Ahoj všichni z MATYÁŠe …už v únoru (4.2.2024)

Před velkým stěhováním pár foteček z aktivizace – procvičování jemné motoriky např. stříháním, procvičování kognitivních funkcí např.  sestavováním slov ze slabik. Terapeutické měkké panenky občas vystřídají v náručí klientů ty rebornové a upečený makovec bodne vždycky. O lívancích s kakaem, jogurtem a povidly ani nemluvě. A i za kulturou tu a tam vyrazíme – tentokrát do zdejší knihovny na výstavu obrazů Margarety Novotné.

Tak a co nás čeká na stavbě? Historie lidstva zná stěhování národů, kdy motivy stěhování nebyly vždy úplně zřejmé. To my zase důvod, proč musíme vysmahnout z obou starých pavilonu, známe. Nový pavilon C už na nás čeká a my zase čekáme na doručení a instalaci vybavení. Nicméně k původnímu opuštění pav. B jsme jako ,,dáreček“ vyfásli ještě povinnost přestěhovat, vyklidit a zhotoviteli předat také prázdný pav. A.  Důvodem je nutnost dokončit celé dílo do 12/2025 (podmínka dotace, která částečně kryje finanční náklady). A to je také důvod, proč nemůžeme naplnit očekávání klientů a jejich rodin a náš slib, že v pav. C budou klienti  užívat již jen pouze 1lůžkové pokoje. Do nich totiž musíme na cca 1,3 roku  neplánovaně nastěhovat klienty z pav. A, kteří se původně měli stěhovat až do nového pav. B. Takže z  1Lpokoje budou na čas 2L pokoje. Protože však reálně hrozilo, že  pro klienty  pav. A budeme muset někde v kraji zřídit, rozběhnout a provozovat cosi jako detašované pracoviště, je toto řešení ,,sardinky, ale ve svém“ variantou přeci jen o něco lepší, byť do ideálu má opravdu, ale opravdu daleko.  Kanceláře, šatny a jiné  stěhujeme  do stavebních buněk na parkoviště. Ale což, glamping teďka v Česku frčí, ačkoliv tyhle buňky nebudou mít ani hajzlík, natož vířivku či překrásné soukromé výhledy do údolí. Ale přežili jsme už ledacos, zvládneme i tohle.

Od předání staveniště, jež j očekáváno v 4/24,  nebude mj. možné parkování v areálu Domova, nutno počítat i s tím.  Prosíme tímto rodiny klientů, aby sledovaly info zde nebo na webu, budeme o všem informovat. Děkujeme za pochopení.

Předchozí článek
Následující článek