Vánoce 2023 (16.12.2023)

Akcí ke konci roku bývá hodně, tak se pojďme letem světem společně podívat, jak jsme poslední dny tohoto roku trávili na MATYÁŠI.

Letos jsme Mikuláše, na rozdíl od předchozích let s Krampušáky,  pojali tradičně, a tak byl čert takový…takový milý, lidský, český :). Podoba s nejdeckým fotbalistou je pochopitelně čistě náhodná (není to on a ta částka taky nesouhlasí, ale jinak Honzo, děkujeme).

Úžasný Le Le Band (podrobněji o tomto unikátním orchestru již dříve) podruhé u nás a s námi, tedy především s klienty, a už podruhé skvělý zážitek. A neméně skvělým zážitkem, rovněž letos podruhé, bylo setkání s panem Petrem Tomečkem a jeho kouzelnou flétnou. Pan Petr zahrál nejen vánoční melodie, ale i ty ikonické  filmové a bylo to vystoupení vskutku kouzelné.

Tradiční pečení perníčků  s druháky ze ZŠ Nejdek nám. Karla IV., p.o., užili si  ho všichni zúčastnění.

První osobní předání dárečku z rukou Ježíškova vnoučete, tentokrát paní Hany,  klientce Domova, která si přála malé rádio.  A další, i když už zprostředkované, předávání dárků od Ježíškových vnoučat ve středu. Tyhle obrázky, myslím, netřeba komentovat,  postačí snad jen…..DĚKUJEME, VNOUČATA.

Poděkování našim instruktorkám, které vyrobily a krásně zabalily drátkované drobnosti, jimiž obdarovaly všechna ,,vnoučata“ i účinkující. Tím  posledním byl  pěvecký sbor Cantus De Velas. Více než slova řeknou fotky. A  já jen dodám – děkujeme za zcela výjimečný  zážitek.

Poslední dny roku 2023. Nebylo to jednoduché. A nebude. Právě proto mi dovolte, abych zde poděkovala všem, kteří s námi v již téměř uplynulém roce spolupracovali, od  těch, s nimiž budujeme nový lepší MATYÁŠ, až po všechny v Domově vystupující, děti, studenty, jejich pedagogy, dobrovolníky, ty kteří pomáhají jinak, město Nejdek zastoupené např. k nám vždycky vstřícnou knihovnou, finanční dárce…..a ……. a prostě všechny, kteří jsou nám nakloněni.  Ale v první řadě a především svým kolegům – zaměstnancům Domova. Za vykonanou práci,   za  trpělivosti i součinnost a podporu, kterou jsem vždy cítila ve snaze posunout MATYÁŠ z materiální mizérie do 21. století. Už brzy se velká část z nich spolu s klienty bude stěhovat do nového. Zaslouží si to, a i když nás čekají ještě hodně těžké roky, světlo na konci tunelu bude mít už jasné pevné kontury a bude doslova hmatatelné. A značná část klientů si bude už za čtvrt roku užívat opravdového soukromí a klidu ve svých jednolůžkových pokojích. Věřím, že v novém krásném prostředí posuneme společnými silami péči ještě o level výš a nám samotným v takovém prostředí bude taky fajn.

 

Moc vám všem děkuji, přeji klidné požehnané Vánoce a všechno dobré v novém roce. ZB

Předchozí článek
Následující článek