Aktualita ze dne 16.3.2021

Vážení a milí rodinní příslušníci,  k návštěvám a Vašim dotazům, příp. pro připomenutí:že absolvovala nejpozději 48 hodin před zahájením návštěvy RT-PCR vyšetření nebo POC test na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem a doloží o tom doklad s jasnou dobou platnosti, identifikací osoby a  kdo test provedl nebo B) že v době 90 dnů přede dnem návštěvy prodělala onemocnění COVID-19 a doloží o tom originální doklad (nebo ověřenou kopii) od lékaře s jasnou dobou platnosti nebo C) 

Z výše uvedeného vyplývá, ač vláda/MPSV/MZd explicitně zatím neřeší, že pro návštěvy platí i doklad zaměstnavatele o realizovaném testu na pracovišti, ať už formou PCR testu nebo POC testu. Opatření o předložení dokladu vč. jeho náležitostí (viz výše) a o délce platnosti 48 hod max. před návštěvou platí však i v tomto případě.

Informace návštěvy o tom, že si provedl samotest (již možno zakoupit v lékárně) nebude zařízení reflektovat, nelze přezkoumat, ověřit, tudíž nelze návštěvu pouze s tímto tvrzením ani po předložení takového vlastního  testu k tomu ,,abychom se sami podívali“ do budovy vpustit.

Děkuji za pochopení   za Domov JUDr. Bc. Zuzana Blažková, ředitelka

 

Předchozí článek
Následující článek