Aktualita ze dne 20.11.2022

MATYÁŠovský pel mel. Něco málo z aktivizačních činností. Ve čtvrtek 10.11. dopolední reminiscence formou promítání pohádek na dětském diaprojektoru doprovázeného předčítáním textu. Byly připomenuty kreslené pohádky jako Princezna na hrášku, Sněhuláci, Divotvorné dudy. Retro par excellence, vždyť nejstarší skvost z roku 1956. A přesně ta situace, kdy si tu a tam i klient DZR vzpomene na časy, kdy jemu samotnému  maminka vyprávěla pohádky a třeba i na to, jaké vůně se v tu chvíli linuly domovem.

Vůní jablečného koláče zavoněl Domov hned den následující, kdy se klienti pustili do tohoto moučníku z kynutého těsta a s  máslovou drobenkou. Ve středu pak opět paní Evička s harmonikou a písně, které naše klienty  vždycky potěší.

Foto z aktivizace i ze staveniště tentokrát jen na FB.

Jak již níže avizováno, v levém vertikálním menu Nepotřebný majetek nabídka prádelenské techniky. Funkční, nicméně z důvodu REKO posíláme tak říkajíc dál. Momentálně zdarma pro příspěvkovky kraje, brzy – pakliže pro PO lhůta uplyne marně – nabídneme ke koupi veřejnosti.

Znovu připomínáme:  ukončení STOP stavu. Protože jsme se postupným více jak ročním snižováním kapacity dostali  na kýžený stav 72 lůžek, s nímž máme REKO přežít,  byl odvolán stop stav pro příjem nových klientů. Jinými slovy – při uvolnění lůžka opět doplňujeme stav, tedy přijímáme nové klienty. Pořadník aktivní, sociálka vyjíždí na sociální šetření, domlouvá nové příjmy…prostě standardní situace. Pokud uvažujete o podání žádosti o příjem nebo prostě potřebujete jen info k umístění, volejte sociální pracovnici. Schůzky si vždy, opravdu vždy domlouvejte telefonicky předem.

Domov do svých řad stále hledá zaměstnance na pracovní pozici pomocný kuchař/pomocná kuchařka. Bližší info  Volná místa/levé vertikální menu. Mrkněte, volejte naši personalistku.

Předchozí článek
Následující článek