Aktualita ze dne 19.5.2020

PRO NÁVŠTĚVY. Vážení a milí rodinní příslušníci, v týdnu od 25.5.2020 vás po dlouhé době u nás uvítáme. Těšíme se na vás a samozřejmě se na vás moc a moc těší nasi klienti. Děkujeme vám za vaši trpělivost, spolupráci a leckdy i pomoc.
Nebudeme regulovat počet návštěvníků u jednotlivých  klientů, nebudeme vám ani při příchodu měřit teplotu – to zvládne každý sám.  Jsme přeci rozumní, příčetní a všichni   chceme jediné – ochránit klienty, vaše blízké, personál a sami sebe.
Přesto nebo právě proto prosíme o dodržování následujících postupů:
1) přicházejte v aktuálně dobré kondici, tj. s teplotou do 37 C, bez příznaků, jež by mohly být příčinně souvislé s nákazou, pokud si ale doma zapomenete teplotu před odjezdem/odchodem změřit, sdělte u vchodu, nevstupujte, změříme (příznaky či kontraindikace návštěvy zejména: karanténa, fyz. kontakt s pacientem COVID – 19, teplota nad 37 C, kašel, dušnost, ztráta či zhoršení chuti/čichu  aj. – jako kontraindikace návštěvy stačí naplnění jednoho z  kritérií  –  každý návštěvník svou návštěvou dáva najevo, že u něj všechna dosud známá kritéria jsou negativní) 
2) po vstubu do budovy ve vestibulu za dveřmi vám bude k dispozici dezinfekce – použijte ji,
3) mějte zakrytá ústa a nos  rouškou, byť venku už toto opatření platit nebude,
4) snažte se o sociální odstup od ostatních klientů a personálu (min. 2m), info o klientovi vám rádi poskytneme tel., emailem či jinak bezkontaktně,
5) pokud zdraví vašeho blízkého a aktuální počasí dovolí, využijte venkovních prostor areálu, okolní přírody, nebo v době nepříznivého počasí zimní zahrady, klubovny, společenské místnosti, tak aby se nekumulovat větší počet osob na malém prostoru, na vícelůžkových pokojích imobilních klientů se návštěvy musí vystřídat, vždy tedy jen jedna rodina/návštěva u 1 klienta.
Bezpodmínečně o svém příchodu, ale i odchodu informujte personál na přísl. odd.personál musí vydezinfikovat vnitřní prostory, kde se návštěva realizovala, musí vyvětrat místnost.
MPSV doporučuje:  1) max 2 dospělé osoby na 1 klienta – viz výše, věříme ve zdravý úsudek rodin 2) dotaz na symptomy koronavirové nákazy nebo potvrzení o bezinfekčnosti – nebudeme požadovat (papír snese všechno), každý  je za své chování zodpovědný a – předpokládáme –  zodpovědně se bude chovat i ve vztahu ke svému blízkému, jeho spolubydlícím i personálu zařízení, které o ně pečuje 3) změřit při příchodu návštěvě teplotu – viz výše, změřte se, pokud zapomenete, změříme, nad 37 C nelze bohužel návštěvu zrealizovat
Pobyty  klientů v rodině. Zatím nemáme info o tom, že by klienti po 25.5.2020 nemohli opustit Domov za účelem pobytu v domácím prostředí u svých rodin. Je zase na každé rodině, jeho členech, aby rozumně zvážili, v jakém prostředí  se bude klient pohybovat a s kým  se potká. Můžeme zde  jen požádat o uvážlivost, opatrnost a dodržování hygienických a protiepidemiologických opatření.
Balíčky pro klienty. Od 25.5.2020 běžný provoz, jak jste byli zvyklí. Pokud v balíčku balené potraviny či předmět v obalu, ošetřete obal před vložením do balíčku dezinfekcí, neboli postupujte stejně, jako když si přinesete domů vlastní nákup.

Děkujeme vám, že chráníte klienty, personál i sami sebe.  Přejeme vám všem  pevné zdraví a hlavně hodně radosti ze setkání.
Předchozí článek
Následující článek