První lednové dny na MATYÁŠI (21.1.2023)

Pár info z volnočasu pěkně chronologicky a jako bonus REKO z ptačí perspektivy.

Retro promítání s mluveným doprovodným slovem se tak říkajíc ujalo, takže 5.1. v hlavní roli opět diaprojektor, postavy ze známých pohádek (dream team z perníkové chaloupky, ošklivé káčátko, Kubula  a Kuba Kubikula, Krteček a jeho modráky) a instruktorka Alenka v roli lidového vypravěče.

Hned následující den po kilech sladkého o Vánocích něco úplně jiného, neboli  pořádné langoše, hafo česneku, sýru a kečupu. Vůně úžasná, chuť také.

Klientka paní Milena se s vámi chce podělit o radost z dokončeného díla – šály z vlny, kterou si upletla z materiálu (mimochodem neskutečně příjemného, o krásné barvě ani nemluvě), kterou dostala od Ježíškova vnoučete paní Anny. Ta už se z fota též potěšila.

V pátek 13.1. místo pátečního pečení tentokrát kupované mražené větrníčky se šlehačkou. Mimochodem, fakt ňamka, kdo na nich neujíždí, že :).

Ve čtvrtek  už tradiční zpívánky s paní Evou a její harmonikou a následující den lívance  s tvarohem a skořicí. Koukněte a budou se vám sbíhat sliny.

A jak jsem slíbila, nakonec MATYÁŠ z jiné perspektivy. Díky Jirkovi Seidlovi z KÚ KK. Děkujeme, zajímavé. Pro hnidopichy – samozřejmě vše s patřičnými souhlasy. Foto zde.

Předchozí článek
Následující článek