. Moc jim děkujeme za pomoc, dobrou náladu, kterou si všichni společně zpestřili vánočními koledami a dobrým čajem. Klientům Domova předali výtvarné pomůcky a morčátko, které tak mezi námi vítáme. Foto zde. 


Aktualita ze dne 15.12.2016

MŠ Lipová. S  pečením perníčků nám tentokrát pomohly děti z MŠ Lipová. Zatančily nám, zazpívaly a společně s klienty došlo i na ochutnávku právě upečených perníčků. Užili jsme si prcků, vůně skořice, hřebíčku, badyánu i vánočních koled. Za pomoc dostaly děti od obyvatel Domova malou pozornost. Foto zde. 


Aktualita ze dne 12.12.2016

Zimní dekorace. Papír, karton, lepidlo a šikovné ruce našich klientů = krásná vánoční výzdoba, která zdobí, těší a nestojí skoro nic. Foto zde. 


Aktualita ze dne 11.12.2016

CICHORIUM.  Třetí adventní víkend nám zpříjemnil nám již dobře známý ženský pěvecký sbor CICHORIUM z Nové Role. Vánoční koledy v jeho podání zněly velkolepě. Foto zde


Aktualita ze dne 9.12.2016

Mikulášská zábava. Za doprovodu živé hudby a zpěvu v podání pana Zumra, kterému tímto děkujeme, rozdali  dnes Anděl s Čertem  obyvatelům  Domova balíčky s mikulášskou nadílkou. Jídelna na ,,áčku" byla naplněna dobrou náladoz, vůní mandarinek a perníčků. Foto zde


Aktualita ze dne 1.12.2016

Vánoční Matyášovky dnes již  k dispozici. 


Aktualita ze dne 29.11.2016

PŘÍJEMNĚ PROŽITÝ ADVENTNÍ ČAS PŘEJE VŠEM NA MATYÁŠI I MIMO NĚJ DOMOV


Aktualita ze dne 29.11.2016

MATYÁŠ NA FACEBOOKU. Kdo jste na FB, asi už víte, že je tam už pár dnů i náš Domov (zadej Domov se ….). Díky iniciativě naší kolegyně Míši Babičové, které tímto děkujeme za nápad, zájem a hlavně čas, který tomu věnuje. Primárně FB využíváme v těchto dnech pro propagaci akce DÁREČKY PRO MATYÁŠ, nicméně ani pak nenecháme FB ležet ladem. Proč koneckonců nevyužít velikého potenciálu fenoménu sociálních sítí pro dobrou věc. Pro ty z vás, kdo na socsítích neulítáváte, budou info k výše uvedené akci ve vánočních Matyášovkách, které vyjdou v nejbližších dnech.  Dárcům předem velice děkujeme. 


Aktualita ze dne 10.11.2016

Solná jeskyně. V pořadí již 4. návštěva spojená s relaxací, zdravým dýcháním a následným posezení u kávičky. Foto zde. 


Aktualita ze dne 8.11.2016

Návštěva mateřinky. Dnes jsme zavítali mezi děti a paní učitelky MŠ Lipová a mohli se tak účastnit nacvičování vánoční besídky. Byli jsme prvními diváky, kteří sledovali předškoláky v akci. Foto zde


Aktualita ze dne 7.11.2016

Vánoční dekorace. Dnes jsme se opět dali do vyrábění vánočních dekorací, objekt Domova je velký a chceme si ho hezky pro čas adventní vyzdobit. A tak kdo má chuť, přiloží ruku k dílu. Foto zde.


Aktualita ze dne 3.11.2016

Psí kusy. Tak dneska to byl psí den: na návštěvu dorazil NIKO i se svým kamarádem LUCKYM, dorazila i DORA se svou paničkou, naší dobrovolnicí Janou.. Zvířátek není nikdy dost :), přinášejí nám radost, pohyb, bezprostřednost, rádi je hladíme a mazlíme se s nimi. Foto zde. 


