Peče celý MATYÁŠ a poděkování (24.2.2024)

Krom poděkování mým kolegům, zejména vedoucím pracovníkům, kteří mají plno starostí s logistikou i realizací stěhování, vybavováním nového, likvidací starého, zaškolováním a seznamováním zaměstnanců s novými technologiemi v novém atd., atd., patří poděkování paní starostce Nejdku paní Vocelkové. Jak již víte, přijdeme ve 2. etapě REKO o parkovací plochy v areálu Domova. Paní starostku jsem ve čtvrtek  písemně poprosila o pomoc při hledání alespoň několika pro nás stabilně určených parkovacích míst pro mimonejdecké zaměstnance, kteří by se na šichtu, příp. ze směny  ani hromadnou dopravou nedostali, včera jsem již obdržela od samotné paní starostky první pozitivní info.  Velký dík.  Zvlášť když jsem  oslovením soukromých firem v okolí Domova zjistila, že tudy cesta nevede – buď není kapacita nebo  kapacita sice je, ale není z naší strany možnost ji zafinancovat.

Pro návštěvy Domova pak platí již oznámený zákaz parkování v areálu od cca 4/24, bude upřesněno.  Nejdecké pak prosím o shovívavost, ať už nám bude vyčleněno místo tam či onde.

A teď už to, nač jste zvyklí: pár fotek ze života MATYÁŠe.  V telce možná peče celá země, u nás pečou klienti, samozřejmě s dopomocí, nicméně za chuť finálních  produktů by se nemusel stydět ani Pepa Maršálek. V úterý si střihli soutěž, v níž hlavní roli hrál mák s tvarohem. Sekundovaly švestky, jablka a máslová drobenka. A vítězem se stáváááá….stávajíííí…koláč se švestkami. K vítěznému dream teamu míří gratulace, ale v tomto případě platí známé couertinovské ,,Není důležité vyhrát,…“ Zvlášť když všechny dezertíky chutnaly skvěle.

A protože sladkého není nikdy dost, včera si klienti pochutnali na nepečeném  dortu ze zakysané smetany s jahodami (kompotovanými, jasně, nikoho jsme k dvanácti měsíčkům nevyháněli). Ve čtvrtek klienty vytvořený, v pátek krásně uleželý a k pohodové konzumaci nachystaný.

Doplňuji pak o fotku z našeho provizorního  Bio Illusion, kde si klienti zkoukli pořad s Helenou Růžičkovou.

Hezký víkend přeje Ř (jako ředitelka:)).

Předchozí článek
Následující článek