Aktualita ze dne 8.10.2022

Život na MATYÁŠI – info z posledních dnů. 

Zpívánky s paní Evou Haufovou ve čtvrtek  29.9. jako vždy přinesly radost a vytržení z každodenní rutiny, o týden později pak zase trochu toho tvořeníčka v podobě vystihování listů na podzimní zdobení interiéru. Kvůli stěhování pavilonu C jsme přišli o téměř veškerou výzdobu, když bylo nutné vyklidit vše, tj. i sklad kluboven,  a pro přemístění věcí se tyto jevily jako zbytné, nicméně na připomenutí aktuálních ročních období a samozřejmě aktivizaci jako takovou nerezignujeme.

Zimní spánek, hibernace, zásoby jídla….kdo by nebral, že? Poutavé vyprávění mj. i o těchto tématech, živá zvířátka a tak – to bylo náplní jako vždy zajímavé přednášky Jak zvířata zimují v pondělí 3.10.

Pátky jako vždy patřily ňamkám, takže  pečení – závin s mákem a švestkami a taktéž makový závin, tentokrát s jablky a broskvemi. Včera pak linecký koláč s jablky a drobenkou. Profi práce :). Foto zde

Včera jsme předali zhotoviteli staveniště, takže od příštího týdne začne pomalu (my doufáme, že před blížící se zimou rychle a hlavně plynule, ale to už je na zhotoviteli) v ,,zadní“ části, tedy v oblasti pavilonu C, stavební mumraj. Prosím, dávejte pozor, buďte ohleduplní ve věci parkování (ano, nemusí na každého zbýt místo na zbytku parkoviště), zásadní připomínky předejte ihned, budeme řešit okamžitě, nejpozději na každoúterních kontrolních dnech.

Jak mi hezky připomenul náš pan skladník (díky, Míro), v rámci zahájení OH bývá používána formulka, kterou si zde dovolím parafrázovat: považuji tímto rekonstrukci Domova za zahájenou.

Na konci OH pak předseda MOV většinou sděluje, že právě tyto OH byly ty nejlepší. Kéž bychom mohli i my tímto rekonstrukci ukončit.

Předchozí článek
Následující článek