Aktualita ze dne 2.11.2016

Návštěva mateřinky. Tentokrát jsme my vyrazili k dětem a to do MŠ Závodu míru. Dětičky i paní učitelky nás stejně jako minulý rok příjemně přivítaly ve své školce. Ve tříde Sluníček nám zazpívaly, prckové z Berušek s námi vyráběly zvonečky, které si klienti odnesli s sebou. na památku. Na závěr nás děti pozvaly k posezení při kávě a koláči. S dětmi a jejich doprovodem se uvidíme u nás v Domově už 6.12.2016. Těšíme se, byly úžasní. Foto zde


Aktualita ze dne 26.10.2016

PAPI. Naše ,,stará známá" PAPI, fenečka naší praktikantky Zdeňky, nás dnes potěšila svou mazlivostí a bezprostředností, za což její paničce děkujeme. Foto zde


Aktualita ze dne 25.10.2016

KINO MATYÁŠ. S příchodem podzimu a tudíž chladných dnů jsme vyměnili posezení na zahradě za promítání filmů pěkně v teple. Každé úterý se budeme scházet v odpoledních hodinách ve velké jídelně pavilonu A a u kávičky sledovat staré dobré fláky. Foto zde


Aktualita ze dne 14.11.2016

PRODEJ SLUŽEBNÍHO VOZIDLA. DZR ,,MATYÁŠ" v Nejdku, p.o. nabízí k prodeji osobní motorový vůz zn. SUZUKI, model WAGON R, datum uvedení do provozu 29.3.2004, barva žlutá, stav tachometru 58200km, sériová výroba: ABS, 2 airbag, CD přehrávač, el. přední okna, el. zrcátka, imobilizér, kabina vysoká, manuální převodovka,nastavitelný volant, otáčkoměr, posilovač řízení. Cena: 40.000,-Kč příp. dohodou.  Foto zde. 


Aktualita ze dne 10.10.2016

Solná jeskyně. Dnes dopoledne navštívila skupina obyvatel Domova nejdeckou solnou jeskyni. Sedm našich klientů si užilo příjemné relaxace ve zdravém prostředí a poté vychutnalo dobrou kávu v místní kavárně. V návštěvách solné jeskyně budeme pokračovat. Foto zde


Aktualita ze dne 7.10.2016

VOLBY 2016 na MATYÁŠI.  V pátek 7.10.2016 proběhly i u nás volby, kterých se zúčastnilo 8 voličů. Foto zde. 


Aktualita ze dne 7.10.2016

Kavárna B2. Klientka paní Pavlů seznámila tento týden ostatní na  klubovně se svým oblíbeným salátem s krabími tyčinkami, salátem, který naši klienti ze svých původních domácností neznali. A aby nezůstalo jen při teorii, klienti si salát dle receptu paní Pavlů sami zhotovili. Slečna Veronika, naše nová posila na klubovně B, připravila k salátu opečené tousty a spolu s kávičkou byla chutná a pro někoho možná  i netradiční svačinka na světě. Nakonec si všichni velmi pochutnali. Foto zde. 


Aktualita ze dne 10.10.2016

STRASTI pana MATYÁŠE. Potkala jsem spolužačku z gymplu. Spolužačku s čerstvou zkušeností s péčí o umírajícího otce, se zkušeností s péčí  institucionalizovanou – lékařskou, ošetřovatelskou, následnou, paliativní. Neradostné povídání, truchlivé vzpomínky, jejichž důvodem nebylo jen odcházení toho nejbližšího, ale též setkání se systémy péče  výše zmíněnými. Své zkušenosti uzavřela  tím, co jako ředitelka DZR slýchávám od  rodin klientů poměrně často: ,,Dokud toto člověk nezažije, dokud toto člověka samotného nepotká, nedovede si vůbec představit, s jakými problémy je třeba počítat, co všechno musí člověk řešit, na co všechno je dobré se připravit a hlavně na jaké systémově nastavené limity institucionalizované péče narazí. K tomu občas arogance, nevstřícnost, absence  relevantních info….atd." 

 

Jsme veřejnou službou. A protože si myslím,  že veřenost nezajímá vždy jen výše úhrady za snídani na MATYÁŠI nebo nové fotky na webu, ale možná i problémy, starosti či strasti DZR MATYÁŠ přesahující, problémy týkající se pobytové sociální služby v ČR jako takové, otevíráme na našem webu nové okénko, novou sekci s názvem Strasti pana Matyáše, kde bychom tyto problémy pro náš segment mnohdy typické chtěli nějakým způsobem reflektovat, komentovat, příp. vyvěsit nějakou tu ,,výživnou" korespondenci mezi DZR a jinými institucemi. Samozřejmě ochrana osobních dat bude zajištěna, ochrana před zneužitím podpisu taktéž. 

