Aktualita ze dne 20.11.2020

Karlovarská organizace KDU-ČSL děkuje. Dnes nás navštívili zástupci karlovarské organizace KDU- ČSL a okresního výboru tohoto subjektu, aby všem zaměstnancům Domova poděkovali za práci a předali jim drobné občerstvení. Nejen za vitamíny ve formě ovoce a něco sladkého na zub, kávu a čaj, který jistě potěší,  ale zejména  za slova podpory děkujeme i my.

 

K dnešnímu dni bylo na MATYÁŠI kumulativně testováno na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 celkem 60 klientů a to ať už PCR testy nebo v rámci plošného testování POC testy.  Příští týden budou ukončeny karantény u všech v tuto chvíli pozitivních klientů.  Z čísel je jasné, že už bude jenom líp. 


Z kapacity 105 klientů je  na MATYÁŠI v tuto chvíli evidováno 89 uživatelů služby. Doufáme, že v prosinci budeme už v takové kondici, že budeme opět přijímat nové klienty. K nízkému počtu klientů – krom vyhlášení stop stavu na příjem  – přispělo, bohužel, i množství úmrtí našich klientů v posledních 3 týdnech. U nás i v nemocnici. Všem pozůstalým rodinám vyjadřujeme tímto upřímnou soustrast a přejeme jim hodně sil do dalších dnů. 


Nakonec i něco pozitivního. 6 vojáků  142.  praporu v Klatovech jsou už od středečního odpoledne na ,,svých"  místech na jednotlivých odděleních, rychle se zapracovali, zorientovali a dnes již třetím dnem  pomáhají pracovníkům přímé péče v péči o klienty a pracovní skupině úklid v  postupné dezinfekci objektu, zejména pak postupně otevíraných covid zón.  


 

Předchozí článek
Následující článek