 

 

Jsme  veřejnou službou. Kvalitní péče o vaše blízké je tou naší a jedinou prioritou. Rozhodně nechceme strašit. Jsme službou veřejnou a tudíž se domníváme, že veřejnost má právo vědět. Možná se podiví, možná i někdy pobavi.

Přeji vám všem jen samé pohodové dny. Ředitelka DZR


Aktualita ze dne 4.10.2016

Soutěž v podzimním pečení. Tentokrát na sladkojablečné variace. Soutěže se zúčastnila 3 družstva. Každý tým si připravil ten svůj oblíbený a ověřený recept z jablek, který kuchaři pak na varně upekli. Následující den už matyášská klasika – ochutnávka, hodnocení, vyhlášení vítězného družstva, předávání diplomů a nějaká ta sladká odměna a hlavně kávička, pohoda a  pochutnávání si na všech koláčích, které se povedly a bylo velmi těžké rozhodnout, který je ten nej. Foto zde. 


Aktualita ze dne 30.9.2016

Podzimní výzdoba. Na podzim jsme se připravovali už v létě – k podzimní výzdobě, která právě v těchto dnech zdobí interiéry Domova,  jsme využili odpadových materiálů – kartonů. Jak se nám povedlo, posuďte zde


Aktualita ze dne 27.9.2016

Dračí podzim u nás. Dnes jsme se sešli za účelem vytvoření dračího páru – podzimní paní dračice a pana draka. Při výrobě jsme použili nasbíraného a nasušeného podzimního materiálu, výsledek velmi zdařilý, však posuďte sami – foto zde. 


Aktualita ze dne 14.9.2016

FENEČKA DORA U NÁS. Dnes nám udělala velkou radost naše dobrovolnice Jana, když nás navštívila se svou tříletou fenkou DORKOU. Ta byla nejen úžasně komunikativní, mazlivá, ale též neskutečně aktivní. V netradičně horkém zářijovém dopoledni jsme se ji snažili unavit házením míčku, Dorinka byla ale neúnavná, běhala za balonkem a dožadovala se stále nových a novách aktivit. I když byla s námi poprve, okamžitě si zvykla a klienti na ni. Těšíme se na ni. Fotky zde. 


Aktualita ze dne 12.9.2016

LOUČENÍ S LÉTEM 2016. Dnešnímu grilování s hudbou, povídáním a opečenou ňamkou počasí více než přálo, tak jsme si to venku pěkně užili. Foto zde. 


Aktualita ze dne 26.8.2016

RETRO na MATYÁŠI. Zářijové školení na téma ŽIVOTNÍ PŘÍBĚH aneb psychobiologický model péče prof. Böhma  přednášené pí ředitelkou DZR jsme pojali tak trochu netradičně, tj. v  – jak se dnes říká – outfitech ze zlatých šedesátých. Koukněte zde


Aktualita ze dne 16.8.2016

Klub vařeníčka. Díky týmové spolupráci jsme tentokrát upekli 4 plechy rebarborového koláče. Původním záměrem bylo sníst si jej ke kávičce na terase Domova, nicméně počasí zklamalo, takže si dobroty obyvatelé užili na klubovně. Koláč vyníkající, všem chutnalo, z našich klientů se stává velmi zdatný kuchařský tým. Prostřeno neboli foto zde. 


Aktualita ze dne 3.8.2016

Klub vařeníčka. Dnes to byl koláče švestkový, meruňkový, broskvový a jablečný, které  si klienti sami upekli a k odpolední kávičce jim opravdu, ale opravdu moc chutnal :). Smlsnout si můžete už tak jenom na fotkách zde. 


Aktualita ze dne 2.8.2016

Myslíme už na zimu. Na klubovně C2 jsme se dnes zamysleli nad zimní výzdobou Domova  a vyrobili několik kulichů, které nám za pár měsíců poslouží jako zimní dekorace Domova. Foto zde


Aktualita ze dne 27.7.2016

NIKO na MATYÁŠI. Dnes nás navštívilo malé, okaté, ušaté a děsně sladké buldočí štěně NIKO. Na ,,pokec" s klienty se vybavilo vytahaným prádlem – tedy volnou štěněčí kůží, roztomilým kukučem, hravostí a přítulností k radosti obyvatel Domova. A protože je to ještě prcek malý, měl toho na konci návštěvy plné kecky, takže usnul na klubovně a spal jako dudek. Foto zde


Aktualita ze dne 19.7.2016

Letní grilování. Celým Domovem se dnes odpoledne šířila vůně ohně a grilovaného salámu. Na terase nám dnes vyšlo všechno – hezké počasí, dobré jídlo a pití, příjemná hudba, dobře naladění lidé. Foto zde. 


Aktualita ze dne 13.6.2016

ZUŠ na MATYÁŠI. Stalo se už tradicí, že k nám ještě před tím, než se rozjedou na prázdniny, zavítají žáci nejdecké ZUŠ. I letos se s námi přišli rozloučit svým se vydařeným hudebním programem. Zpěv a hra na řadu hudebních nástrojů moc potěšila, navodila dobrou náladu. Pedagogům a jejich studentům děkujeme, přejeme krásné prázdniny a po nich zase brzy na viděnou… Foto zde. 


Aktualita ze dne 10.6.2016

Papi a Čiko na MATYÁŠI. Dnešní páteční dopoledne nás navštívila sl. Zdeňka Veselá, studentka SZŠ a VOŠ KV, obor nutriční terapeut a t.č. naše praktikantka, se svou jorkšírkou Papinou a leguánem Čiko. Roztomilá a temperamentní  psí slečna nám zpříjemnila den – běhala, skákala, mlsala dobroty, které jí klienti nabízeli. Leguán nebojácně vykukoval z plastové přepravky a nechal se drbat pod krčkem. Návštěva obou zvířátek byla příjemná a Zdeňce za ní moc děkujeme. Foto zde


Aktualita ze dne 9.6.2016

Záchranná akce na MATYÁŠI. Dnes jsme  v kuchyňce u ředitelny po rozebrání nepoužívané digestoře, odkud se ozývalo intenzivní ptačí pípání,  postupně nalezli celkem 5 malinkatých sýkorek. Technik pan Slezák je vrátil zpět do hnízda, které si sýkorčí rodinka vytvořila v ústí trubky z digestoře, tedy v plášti objektu, neb jinak by malí ptáčci zpěváčci, kteří ještě nebyli schopni letu, v přírodě  zahynuli. Snad si je už máma s tátou ohlídají, každopádně jsme propad do kuchyňky za hnízdem zajistili. Po osamostatnění malých sýkorech zajistíme natrvalo. 


Aktualita ze dne 6.6.2016

Studentky ,,pajdy" u nás. V rámci odborné praxe působí u nás momentálně 5 studentek různých ročníků Střední pedagogické školy, gymnázium a VOŠ Karlovy Vary, p.o., obor sociální činnost. Veronika, která je u nás již podruhé, Bára, Květa, Petra a druhá Veronika sbírají na MATYÁŠI cenné zkušenosti, ale také nám velice pomáhají zejména při volnočasových aktivitách s klienty. Doufáme, že se jim u nás líbí a  do života, jak  toho studijního a posléze pracovního, tak  i soukromého jim  přejeme hodně štěstí. Foto zde. 


Aktualita ze dne 3.6.2016

Výroba kognitivních pomůcek. V rámci arteterapie jsme společnými silami vyrobili papírové kartičky s tiskacími písmeny, které budeme používat při aktivizačních činnostech. Foto zde. 


Aktualita ze dne 2.6.2016

Muzikoterapie. Čtvrteční dopoledne  – to byla výborná  nálada,  spokojené tváře a hlavně zpěv i tanec. A to vše díky úžasnému vystoupení pana ředitele DpS Cheb, Dragounská Ing. Miloše Figera, klienta tamtéž pana Josefa Rangla a kuchařky také odtamtud paní Magdalény Kostelecké.  Že šlo o mimořádný zážitek se sehraným triem z Chebu a zvláště s panem ředitelem, který zahraje snad vše a na všechno, dokazuje fakt, že ani po téměř dvou hodinách klienti nechtěli muzikanty pustit ,,domů". Až oběd nás přinutil rozloučit se, jen doufáme, že ne nadlouho. Moc, moc děkujeme Magdě, Pepovi a Milošovi a těšíme se na příště. Foto zde


Aktualita ze dne 31.5.2016

Pečení na C2. Na oddělení C2 máme mlsné jazýčky a proto jsme naše chuťové smysly potěšili slanou a sladkou dobrotou. Práce nám šla skvěle od ruky, dílo se zdařilo  a u odpolední kávičky nám velmi, velmi chutnalo. Foto zde


Aktualita ze dne 27.5.2016

Stela  na MATYÁŠI. Páteční odpoledne nám všem zpříjemnila svou návštěvou salašnická fenečka Stela.  Čtyřnohá krásná psí dáma poseděla s námi na zahradě, těšila se z piškotů a klienti zase z mazlemí s tímhle obrovským, ale milým chlupáčem. Foto zde. 


Aktualita ze dne 9.5.2016

Den matek. V rámci oslav svátku matek zavítaly na MATYÁŠ děti z MŠ Závodu míru v Nejdku. Zatančily, zazpívaly a naše klientky  hezkými dárečky potěšily. I nějaká ta slzička dojetí ukápla. Moc děkujeme paním učitelkám  za krásný program, který se klientům velice líbil, a těšíme se na další setkání. Foto zde. 


Aktualita ze dne 30.5.2016

Domov se zvláštním režimem ,,MATYÁŠ" v Nejdku, příspěvková organizace se sídlem Mládežnická 1123, 362 21 Nejdek, zřízená Karlovarským krajem, zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Krajským soudem v Plzni, odd. Pr., vložce č. 509 vypisuje

1) výběrové řízení na pracovní pozici ,,pracovník v sociálních službách – instruktor sociální péče

2) výběrové řízení na pracovní pozici ,,pracovník v sociálních službách – pracovník přímé péče". 

 

více  – viz sekce Volná místa 


Aktualita ze dne 17.5.2016

Domov se zvláštním režimem ,,MATYÁŠ" v Nejdku, p.o. se sídlem Mládežnická 1123, 362 21 Nejdek zřízená Karlovarským krajem, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Plzni, odd. Pr. vl. 509

PŘIJME KUCHAŘE. 

Požadavky: bezůhonnost, střední vzdělání s výučním listem v oboru kuchař

Nástup: leden 2017

Kontakt: 353 176 459, dagmar.silhanova@ddnejdek.cz, www.ddnejdek.cz

více viz sekce Volná místa


Aktualita ze dne 28.4.2016

Čarodějnice 2016. Ani jsme se nenadáli, a už tu byly zas. Čarodějnice, které k nám po roce opět přilétly, nám Domov pěkně začoudily, nijak se s námi nepáraly, když i naši paměť procvičily, na koštětech zarejdily, dobrou náladu navodily, zatančily, zazpívaly a na rok zase elegantně odfrčely. Ale prý je potkáte kdesi na Čertových kamenech….My si odpoledne s nimi znamenitě užili a při tom si ještě pochutnali na opečené dobrotě, kterou pro nás připravily naše kuchařky díky nepřízni počasí tentokrát v kuchyni. Foto zde. 


Aktualita ze dne 29.3.2016

Jarní bohoslužba. Stejně jako roky předchozí, i letos nás v čas velikonoční potěšili svou návštěvou pan děkan Mgr. Jan Pražan a s ním reverend Mgr. Bob Ogola. Při odpoledním čaji v pohodové atmosféře nám povyprávěli o významu velikonoc a pěkné odpoledne  zakončili požehnáním Oběma pánúm za hezké chvilky moc děkujeme a těšíme se na další shledání. Foto zde. 


Aktualita ze dne 23.3.2016

Velikonoční zábava. Jako každoročřně, tak i letos k nám zavítal všestranný muzikant Honza Zumr. K tanci, zpěvu i tanci nám zahrál a zazpíval ,,naše" dobré staré české písničky. Za velikonční dárek v podobě báječného hudebního odpoledne patří Honzovi velký dík. Foto zde. 


Aktualita ze dne 22.3.2016

Vystoupení MŠ Lipová. Dnešní